ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

mamy brzuszek

„Nie rozbiorę się na plaży! Popatrz, na moje rozstępy. Nie zrzuciłam jeszcze po ciąży. Została mi brzydka, obwisła skóra na brzuchu. Wstyd mi!”.

WSTYD…

To, co przed momentem przeczytałaś nazywam „wstydem źle pojętym”. 40 tygodni ciąży, zakończone porodem, to największe obciążenie dla kobiecego organizmu. Zachodzą w nas ogromne zmiany, które często pozostawiają trwałe ślady na naszych ciałach. Rozstępy, blizny, zmniejszenie elastyczności skóry. Często nie jesteśmy w stanie się przed nimi uchronić. Dlatego, jeśli nie możemy czegoś zmienić, musimy to zaakceptować. Jest to trudne tym bardziej, że zewsząd docierają do nas zdjęcia i informacje o matkach-celebrytkach, wracających na ścianki już dwa tygodnie po porodzie. Sztab specjalistów pracuje na to, aby wyglądały jeszcze lepiej niż przed zajściem w ciążę.

JESTEŚ PIĘKNA…

Stań przed lustrem i popatrz prosto w swoje piękne oczy. Popatrz na te usta, które dzień w dzień całują czoło najważniejszej istoty w Twoim życiu. Uśmiechnij się! Popatrz na swoje dłonie, które robią tak wiele. Spójrz na te włosy- ułożone, czy nie. Nieważne! Jesteś piękna! Musisz tylko w to uwierzyć. Nie zmienią tego „jakieś tam rozstępy”. Wiele z nas je ma. Nie traktuj ich jak skazy, a jako pamiątkę po czymś wielkim! To „pręgi tygrysicy”, które świadczą jedynie o tym, jak wiele przeszłaś i jak wspaniałym jesteś człowiekiem.

WSPIERAJMY SIĘ…

Wsparcie jest niesamowicie ważne. Kto inny zrozumie nas lepiej, jak nie druga matka. Dlatego tak istotne jest, abyśmy były dla siebie ostoją. Ku pokrzepieniu matczynych serc, powstał piękny projekt: „Mamy brzuszek”. Akcja, która ma być lekiem na nasze matczyne kompleksy. I wreszcie, która ma pokazać, że ciała  kobiet, bez retuszu, są piękne! Naturalne. A każda blizna  ma swoją oddzielną historię!

Piszesz się na walkę o prawo do prawdziwej kobiecości?

pasek

www.mamybrzuszek„MAMY brzuszek. Macierzyństwo bez retuszu!”, to letnia, kobieca, ogólnopolska, fotograficzna akcja społeczna. W ramach kobiecej inicjatywy, Czytelniczki KoBBieciarni z całej Polski organizują się w lokalne grupy, w ramach których wezmą udział w letnich (plenerowych lub studyjnych), zbiorowych sesjach fotograficznych ich poporodowych brzuszków! Sesje odbywać się będą m.in. na Pomorzu, Śląsku, Podbeskidziu, Lubelszczyźnie oraz w Wielkopolsce. Akcje zainauguruje Trójmiasto, w którym już 23 lipca 2016r. pierwsze polskie mamy staną odważnie przed obiektywem aparatu. 24 lipca do Akcji przystąpi Lublin, a w sierpniu – Warszawa i Katowice. Finał akcji w Bielsku-Białej, planowany jest na dzień 3 września 2016r!

Jesteś zainteresowana wzięciem udziału w którejś z wyżej wymienionych sesji fotograficznych pociążowych brzuszków? Napisz do nas na adres: redakcja@kobbieciarnia.pl!

- A word from our sposor -

„Blizny tygrysicy” – moje macierzyństwo, bez retuszu.