ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każda kobieta, którą spotykam na swojej drodze marzy o szczęśliwym satysfakcjonującym życiu. Nie wszystkie takie życie wiodą… Czy wiesz, co stoi na przeszkodzie budowania zadowalającego nas losu? To brak pewności siebie, który sprawia, że nie doceniając siebie i własnych osiągnięć, odkładamy na bok własne marzenia i potrzeby. A Ty, na ile, w skali od 1 do 10 oceniasz dziś swoją pewność siebie? (Pytam Cię o to u progu 2016 roku, bo pewność siebie może zadecydować o tym, jaki będzie Twój Nowy Rok).

 Pewność siebie jest niezwykle ważna, bo wpływa na wszystkie obszary naszego życia.

kobbieciarnia pewność siebieCo nam daje większa pewność siebie?

  1. Pozwala lepiej radzić sobie z niepowodzeniami.

Im wyższe poczucie własnej wartości, tym mniej dotyka Cię porażka i odrzucenie. Upadasz i zaraz się podnosisz! Bo wierzysz w siebie, w swoje cele i marzenia. Wierzysz w swoją siłę! Nie przejmujesz się oceną innych, jesteś dużo bardziej odporna na krytykę. Dzięki temu, pomimo chwilowych niepowodzeń, podejmujesz kolejne próby, a w rezultacie wszystko Ci lepiej wychodzi.

  1. Wpływa na bardziej pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Wysoka samoocena jest kluczem do szczęśliwych stosunków z innymi ludźmi. Im mamy wyższą pewność siebie, tym bardziej siebie lubimy, a im bardziej lubimy siebie, tym bardziej lubimy innych ludzi i tym bardziej inni lubią nas.

  1. Większą otwartość na nowe doświadczenia.

Kobiety, które są bardziej pewnie siebie mają dużo większą ciekawość świata i dużo mniejszy lęk przed nieznanym. Próbują nowych rzeczy z radością, chętniej eksperymentują, co sprawia że się świetnie adaptują w dzisiejszym niestabilnym i nieprzewidywalnym świecie.

kobbieciarnia pewność siebie

  1. Większą koncentrację na teraźniejszości.

Im mamy wyższą pewność siebie, tym bardziej umiemy skoncentrować się na „tu i teraz” i potrafimy każdy aspekt życia odbierać jako nowy, wzbogacający i interesujący.

  1. Większe zaufanie do siebie.

Kobiety z wyższym poczuciem własnej wartości bardziej ufają swojej intuicji, co sprawia, że szybciej podejmują wszystkie decyzje. Odbierane są też jako bardziej niezależne, bo opinie innych osób nie determinują ich postępowania.

  1. Większe poczucie wolności i kontroli nad własnym życiem

To pozwala kobietom z większą pewnością siebie na wyznaczanie długoterminowych celów i motywuje je do ich realizacji.

  1. Większa pewność siebie predysponuje nas do bycia liderką.

Ludzie podążają za tymi, którzy są pewni siebie, którzy nie dzielą się swoimi wątpliwościami. Poszukujemy ludzi, którzy są odważni, którzy będą nas wspierać i motywować, którzy mają swoje wizje i idee i wierzą w nie z całym przekonaniem! Szukamy silnych ludzi, a takimi wydają się nam Ci z wysoką pewnością siebie.

kobbieciarnia pewność siebie

  1. Większą kreatywność.

Badania dowodzą, że im większą mamy pewność siebie, tym większe są u nas zdolności do oryginalnego myślenia i rozwiązywania problemów, nawet wówczas, gdy znajdujemy się w sytuacjach stresowych.

  1. Większa pewność siebie decyduje o wyższych zarobkach.

Osoby bardziej pewne siebie, potrafią skuteczniej bronić swojego stanowiska, mają wysokie przekonanie o wartości, jaką dają swojemu pracodawcy czy też klientowi. To daje im dużo większe szanse powodzenia w negocjacjach, nie tylko finansowych.

  1. Pewność siebie wpływa na to, czy i jak realizujemy nasze marzenia.

Niska pewność siebie sprawia, że czujemy się słabe, niegodne, nie wystarczająco dobre, to zabija nasze marzenia i nasze ambicje, hamuje nasz potencjał.

Dlatego też w Nowym, 2016 roku – życzę Ci, abyś każdego dnia czuła się pewną swej wartości niezwykłą kobietą… To pozwoli Ci realizować wszystko to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne! O tym, jak podwyższać własną samoocenę na piszę jeszcze niejeden artykuł w tym roku na łamach KoBBieciarni. Póki co, do zobaczenia!

Pozdrawiam,

Joanna Bogielczyk

autorka: bogielczyk.com

- A word from our sposor -