ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

www.dailymail.co.uk

Większość z nas o niesamowitych efektach konturowania twarzy zapewne już gdzieś słyszała. Coraz więcej z nas nieśmiało podejmuje także samodzielne próby zastosowania się do porad najlepszych makijażystów! Mało która z nas wie, że tą samą techniką możemy również podkreślić, powiększyć lub wyszczuplić nasze ciało! Triki tego typu, pozostają przecież nie bez znaczenia w sezonie wakacyjnym, kiedy szczególne mocno pragniemy prezentować się szczupło i powabnie.

– Mimo, że o konturowaniu ciała więcej mówi się dopiero od niedawna, trik ten, stosowany jest od lat m.in. w branży modowej. To właśnie dzięki tej tajemniczej technice, modelki na wybiegach czy piosenkarki na scenie, prezentują się niczym chodzące ideały. Ich wyrzeźbione na treningu ciało jest wypoczęte oraz nieskazitelnie gładkie, jędrne i połyskujące w blasku fleszy. I chociaż ich figura to, w większości przypadków, efekt ciężkiej pracy, cała reszta jest zasługą wizażystów. – zdradza KoBBieciarni Edyta Folek, profesjonalna kosmetyczka, właścicielka salonu urody w Bielsku-Białe Studio Urody Fantazja

strobing kobbieciarniaTakie konturowanie warto wykonać przed ważną imprezą, aby wywołać naprawdę piorunujące wrażenie. Efekt lśniącego, zadbanego fit ciała sprawdzi się w zestawieniu z transparentną bluzką, seksownym body, krótkim topem, a nawet sukienką z głębokim dekoltem. Za pomocą strobingu możemy wysmuklić swoją figurę; dzięki bronzerom i rozświetlaczom przeznaczonym do ciała, optycznie wyszczuplić uda, podkreślić biust, czy uwydatnić mięśnie brzucha, i to w zaledwie kilka minut!

strobing kobbieciarniaJak zatem wykonujemy makijaż ciała?

1. Użyj samoopalacza lub balsamu brązującego:

Aby wykonać body make up potrzebujemy samoopalacza, ciemnego bronzera do ciała i jego jasnego odcienia lub rozświetlacza. Przed nałożeniem emulsji brązującej, polecam kąpiel, podczas której wykonujemy dokładny peeling. Po tej czynności na osuszone ciało nakładamy balsam nawilżający. Gdy krem zostanie wchłonięty przez skórę, równomiernie rozprowadzamy na niej samoopalacz (kierując się od kostek nóg po dekolt i szyję). Po około  kwadransie warto przed lustrem przyjrzeć się swojemu ciało i zastanowić, które partie chcemy podkreślić, uwydatnić, a które wyszczuplić.

2. Wydłużamy i wyszczuplamy nogi

Aby wizualnie wyszczuplić nogi, na wewnętrzną stronę ud, nakładamy dodatkową warstwę emulsji brązującej. Pamiętajmy, aby pominąć kolana – zbyt ciemne sprawią, że nogi optycznie będą wydawać się grubsze. Po wchłonięciu się balsamu lub samoopalacza rysujemy jaśniejszym odcieniem bronzera linię na środku każdej nogi – powinna być szersza na udzie i stopniowo zwężać się w dół. W ten sam sposób podkreślamy także swoje łydki. Tak podkreślone nogi wyglądają na dłuższe i smuklejsze!

strobing nogi3. Uwydatniamy mięśnie brzucha

Jeżeli decydujesz się na pokazanie swojego wyćwiczonego brzucha, warto podkreślić dodatkowo jego pięknie ukształtowane mięśnie. Ciemnym odcieniem bronzera, rysujemy na ciele trzy pionowe linie – dwie po prawej i po lewej stronie brzucha oraz jedną przechodzącą przez środek. Dalej, rysujemy poziome kreski pod przeponą i nieco niżej. Następnie nakreślamy dwie krótkie linie powyżej obu kości biodrowych. Delikatnie rozcieramy je za pomocą pędzla do makijażu i podkreślamy rozświetlaczem.

strobing kobbieciarnia4. Eksponujemy dekolt

Nakładamy na palec niewielką ilość ciemnego odcienia bronzera i rozprowadzamy go równomiernie poniżej obojczyka. Jasny odcień aplikujemy na obojczyk, po czym zacieramy kontury za pomocą pędzla. Ciemnym bronzerem rysujemy linię pomiędzy piersiami, a następnie rozcieramy ją w formie łuku nad każdą piersią. Pod łukiem aplikujemy pędzlem rozświetlacz. Dzięki takim zabiegom biust optycznie stanie się pełniejszy.

5. Zmysłowo podkreślamy ramiona

Ciemniejszy odcień bronzeru nakładamy na wewnętrzną część ręki od pachy po łokcie; natomiast zewnętrzną część rozjaśniamy nakładając pędzlem rozświetlacz przy tricepsie.

Choć na początku strobing wydaje się pozostawać wyjątkowo skomplikowana techniką, po krótkim czasie poświęconym na praktykę, zabawa z konturowaniem ciała stanie się dla nas przyjemnością, dzięki której będziemy mogły bawić się świetnie i fantastycznie podkreślać nasze ciało. Zwłaszcza w letnim okresie, kiedy to królują odkryte dekolty i krótkie sukienki.

Pozdrawiam,

Edyta Folek

właściciel: Studio Urody Fantazja

studio urody fantazja kobbieciarnia

- A word from our sposor -

Beauty ekspert radzi: Strobing – triki makijażystów kształtujące ciało bez grama wysiłku!