ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

photo: Alexei BazdarevWychodząc z lotniska zaczerpnęłam oddech dżdżystym powietrzem i podniosłam do ust papierowy kubek słodkiego lattte. Ciemne chmury spowiły niebo, a ubranie podszył zimny powiew wiatru. Pierwszy dzień czerwca w Polsce nie przywitał mnie zbyt entuzjastycznie. Pomyśleć tylko, że jeszcze kilka godzin temu spacerowałam po rozpalonej słońcem La Rambla – ruchliwej, kilometrowej ulicy w centrum Barcelony. W Paryżu nie mogłam nacieszyć oczu stylem, ociekających klasą Paryżanek, w Mediolanie – zamiast klasy, z odzieży młodych Włoszek, kipiał głównie przepych, poganiany przesytem metek znanych marek. W mieście Gaudiego i Tańczących fontann urzekło mnie jednak zgoła coś innego…

Hiszpankom trudno odmówić jednego – umiejętności prawdziwej zabawy modą. Wirtuozerii w panowaniu nad fuzją jaskrawych, słonecznych kolorów. Stoję przed wejściem na Krakowskie lotnisko i myślę sobie, że tego właśnie brakuje mi na polskiej ulicy. Pozytywnego luzu odzieżowego – zabawy barwą i formą. A gdyby tak bez zbytniego szaleństwa, awangardy i niebezpiecznej oryginalności zaryzykować stylem, który z uwagi na swą popularność, na dziś dzień uznać można za powszechnie panujący? Zgniatam z entuzjazmem pusty kubek kawy, jak gdyby ruch ten, stanowić miał przypieczętowanie wewnętrznego triumfu mojej myśli. BOHO! szepcę pod nosem, kiwając ręką na taksówkę, z wolna podjeżdżającą pod wejście.

kobbieciarnia boho stylO stylu hippie słyszała chyba każda z nas. Długie suknie o kwiatowym wzornictwie, powłóczyste frędzle, mnóstwo falban, koronek i zwiewności. Mało który styl tak silnie kojarzy się z latem. Tętniące życiem barwy, fantazyjne wzory, lekkie tkaniny, podobnie jak i ono – afirmują radość i emitują wyraźnie odczuwalną, pozytywną, wakacyjną energię. Tego lata jednak, boho klimaty, znacznie silniej niż zazwyczaj o tej porze roku, odcisnęły się w propozycjach światowych domów mody. Zewsząd otaczają nas wszechobecne kompilacje etnicznych, wielobarwnych wzorów, zestawienia plecionek, koronek, zamszy, frędzli, kapeluszy i oversize-ów. Postanowiłam rozejrzeć się na polskim rynku sieciówek za propozycjami, które pomogłyby mi stworzyć stylizacje, jakie przywiozłam ze sobą w myślach, wprost z hiszpańskiej La Rambla.

Oto kilka moich propozycji stylizacji:

kobbieciarnia boho styl

Letnie wydanie hippie to przede wszystkim barwy odzwierciedlające żywioły. Wodę symbolizują w stylizacjach błękity, turkusy, szafiry, a nawet granaty. Białe przetarcia i rozjaśnienia materiałów umiejscowione na jednolitym, niebieskim tle, imitujące fale lub chmury, dodatkowo nawiązują do motywów natury, z którymi boho style pozostaje nierozerwalnie związany.

kobbieciarnia boho stylSieciówkowe propozycje:

kobbieciarnia boho styltunika C&A – cena 69,90 zł

kobbieciarnia boho styl

tunika C&A – cena 49,90 zł

Odcienie niebieskiego przeplatają się w stylizacjach z koronkową bielą, intensywną czerwienią, czernią, brązami, a nawet pomarańczem.

kobbieciarnia boho styltunika C&A – cena 69,90 zł

Równie ważne dla klimatów stylu hippie pozostają ziemia oraz ogień. Symbolikę tych ostatnich oddają fantazyjne mozaiki brązów, żółci, pomarańczy oraz czerni. Stonowana kolorystyka, pozwala na łączenie elementów garderoby w stylu hippie, z pozostałymi, kolorystycznie intensywnymi, najczęściej jednak – monochromatycznymi częściami stylizacji.

kobbieciarnia boho stylSieciówkowe propozycje:

kobbieciarnia boho stylbluzka C&A – cena 49,90 zł

kobbieciarnia boho stylbluzka C&A – cena 69,90 zł

Powietrze to lekkość i zwiewność. Dominuje tutaj kolor biały, koronki, prześwitujące tkaniny, kremy i pastele. Powłóczyste tkaniny, długie płaszcze, oversizowe sukienki – jest w czym wybierać!

Sieciówkowe propozycje:kobbieciarnia boho styl

Sieciówkowe propozycje:

kobbieciarnia boho styl

bluzka C&A – cena 99,90 zł

Boho to wolność i zabawa. Warto więc pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Niestandardowe paski, romby, rozety, czy motywy roślinne! Masz ochotę odziać się w tkaninę zdobioną w palmy lub ananasy? Droga wolna! Ma być swobodnie, lekko, luźno i niestandardowo.

kobbieciarnia boho stylSieciówkowe propozycje:

kobbieciarnia boho stylbluzka C&A – cena 49,90 zł

kobbieciarnia boho stylbluzka C&A – cena 49,90 zł

Nie masz odwagi na miarę hiszpańskich dziewczyn z ulic Barcelony? Nie lubisz testostować swojej modowej oryginalności w praktyce w obawie przed narażeniem się na śmieszność. Boho stylistyka jest rozwiązaniem dla Ciebie! Pod przykrywką niekwestionowanego, letniego hitu sezonu – pozwoli Ci przemycić pierwiastek dzikości i oryginalności w najlepszym wydaniu.

- A word from our sposor -

Boho w natarciu. Galeria letnich stylizacji w zestawieniu z propozycyjami sieciówek