ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cellulit kobbieciarniaCellulit, to niewątpliwie największa estetyczna zmora kobiet, która dopada nas  na różnych etapach dojrzałego życia. Niektóre z nas są z nim za pan brat tak długo, że nie pamiętają już, jak ich uda wyglądały przed atakiem „pomarańczowej skórki„, innym dla odmiany – dopiero określone, niekorzystne nawyki dorosłego życia, pomogły w niechybnym pojawieniu się cellulitu. Jakie są zatem główne, zewnętrzne przyczyny powstawania tej przypadłości? Przede wszystkim:

  • brak aktywności fizycznej;
  • zła dieta (fast food, słodycze);
  • palenie papierosów;
  • picie alkoholu.

Oczywiście, przyczyn jest ich o wiele więcej, ale jeśli zrobiłaś już wszystko, aby pozbyć się cellulitu, a nadal nie możesz z nim wygrać – jedynym wytłumaczeniem jego obecności na Twych udach bywa to, że jesteś kobietą. Cellulit bardzo rzadko pojawia się u mężczyzn. U kobiet występuje natomiast przez nadmiar estrogenów w organizmie. Nie warto jednak rozwodzić się nad przyczynami, trzeba działać, aby zwalczać skutki!

ZIMNA WODA ZDROWIA DODA
Zimny prysznic jest dla naszego ciała wodnym peelingiem. Sprawia, że skóra staje się elastyczna i bardziej jędrna. Pobudza krążenie, regeneruje mięśnie. Dodatkowo jest to świetny sposób na cellulit! Aby zwiększyć efekty, masujcie ciało, polewając się na przemian raz ciepłą, raz zimną wodą. Po takim prysznicu warto użyć balsamu, mocno i energicznie wymasować mięśnie. Jeśli nie umiecie przekonać się do zimnej wody, zmniejszajcie jej temperaturę stopniowo z dnia na dzień. W końcu przyzwyczaicie się do chłodnych strumieni wody, a kąpiel w nich staną się dla Was prawdziwą przyjemnością.
WSIĄDŹ NA ROWER!
Zalet jazdy na rowerze można by wymieniać nieskończenie wiele: zdrowsze serce i kręgosłup, poprawa krążenia, redukcja tłuszczu, a nawet – oszczędność czasu i pieniędzy. Jeżdżąc regularnie, wzmacniacie mięśnie nóg, pośladków. Nogi stają się zgrabniejsze, a cellulit znika. Tak wiele, za tak niewiele! Wystarczy, że co jakiś czas urządzicie sobie wycieczkę terenową (trwającą ok 60 min), a szybko zobaczycie efekty. Jednak pamiętajcie o rozciąganiu! Ważne, aby stretching wykonywać „po” rowerowych ekscesach. Służy on zapobieżeniu ewentualnym kontuzjom i rozciągnięciu mięśni, „skróconych” w trakcie pedałowania.
cellulit kobbieciarnia
PEELING KAWOWY CZYNI CUDA!
Peeling kawowy jest naturalnym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Kofeina zawarta w kawie ujędrnia ciało, pobudza krążenie, a nadto – posiada właściwości wyszczuplające. Nie musisz wydawać majątku na kosmetyki z tym magicznym składnikiem. Taki peeling możesz zrobić sama, w czterech kątach swojej kuchni. Musimy jednak ostrzec Was lojalnie – po takim zabiegu łazienka będzie wymagać sprzątania.
Jak się do tego zabrać? Żółte zabarwienie wanny najlepiej usunie kwasek cytrynowy w połączeniu z wodą. Spryskajcie zabrudzone miejsca wspomnianym specyfikiem, przetrzyjcie dokładnie powierzchnię i gotowe!
Pozdrawiam,
Wiktoria Zarzycka
Autorka bloga: Healthy Plan Motivation

- A word from our sposor -

Cellulit! Pupa prawdziwej kobiety czy nieudolna walka z wrogiem?