1. Jakby ktos mial troche motywacji na zbyciu, to chetnie przyjme. Od kilku dni jakos slabiej z tym u mnie. Staram sie wykrzesac z siebie entuzjam… tak zeby te dobre emocje przyciagnely dobre wydarzenia. Problem mam z wizualizacja, bo jak brak motywacji i pozytywnego nastawienia to trudno tez miec energetyczne i motywujace wizualizacje. Macie takie dni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sukces kobbieciarniaWłasny biznes to nie tylko precyzyjnie przemyślana koncepcja ubrana w misje, cele i obłożona awatarami grup docelowych. To nie tylko ciężka praca i konsekwentne działanie; skupienie i szybkie reakcje na pojawiające się szanse biznesowe lub sygnały błędów w strategii. Własny biznes to w dużej mierze niezłomna wiara i entuzjastyczne nastawienie do siebie samego, swojego osobistego wkładu pracy i właśnie finału podjętych i zmaterializowanych działań.

Tak. Wierz w siebie. Inaczej cała praca pójdzie na marne. Niby to banał powtarzany w każdej publikacji biznesowej i wałkowany na każdym warsztacie czy wykładzie motywacyjnym:

(…) Uwierz w siebie, a wszystko będzie możliwe. Osiągniesz co chcesz. Masz moc.

Często spotykam się z pytaniami, po co się tak nakręcać, przecież to nienaturalne, wręcz sekciarskie i śmieszne. Czy nie wystarczy rzetelnie podejść do planowania i żmudnie realizować to co zamierzaliśmy? Ano nie. Przeciwności będą pojawiały się na każdym kroku i wiele razy zdarzy ci się znaczny spadek motywacji. Trafisz wówczas nieopatrznie w ślepą uliczkę i zafiksujesz się na braku rozwiązania. Aby podnieść się z kolan i pójść o krok dalej, potrzebna jest Twoja wiara w sukces. Motywacja jest kluczem do Twojego sukcesu, to nie żart.

A zatem?

Po 1: Zaprogramuj się na sukces.

Jesteś niczym wielki komputer, który można dowolnie zaprogramować. Właściwie nastrojony, będzie wysyłał w świat tylko te wiadomości, które mu „wgrasz”. Zatem, jeśli zaprogramujesz się na sukces, stanie się on niezaprzeczalną oczywistością dla całego Twojego otoczenia. Nikt ani nic nie ośmieli się przeszkodzić Ci w jego osiągnięciu.

Po 2: Wizualizuj!

Może wyda ci się to dziwne, ale wewnętrzna wizualizacja Twojego sukcesu i dróg jakimi do niego dochodzisz może być bardzo pomocna w utrzymaniu trwałej motywacji. Zawsze sceptycznie podchodziłam do „czarowania” samej siebie i zaklinania rzeczywistości, ale gwarantuję – coś jest na rzeczy. Nasz mózg naprawdę jest niezbadany i zagadkowy, programuje się na pewne rzeczy szybciej niż zdołasz to sobie uświadomić, a potem ukierunkowuje Twoje podświadome działania na ich osiągnięcie. Nie wierzysz? A zatem, co szkodzi Ci raz na jakiś czas zwizualizować na próbę swój wspaniale rozwijający się biznes? A nuż się uda!

Po 3: Dobre emocje przyciągają dobre rzeczy

Wysyłając w świat/ przestrzeń/kosmos czy jakkolwiek to zwiesz, pozytywne wibracje zwiększamy szanse, że wrócą do nas ze zdwojoną siłą. Dobra energia przyciąga dobra energię, a ta z kolei, może nam się przydać. Żadna złota rada nie sprawdzi się i nie zadziała jeśli nie będziemy konsekwentne. To rozetki systematyczności i realizacji zaplanowanych rzeczy posuwają sprawy do przodu. Nie wystarczy więc usiąść z założonymi rękami i wdrożyć powyżej wskazane porady. Potrzeba do tego działania. 

Pamiętaj, konsekwencja wymaga determinacji, a determinacja wiary w to co się robi. Wiara popycha nasze działanie. A działanie to nasze kroki do sukcesu.

Stąpaj więc odważnie!

Pozdrawiam,

Kasia Daniek – właściciel Euforja Nordic Walking

- A word from our sposor -