ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

W czasach, w których drogerie i apteki przepełnione są po brzegi ogromną ilością produktów do pielęgnacji twarzy oraz ciała – prześcigających się wzajemnie w długości list składników o złowrogo i skomplikowanie brzmiących nazwach – coraz chętniej, sięgamy po specyfiki naturalne, które bezpiecznie, nieskomplikowanie, a jednocześnie niezwykle przyjemnie, możemy wykonać we własnym, domowym zaciszu.

Z racji wykonywanego zawodu i nieukrywanej słabości do kosmetyków wszelkiej maści, i ja, postanowiłam spróbować swoich sił, w domowej produkcji specyfików do pielęgnacji twarzy i ciała. Z pomocą, przyszła mi podarowana pod choinkę pozycja, autorstwa Angeliki Gumkowskiej, Wydawnictwa PWN, pt. „Damskie Laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki””.

domowe laboratoriumWychodząc na przeciw oczekiwaniom, podobnych do mnie – entuzjastek zdrowych i bezpiecznych produktów pielęgnacyjnych, Gumkowska zadbała o szerokie spektrum sprawdzonych receptur na naturalne kosmetyki, w najbardziej estetycznym wydaniu.

Już sama okładka kojarzy się z prawdziwym, domowym SPA, przywołując na myśl relaksujące chwile wyciszenia w towarzystwie ulubionych specyfików i naturalnych składników. W rzeczowym wstępie, dowiadujemy się sporo o podstawach kosmetyki naturalnej, konserwantach (które jak się okazuje, nie zawsze muszą być groźne dla naszego zdrowia i urody) oraz całym, niezbędnym dla dopełnienia dzieła „sprzęcie”, czyt. stosownych naczyniach i pojemnikach, które przydadzą nam się przy okazji dalszej pracy z książką do ważenia, mieszania i łączenia materiałów.

Przy każdej, kolejnej recepturze – autorka, w niezwykle przejrzysty i przyjemny sposób uświadamia nam, że domowe mikstury wcale nie muszą być trudne, ani tym bardziej nudne! Sprawdzone przepisy na odżywcze kremy, kojące żele, niezwykle aromatyczne, ultra pielęgnacyjne – mydła Kleopatry czy uwodzicielskie, a jednocześnie naturalne, hipoalergiczne perfumy – okraszone są, karmiącymi zmysły fotografiami oraz pomocnym opisem.

damskie laboratorium1Samodzielnie wykonane mgiełki do włosów, naturalne szminki, lub aromatyczne peelingi z dodatkiem cynamonu, moreli czy wanilii, pozwolą nam cieszyć się pielęgnacją w najlepszym, bo zindywidualizowanym w zależności od naszych potrzeb i preferencji, a zarazem najbezpieczniejszym i maksymalnie naturalnym wydaniu. Która z nas nie chciałaby w swojej łazience znaleźć mydeł lub szamponów własnej roboty?

Co stanowi jednak dodatkową korzyść, każde z ręcznie wykonanych „mazideł”, idealnie nadaje się na prezent dla bliskiej nam osoby, dla której nasz osobisty wkład w postanie kosmetyku, odpowiednio zwiększy jego wartość oraz radość z otrzymanego upominku.

damskie laboratorium 2Dzięki Angelice Gumkowskiej dowiemy się jak stworzyć we własnej łazience, prawdziwe laboratorium, którego tajemniczy proces działania, doprowadzi nas do efektów w postaci cudów domowej pielęgnacji oraz kosmetyki. Co ważne, każda z podanych receptur, może być przez nas dowolnie modyfikowana – dzięki temu, nie musisz obawiać się, że Twoja przyjaciółka, której na urodziny podarowałaś identyczną książkę, zapełni swój dom analogicznymi nowinkami, a Ty sama, stracisz na poczuciu satysfakcji i oryginalności z wyprodukowania własnych perfum o zupełnie unikatowym zapachu.

Nie bez znaczenia pozostaje także niezwykle przydatny i poręczny „Słownik wybranych składników kosmetycznych”, zawarty w ostatniej części książki. Oprócz właściwości, działania i ewentualnych przeciwwskazań do stosowania poszczególnych produktów, Angelika Gumkowska przedstawia w nim informacje o nutach zapachowych i harmonii zapachów poszczególnych olejków eterycznych. Dane te, pozwolą Ci jeszcze mocniej zindywidualizować efekty Twojej pracy i tym silniej zachwycić Twoich bliskich, kosmetykami o których właściwościach nie mieli dotąd pojęcia! „Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki” to skarbnica przepisów na wyjątkowe produkty pielęgnacyjne domowej roboty i idealny podręcznik dla kobiet, które indywidualizm, naturalność oraz bezpieczeństwo – także w dziedzinie pielęgnacji, cenią sobie bardziej niż wygodę.

Pozdrawiam, Edyta Folek

Właściciel Studia Urody Fantazja

- A word from our sposor -

„Damskie laboratorium”- domowe przepisy na kosmetyki DIY