ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jednym z biznesów gastronomicznych, które możesz wybrać, tworząc swoją firmę, jest cukiernia. Otwierając przedsiębiorstwo zajmujące się taką działalnością, nie unikniesz oczywiście stworzenia biznesplanu oraz wielu kwestii formalnych i urzędowych. Pomińmy jednak ten etap i skupmy się na tym, jaki sprzęt do cukierni oraz innego rodzaju wyposażenie będzie dla Ciebie niezbędne. Na zakup jakich narzędzi musisz się przygotować i wygospodarować na to odpowiednie środki?

Lady i witryny

Podstawowymi meblami do cukierni, których będziesz potrzebować, są, rzecz jasna, lady i witryny. W przypadku słodkich wypieków istotną kwestią jest ich prezentacja. Ciasta, ciasteczka, desery – one wszystkie z reguły nie tylko doskonale smakują, lecz też pięknie wyglądają, zachęcając nas do ich skosztowania samym wyglądem. Decyzją kompletnie niezrozumiałą byłoby to, gdybyś nie chciał eksponować swoich produktów przed klientami. Pokazując, jak pięknie wyglądają Twoje wypieki, zyskujesz klientów, którzy być może nie zdecydowaliby się na zakup, nie widząc danego ciasta lub innych słodkości. Potrzebujesz w związku z tym m.in. witryn z przystosowanymi do wypieków półkami i utrzymującymi odpowiednią dla nich temperaturę, w których będziesz bezpiecznie przechowywać produkty, jednocześnie pokazując je wszystkim odwiedzającym Twoją cukiernię. Nie wystarczy oczywiście odnaleźć efektowną, przeszkloną witrynę – musi być to dedykowany dla cukierni sprzęt, pozwalający na przechowywanie w nim żywności.

Akcesoria do kawy

Bardzo trudno spotkać cukiernię, która nie oferowałaby swoim klientom kawy. Nawet, jeśli nie zamierzasz uczynić z niej głównego punktu swojej oferty, niezbyt rozsądnym posunięciem byłoby odebranie odwiedzającym Twój punkt możliwości zjedzenia Twoich wypieków, popijając gorącą kawę. Nie obejdzie się zatem bez zakupu profesjonalnych akcesoriów takich, jak ekspresy do kawy – nie będziesz przecież wsypywać kawy ręcznie do filiżanki i czekać, aż zagotuje się woda w czajniku. To, po co dokładnie będzie trzeba sięgnąć, zależy od tego, jaki rodzaj kawy zawrzesz w swojej ofercie. W zależności od tego będziesz mógł dobrać funkcje, jakie powinien posiadać Twój ekspres oraz wszelkie dodatkowe akcesoria, z jakich będziesz korzystać.

Gofrownice, akcesoria do lodów

Popularnym punktem w ofercie cukierni są też słodkości przygotowywane w pewien sposób na bieżąco dla klientów, jak np. gofry lub lody z maszyn. Także tutaj powinieneś wcześniej zdecydować, co pod tym względem będzie w Twoim punkcie dostępne. Istnieje mnóstwo maszyn do lodów, gofrownic oraz wiele dodatkowego wyposażenia, jakie umożliwia tworzenie i podawanie klientom słodkich przekąsek.

Jeśli już zdecydujesz, jakiego wyposażenia małej cukierni potrzebujesz – wszystkie niezbędne sprzęty znajdziesz w sklepie A-BIS – sprawdź pełną ofertę.

- A word from our sposor -

Cukiernia jako Twój nowy biznes – jakie wyposażenie wybrać?