ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

biznes pisany szminka

Osiągnięcie sukcesu nie jest prostą sprawą bowiem sposób wychowania i narzucane kobiecie role społeczne, częstokroć pozostają dla kobiet w obecnym świecie, źródłem rozmaitych wyzwań. Kobiety bardzo często otwierają własną działalność gospodarczą z powodu braku alternatywy. Problemy ze znalezieniem zatrudnienia i wysoka stopa bezrobocia nierzadko popychają je ku myślom o własnej firmie. Innym powodem jest także niezadowolenie z dotychczasowej pracy lub chęć zmiany w życiu. Kolejnym problemem jest tzw. „szklany sufit„. Od zarania dziejów rządzenie stanowiło domenę mężczyzn. Do dziś zresztą na całym globie to głównie ta płeć, związana jest z władzą i zarządzaniem.

Co, lub kto blokuje kariery milionów kobiet na całym świecie?
Zjawisko „szklanego sufitu” jest niewidzialnym fenomenem, ponieważ niemal w każdym przypadku, jakichkolwiek utrudnień awansowych stosowane są nowe argumenty, a kobiety przy takich samych kwalifikacjach jak mężczyźni, wciąż dostają mniejsze uposażenia.

Mimo powyższych utrudnień, badania jednoznacznie pokazują, że to właśnie my – kobiety, jesteśmy lepszymi szefami od mężczyzn. To my podejmujemy bardziej korzystne decyzje biznesowe. Częściej także jesteśmy skore do współpracy i poszukiwania porozumienia, a nasz styl zarządzania jest efektywniejszy. Przy tym wszystkim, jesteśmy również bardziej dociekliwe i widzimy więcej możliwości ostatecznego rozwiązania. Jest to bardzo duży potencjał. Zarówno w poszukiwaniu pracy, jak i w rozwoju własnego biznesu jedną z najważniejszych kompetencji jest przedsiębiorczość, dzięki której przełamywanie niewidzialnych barier staje się zdecydowanie skuteczniejsze.

Pamiętajmy, że kobiety, które osiągnęły sukces budzą podziw. Zmieniają sposób myślenia mediów, a co za tym idzie, również ich odbiorców. Kobietom trudniej jest udowodnić swoje kompetencje i fakt, że same do wszystkiego doszły. W perspektywie kulturoznawczej, w procesie intuicyjnego przypisywania kobietom i mężczyznom określonych cech charakterologicznych, to właśnie one uważane są za płeć piękną i słabszą. Na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Muszą ciągle przekonywać, że są lepsze od innych. I chociaż stereotypy są nadal powszechne, to nie da się nie zauważyć zmian, jakie zachodzą w świadomości społecznej. Dzięki temu do władzy dochodzą wybitnie wykształcone i kompetentne kobiety, które w roli liderów odnajdują się doskonale.

Zachęcam wszystkie Panie podejmowały wyzwania i pisały swoją historię szminką…

 

Pozdrawiam,

Magdalena Sapińska

- A word from our sposor -

Biznes pisany szminką