1. Ciekawie opisane sposoby relaksu. Dobrze, że wymieniono rzeczy, których należy unikać, ponieważ mogą mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Dobrym sposobem na powrót do sylwetki sprzed porodu, oprócz ćwiczeń i zdrowej diety są masaże tajskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ciężarna u kosmetyczkiPozostając przy nadziei, każda z nas pragnie, aby okres ciąży upłynął bezpiecznie i szczęśliwie. Choć najbardziej staramy się w tym czasie dbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszego dziecka, mijając wiszące w domu lustra, zauważamy codzienne zmiany w wyglądzie.

U wielu kobiet skóra w ciąży staje się grubsza i bardziej nawilżona, a włosy lśniące. Czasem jednak hormony robią swoje, zmuszając zatroskaną o swój wygląd przyszłą mamę, do wizyty u profesjonalisty. Większość salonów kosmetycznych dysponuje w swej ofercie usługami dostosowanymi konkretnie do potrzeb kobiet ciężarnych, opartych na zabiegach wykonywanych przy użyciu olejków roślinnych, aromaterapii oraz masażu. W łagodny sposób poprawiają one jędrność skóry, normalizują jej funkcje, oczyszczają i odświeżają. Działają na wiele zmysłów i szybko przynoszą wyjątkowe odprężenie. Dzięki regularnym zabiegom można skutecznie poprawić ogólną kondycję skóry oraz, co niezmiernie istotne – pozwolić sobie na wyciszenie i relaks.

Czasem jednak, na skutek ciąży paniom pogarsza się kondycja cery – pojawiają się przebarwienia i krostki. W tym wypadku zaufana kosmetyczka dobierze odpowiednie preparaty ziołowe, które delikatnie oczyszczają skórę, usuwając z niej zaskórniki i krostki. Efektem zabiegu pozostawać będzie gładsza i znacznie bardziej promienista cera. Przy tej okazji stosowane są maseczki owocowe, bogate w witaminy i flawonoidy, które wpływają korzystnie  nie tylko na skórę, ale i cały organizm. Warto w salonach posiadających taką usługę,  skorzystać z zabiegów dotleniających i aromaterapii. Uzupełnieniem kuracji oczyszczającej może być masaż relaksujący twarzy, dekoltu i szyi, który uspokaja i odstresowuje, a nadto poprawia ukrwienie i nadaje ładny koloryt.

Istnieje więc szerokie spektrum zabiegów, z których bezpiecznie mogą skorzystać również te spośród nas, które spodziewają się maleństwa. Są to wszelkiego rodzaju zabiegi nawilżające, dotleniające i pielęgnujące, każdorazowo dobrane do aktualnych potrzeb cery. Szczególnie polecane są zabiegi oczyszczające i nawilżające na twarz oraz te, o działaniu regenerującym i relaksującym, służące wzmocnieniu skóry i uchronieniu jej przed pojawieniem się rozstępów.

W tym wyjątkowym czasie NIE WOLNO wykonywać jednak zabiegów z prądami, ultradźwiękami, jonoforezy, sonoforezy, mezoterapii, ostrzykiwań oraz złuszczania kwasami.

W ciąży nie wolno używać i stosować ( także w kuracjach domowych!):

Witaminy A: kwas retinowy i jego pochodne
Głównym związkiem, którego należy unikać podczas ciąży i karmienia, a także w okresie, gdy staramy się zajść w ciążę – jest kwas retinowy i jego pochodne, które działają najaktywniej z grupy witaminy A;

Retinolu i retinalu
Do grupy retinoidów zalicza się także retinol oraz retinal. Retinol i retinal nie działają tak silnie jak kwas retinowy, jednakże nadal nie są wskazane dla kobiet w ciąży;

Kwasu azelainowego
Jest częstym składnikiem kremów i innych specyfików na trądzik. Wspomaga leczenie schorzeń atopowych. Badania dowodzą, że substancja przenika do krwiobiegu i może mieć negatywny wpływ na płód, dlatego w ciąży lepiej unikać preparatów z tym składnikiem;

Kwasów owocowych
Choć badania wskazują, że kosmetyki z kwasami owocowymi są bezpieczne dla mamy i dziecka, mogą jednak podrażniać wrażliwą skórę kobiet w ciąży, dlatego, chociaż nie ma zdecydowanych przeciwwskazań, należy ostrożnie stosować te preparaty, a najlepiej wykluczyć je całkowicie;

Kofeiny
Substancja ta, zawarta w kosmetykach, może w nieznacznym stopniu przenikać przez skórę, dlatego istnieje możliwość, że dotrze do organizmu dziecka. Kofeina w czystej postaci (np. z kawy, coli) jest niewskazana w ciąży. Kosmetyki zawierające tę substancję nie są zabronione, jednak należy je stosować ostrożnie i z umiarem.

Drogie Panie, zabiegi kosmetyczne w okresie ciąży mogą być z powodzeniem i pełnym bezpieczeństwem stosowane w tym wyjątkowym dla was okresie. Kosmetyczka czy zaufany kosmetolog odpowiednio dobierze kurację i rodzaj zabiegów. Każda z nas jest inna, dlatego pielęgnacja skóry zawsze dobierana jest indywidualnie. Nie bójcie się pytać. I zawsze przekazujcie informację o samym choćby podejrzeniu ciąży, aby mieć pewność, że zabiegi będą bezpieczne dla wszystkich.

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Ciężarna u kosmetyczki. Których zbiegów unikać, a których zażywać w ciąży?