ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cieniowanie włosów oznacza ich stopniowanie – włosy na zewnątrz fryzury są krótsze niż te znajdujące się pod spodem. Różnice w ich długości nie powinny być jednak zbyt duże, bo będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie, a włosy będą trudne do ułożenia. Dobry fryzjer na pewno dobierze właściwe długości poszczególnych warstw, w zależności od gęstości i kondycji włosów.

Stopniowanie włosów może być wykonane na kilka sposobów, za pomocą różnych akcesoriów. Lata temu do zabiegu stosowano zwykłą żyletkę, jednak ta metoda została wyparta (mamy nadzieję, że we wszystkich salonach fryzjerskich!) nowszymi.

Jeszcze do niedawna cieniowanie polegało na potraktowaniu włosów degażówką, czyli nożyczkami z ostrzami w kształcie zębów. Jeśli zauważysz, że Twój fryzjer sięga po takie narzędzie, poproś o jego zmianę! Degażówka powoduje naruszenie struktury włosów, ich osłabienie, a w efekcie rozdwajanie. Dziś fryzjerzy cieniują włosy za pomocą bardzo ostrych nożyczek fryzjerskich. Nie niszczą one włosów, a efekt cięcia jest bardzo naturalny.

Do kogo pasują włosy cieniowane?

Włosy cieniowane powinny od razu po cięciu wyglądać na dużo gęstsze – dlatego to doskonały pomysł dla każdej kobiety. Włosy stają się bardziej puszyste, optycznie nabierają większej objętości. Fryzura świetnie sprawdza się u pań, które nie cierpią spędzać godzin na układaniu włosów. Teraz wystarczy je umyć, przeczesać… i już!

Tu poznasz 5 powodów, dla których warto postawić na włosy cieniowane!

Bardzo mocne stopniowanie w szczególności zalecane jest kobietom o cienkich i rzadkich włosach. Jeśli natomiast chcemy nadać fryzurze delikatniejszą formę, wystarczy odpowiednie wycieniowanie końcówek. Dobrze wykonane cieniowanie włosów pasuje każdej kobiecie – trzeba jednak dobrać właściwy stopień wycieniowania. A to może zrobić tylko profesjonalny fryzjer.

- A word from our sposor -

Cieniowanie włosów – wszystko, co musisz o nim wiedzieć, zanim udasz się do fryzjera!