ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

młody przedsiębiorca kobbieciarnia

Zasada nr 1

Ufaj sobie, ale

Instynkt czyli tzw. „nos przedsiębiorcy” to istotny element podejmowania decyzji biznesowych i niewątpliwie warto słuchać swojego głosu wewnętrznego. Nie bądźmy jednak przy tym bezkrytyczni. Rozum i rzetelna ocena pozostaje równie ważna – inaczej możesz poddając się emocjom i wdepnąć przez przypadek w biznes, który zaprowadzi Cię donikąd.

Zasada nr 2

Ucz się na błędach…

Najlepiej cudzych. Jeśli jednak trafią Ci się własne błędy, przyjmij je ze spokojem i właściwie przepracuj, aby stały się dla Ciebie lekcją, którą zapamiętasz do końca życia.

Zasada nr 3

W biznesie nie ma porażek, są za to bolesne lekcje.

Lekcje, które już się przydarzyły – warto dokładnie przerobić. Nie lekceważ niczego, co przyniesie Ci życie biznesowe, nawet jeśli z początku wyda Ci się to końcem Twojego biznesowego świata. Jeśli wyciągniesz wnioski z każdej lekcji i wdrożysz je w życie, Twój biznes poszybuje w górę.

Zasada nr 4

Jeśli coś zaczynasz – doprowadź to do końca,

Szkoda czasu na zawieszone tematy. Wprowadzają one chaos w twój biznesowy świat i tworzą destrukcyjny bałagan. Każda nie dokończona sprawa przeszkadza ci w wyjściu na prostą i zakłóca jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć i jakimi metodami chcesz to zrobić.

Zasada nr 5

Nie staraj się dopasować do wszystkich.

Twój klient to przysłowiowy „każdy” i warto, abyś o tym pamiętał! Pamiętaj o porzekadle naszych dziadków, że jeśli coś jest dla wszystkich, to tak naprawdę jest dla nikogo. Skup się na targetowym kliencie, którego powinieneś zdefiniować już na początku swojej biznesowej drogi i zabiegać tylko o uwagę tej dokładnie sprecyzowanej grupy adresatów.

Zasada nr 6

biznes to zarabianie, nie zapomnij zatem o tym, że w pewnym momencie musisz skończyć dokładać do biznesu, no chyba że z założenia chcesz prowadzić instytucje non profit. Jeśli jednak chcesz prowadzić dochodowy biznes to określenie granicznej daty inwestycji bez stopy zwrotu zmobilizuje Cię do działania, a obserwacja progresu lub jego braku zweryfikuje Twój plan biznesowy.

Zasada nr 7

Cierpliwość to cnota, a wytrwałość i upór to konieczność.

Nawet w chwilach zwątpienia nie poddawaj się! Będą słabsze momenty, ale jeśli z uporem będziesz parł do przodu, to będą one tylko pouczającym przerywnikiem, jaki zdarzy się od czasu do czasu, pomiędzy chwilami sukcesu.

Zasada nr 8

Rzetelność w wykonywaniu swoich działań buduje Twoją wiarygodność.

Wiarygodność, którą – co istotne, niezwykle łatwo stracić. Odzyskanie wiarygodności biznesowej nie jest proste. Jeśli raz zawiedziesz swojego klienta lub partnera – nie oczekuj, że pozostanie to bez żadnego wydźwięku w Waszych relacjach, a opinia o Tobie nie „pójdzie w biznesowy świat„. To oczywiste, że nie poleca się kogoś, z kogo nie jest się zadowolonym.

Zasada nr 9

Dbaj o klienta swego jak siebie samego.

Tylko wtedy on zadba o Twój rozwój. Dopieszczony klient to Twoja najskuteczniejsza reklama. Dzięki poleceniom zadowolonych klientów Twój biznes dynamicznie przyspieszy. Nie zatracaj się jednak w sukcesie. Niezależnie od postępów wciąż powinieneś pamiętać o dopieszczaniu każdego ze swoich klientów!

Zasada nr 10

Zawsze możesz coś udoskonalić.

Nigdy nie osiadaj na laurach! Ruch to rozwój, dlatego ciągle miej plany na przyszłość i cele do których będziesz dążyć!

Pozdrawiam,

Kasia Daniek

właściciel Euforja Nordic Walking

- A word from our sposor -