ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Czekoladowy biszkopt to najlepsza baza tortu dla prawdziwego czekoladoholika. Chcesz przygotować go w jasnej wersji i zastanawiasz się, czy możesz zamienić gorzką czekoladę na białą? Tak! To świetny pomysł, aby urozmaicić smak deseru. Dowiedz się więcej!

Sekret udanego biszkoptu czekoladowego z białą czekoladą

Biała czekolada jest bardzo słodka, czym wyróżnia się na tle pozostałych wyrobów. Dzięki temu często jest wykorzystywana jako składnik ciast, ciasteczek i polew. Doskonale sprawdzi się również w przypadku biszkoptu.

Podczas przygotowywania ciasta z dodatkiem białej czekolady, musisz pamiętać o tym, że ten składnik jest szczególnie wrażliwy na temperaturę – czekoladę łatwo zagotować, a przez to doprowadzić do oddzielenia się tłuszczu, przez co wypiek nie będzie tak udany. Może zdarzyć się również tak, że zamiast płynnej czekolady uzyskasz grudkowatą masę. Jednak w takiej sytuacji wystarczy, że przetrzesz składnik przez sitko.

Szczególnie ważne w przypadku biszkoptu czekoladowego jest to, żeby delikatnie mieszać składniki. Nie należy zbyt intensywnie mieszać masy, aby jej nie napowietrzyć. Dzięki temu ciasto równo urośnie i nie opadnie po wyciągnięciu z pieca.

Biszkopt z białej czekolady vs klasyczny biszkopt czekoladowy – czym się różnią?

Zastanawiasz się, który biszkopt przygotować –  z jasną czy ciemną czekoladą? Deser w jasnej wersji przypomina w smaku nieco brownie. Ma bardzo intensywny smak oraz zapach i doskonale komponuje się z owocami leśnymi, truskawkami i malinami. Z powodzeniem możesz wykorzystać go w torcie, jednak musisz pamiętać o tym, aby krem do przełożenia blatów był odpowiednio gęsty i stabilny. Dzięki temu masa nie rozpłynie się pod ciężarem biszkoptu.

Z kolei ciasto z ciemną czekoladą jest lżejsze i ma piękny, intensywny brązowy kolor. Wspaniale wygląda w połączeniu z jasnym kremem czekoladowym przygotowanym na bazie bitej śmietany. Biszkopt z gorzką czekoladą to świetna baza nie tylko dla świeżych, rodzimych owoców, a także orzechów i cytrusów.

Sięgnij po białą czekoladę, a stworzysz wypiek, który zachwyci wszystkich Twoich gości oraz bliskich. Przekonaj się już dziś!

- A word from our sposor -

Biszkopt czekoladowy – czy biała czekolada też się sprawdzi?