ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zabiegi na twarz wybor kobbieciarnia
Decydując się na kuracje zabiegami kosmetycznymi, wiele osób pyta mnie o niezbędną ilość i dopuszczalną częstotliwość zabiegów. Ważne jest, aby zabiegi te były stosowane wg wskazań, co da nam znaczną poprawę stanu skóry oraz jej regenerację. Pamiętajmy jednak, że pojedynczo wykonany zabieg pielęgnacyjny znacznie zrewitalizuje skórę i poprawi jej stan nawilżenia. Jednak, aby uzyskać długotrwały efekt i wyraźną poprawę kondycji skóry, zaleca się stosowanie zabiegów w serii.

Spośród jakich zabiegów możemy wybierać i jak często je stosować?

Zabiegi oczyszczająco-normalizujące

Oczyszczanie skóry jest zabiegiem, który usuwa zrogowaciały naskórek, likwiduje zaskórniki, poprawia wygląd cery, rozjaśnia i odświeża cerę, dotlenia i poprawia kolorystykę cery. Zabieg ten można wykonywać w każdym wieku. Częstotliwość zabiegów: Czas i ilość zabiegów jest dobierane indywidualnie w zależności od wrażliwości i potrzeb skóry- nie częściej niż co 2 tygodnie, maksymalny odstęp do 4 tygodni.

Zabiegi peelingów chemicznych- kwasy Aha/Bha

Zabiegi złuszczania kwasami przynoszą świetne efekty estetyczne, które wiążą się z szybką penetracją naskórka oraz wielokierunkowym działaniem i wysoką efektywnością. Zabiegi z użyciem kwasów charakteryzują się zdolnością do głębokiej penetracji skóry, gdzie wpływają na wzrost jej grubości, regenerację, oczyszczenie, wygładzenie, rozjaśnienie przebarwień oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych. Częstotliwość zabiegów: najlepszym czasem na przeprowadzenie pełnej kuracji jest okres jesienno-zimowy, seria 4-8 zabiegów eksfoliacji w odstępach 7-14 dni.

Mezoterapia bezigłowa oraz mikroigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest najnowocześniejszym, innowacyjnym systemem transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry bez użycia igły – bezboleśnie i efektywnie.  Częstotliwość zabiegu: w zależności od potrzeb skóry, zabieg ten można wykonywać 1 raz w tygodniu.

Mezoterapia mikroigłowa stanowi alternatywę dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.  Istotą zabiegu jest stworzenie w naskórku mikronakłuć, których celem jest indukcja szeregu procesów prowadzących do regeneracji i poprawy napięcia skóry. Częstotliwość zabiegów: zalecane jest wykonanie serii  4-6  zabiegów co ok. 14-20 dni, a następnie 1 zabieg przypominający co 2-6 miesięcy zależnie od stanu skóry i zastosowanego preparatu. Najlepszym okresem przeprowadzenia pełnej kuracji jest okres jesienno – zimowy.

 Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest zaliczana do peelingów mechanicznych, pobudzających odnowę komórkową. Polega na ściśle kontrolowanym mikrościeraniu wierzchnich warstw skóry przy pomocy specjalnej głowicy diamentowej. Częstotliwość zabiegów: w zależności od stan skóry i potrzeb- zabieg wykonujemy co ok. 10-14 dni w serii ok. 4-8 zabiegów, lub jednorazowo jako odświeżenie i oczyszczenie skóry.
 

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to oczyszczenie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, powodującej mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Peeling kawitacyjny powoduje dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych przez co zmniejsza się ilość zaskórników, goją się stany zapalne. Wygładza skórę, nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Częstotliwość zabiegów: Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii 1 raz w tygodniu przez 5-6 tygodni. Czas i ilość zabiegów jest dobierane indywidualnie w zależności od wrażliwości i potrzeb skóry.

 
Sonoforeza

 Sonoforeza jest zabiegiem wykorzystującym fale ultradźwiękowe, polegającym na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Częstotliwość zabiegów: Zabieg sonoforezy jest doskonałym dopełnieniem innych zabiegów. Można go stosować doraźnie, w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg, bądź w serii jako kuracja terapeutyczna, której ilość zależy od potrzeb i kondycji skóry. Doskonałe efekty daje połączenie zabiegu sonoforezy z kawitacją.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Masaż twarzy, szyi i dekoltu jest zabiegiem w trakcie którego klientka czuje się w pełni zrelaksowana, rozluźniona i odprężona. Głównym zadaniem masażu jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie prawidłowej elastyczności. Intensywność tego zabiegu dostosowywana jest do stanu skóry klientki, rodzaju cery i potrzeb. Częstotliwość zabiegów: masaż można stosować doraźnie jako pojedynczy zabieg w celu odświeżenia, odżywienia skóry i relaksu. Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji, napiętej, promiennej i pięknej zaleca się regularne stosowanie masażu co 10-14 dni.

Zatem Drogie Panie, każdy zabieg czy to wykonany w serii, czy też pojedynczo, da Wam znaczną poprawę stanu skóry. Te pojedyncze będą skórę oczyszczały i odświeżały, serie zaś sprawią, że efekty zabiegu utrzymają się dłużej, Wasza skóra będzie odmłodzona i zregenerowana, a samopoczucie znacznie się polepszy;)

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Bogactwo zabiegów twarzy kontra konieczność wyboru