1. Ciekawy sposób na oczyszczenie cery.Nigdy nie słyszałam o takim czyściku.Ja stosuję póki co naturalne sposoby jak na przykład peelingi z sody oczyszczonej i też gorąco polecam taki sposób oczyszczania. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Temat demakijażu, niejednokrotnie pojawiał się, jako podstawa pielęgnacji naszej skóry. Dla mnie, jako kobiety i kosmetyczki, zagadnienie demakijażu pozostaje podwójnie ważne. W pierwszej kolejności, jako fachowiec w swojej pracy, bardzo często muszę tłumaczyć swoim klientkom,  że ten z pozoru zwykły zabieg ma niebagatelne znaczenie dla kondycji ich skóry. Drugą istotną i oczywistą kwestią pozostaje fakt, że sama, na co dzień wykonując pełny makijaż, muszę pamiętać o jego dokładnym zmyciu i dalszej pielęgnacji skóry.

Niestety, wiele z nas nie bierze sobie do serca  wytycznych w zakresie czynności, jakie powinny składać się na właściwie wykonany demakijaż. Niedokładnie przeprowadzony zabieg, niewłaściwe kosmetyki, pośpiech i zmęczenie po całym dniu powoduje, iż nasza twarz, następnego dnia wygląda na zmęczoną. Pamiętajmy, że „niedomycie” makijażu zawsze, ale to zawsze widać kolejnego dnia, w postaci wyprysków, podkrążonych oczu, zaczerwienień czy innych podrażnień.

U mnie finał codziennej pielęgnacji polega na użyciu antybakteryjnych żeli, pianek do demakijażu, toników z kwasami i płynów micelarnych.

Jakiś czas temu, trafiła do mnie ciekawa alternatywa: biały czyścik do demakijażu. Jeśli mam być szczera, w pierwszym momencie nie wierzyłam w jakiekolwiek właściwości tego produktu. Dlaczego? Po pierwsze, zniechęcił mnie niepraktyczny biały kolor czyścika – podejrzewałam, że już po pierwszym użyciu, będzie nadawał się do wyrzucenia. Po drugie, z doświadczenia wiedziałam, że nie można usunąć makijażu tylko przy użyciu wody. Moje obawy, natenczas były uzasadnione. Tak mi się przynajmniej wydawało.

demakijaż kobbieciarniaAle najpierw troszkę o produkcie. Na stronie producenta Nano Silver Technology, możemy zauważyć, że firma poszła w kierunku zdrowia i naturalnych składników.  To bardzo rozsądne rozsądne rozwiązanie, a jednocześnie zgodne z zainteresowaniem konsumentów.  Przejdźmy jednak do naszego produktu, czyli czyścika.

Czyściki składają się ze specjalnych mikrowłókien o grubości 20 mikrometrów, których struktura jest podobna do struktury włosa ludzkiego. Zgodnie z zapewnieniem producenta, oznacza to, że profil włókien, stanowi rowek, do którego wnikają zabrudzenia, następnie koncentrują się wewnątrz i nie przenoszą się na czyszczoną powierzchnię. Nanocząsteczki srebra wprowadzone do włókien posiadają znane nie od dziś, właściwości dezynfekcyjne i bakteriostatyczne. Są w stanie zniszczyć setki rodzajów chorobotwórczych wirusów, bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów dzięki oddziaływaniu na ich DNA. Ich szczególna właściwości przejawiają się przede wszystkim w „samoczyszczącym działaniu” czyścików.

Na czym to polega? Zdaniem producentów, nanocząsteczki niszczą mikroorganizmy zbierające się w czyścikach w czasie codziennego ich używania. To ma wystarczyć, aż do dokładnego wyprania czyścika.

demakijaż 2 kobbieciarniaPowyższe zapewnienia producentów, brzmią zachęcająco. Postanowiłam zatem wypróbować rzeczone cudo na sobie.

Czyścik do twarzy jest mały i bardzo delikatny. Zgodnie z zaleceniami producenta, wystarczy zmoczyć go w letniej wodzie i zmyć delikatnie makijaż z twarzy. Następnie umyć szarym mydłem. Poprzez zawartość nano-cząstek srebra w czyściku nie rozwijają się bakterie ani nie gromadzą zanieczyszczenia.

Jak wygląda demakijaż za pomocą czyścika w praktyce?

Przyznaję, postawiłam przed czyścikiem dość wysoką poprzeczkę – pierwszy raz użyłam go do zmycia jednej ze stylizacji i charakteryzacji makijażowej.

Co zaobserwowałam? Ku mojemu zaskoczeniu, cały makijaż został w ściereczce, a co dla mnie równie istotne (i zauważalne) nie rozmazywał się na twarzy jak w przypadku zwykłych wacików. Nawet makijaż oczu i wodoodporny tusz do rzęs zostały bez problemu usunięte, a przestrzeń między rzęsami idealnie oczyszczona.

Pierwsze i jakże pozytywne zaskoczenie za mną, ale co z nieskazitelną bielą czyścika? Po umyciu szarym mydłem czyścik nadal pozostawał nieskazitelnie biały!

czyścik do twarzy kobbieciarniaRzeczywiście także – mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że skóra mojej twarzy została idealnie oczyszczona i miękka, a przy tym mimo mojej wrażliwej cery, dodatkowo złagodzona.

Muszę zatem przyznać, że mimo początkowej niechęci, produkt naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Czyścika używam już ponad miesiąc i jestem nim prawdziwie zachwycona. Dodatkowo, okazał się także rewelacyjnym rozwiązaniem w podróży, gdzie zamiast wielu produktów do demakijażu, możemy zabrać do walizki jedynie małą ściereczkę. Jak długo będzie przydatna? Czas pokaże.

Oczywiście, nie jestem w stanie całkowicie zrezygnować ze wszystkich produktów kosmetycznych, które stosowałam dotychczas, ale czyścik, pozostaje niezwykle miłą odmianą w wieczornym rytuale, a dla niejednej z nas może okazać się ciekawym rozwiązaniem, nawiązującym do modnego stylu eco.

Pozdrawiam,

Edyta Folek

Właścicielka Studia Urody Fantazja w Bielsku-Białej

- A word from our sposor -

Demakijaż inaczej. Rewolucyjny „czyścik” do twarzy!