ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

crazy eko girl kobbieciarniaDopóty, dopóki nie zaczęłam interesować się tematem ekologii, zupełnie nie zwracałam uwagi na to, co zawierają w swoim składzie kosmetyki. Inaczej było w moim przypadku z produktami spożywczymi. Dużą uwagę przywiązywałam do tego co jest w składzie kupowanego przeze mnie jedzenia. Po zagłębieniu się w naprawdę sporą ilość wiadomości na temat produktów ekologicznych i tych, wychodzących poza wszelkie ramy ekologii, zdałam sobie sprawę, że musi się to zmienić.

Wiele osób nie jest do końca przekonanych o skuteczności produktów naturalnych. Często jest to spowodowane tym, że nie są one tak reklamowane, jak powszechnie dostępne produkty. Trzeba o nich czytać,  dowiadywać się  z internetu lub z innych źródeł. Bardzo często kosmetyki te, trzeba testować na sobie, ponieważ osoby z bliskiego otoczenia po prostu nigdy ich nie używały. Wszystko to rodzi przekonanie o swoistej problematyczności tych produktów. Moim zdaniem, to bardzo mylne spostrzeżenia. W tym artykule postaram się więc opowiedzieć Wam o zaletach środków ekologicznych, nietestowanych na zwierzętach.

Zanim zaczęłam stosować eko kosmetyki kupowałam w drogerii wszystko co popadnie. Wpadałam do sklepu i wydawałam pieniądze na wszystkie nowości kosmetyczne. Teraz już wiem, że niepotrzebnie. Gdy koleżanki przynosiły na uczelnię, katalogi kosmetycznych firm, nie mogłam się powstrzymać żeby czegoś nie kupić. Odkąd zaczęłam stosować kosmetyki naturalne, produkty zakupione w ten sposób – znane i popularne, zaczęły zalegać w kosmetyczce, a w końcu straciły datę ważności i trzeba było je wyrzucić. To straszna strata pieniędzy. Cały ten proces skończył się, gdy przeszłam na zupełnie inną stronę. Odtąd, zanim coś kupiłam – zastanowiłam się trzy razy. Trzy razy obejrzałam kosmetyk, przeczytałam skład i dopiero wtedy decydowałam się na zakup. Dzięki temu zaoszczędziłam naprawdę sporo pieniędzy, zwłaszcza, że kosmetyki naturalne nie muszą być niebotycznie drogie.

Zaletą kosmetyków naturalnych jest to, że kupując roślinne produkty nie wcieramy w siebie niespożytych pokładów chemii, jaką zawierają w swym składzie, łatwo dostępne i najbardziej popularne kosmetyki. W obecnych czasach, prawie wszystko naszprycowane jest chemią. Musimy tak dobierać produkty spożywcze i kosmetyczne, żeby tej chemii pochłaniać jak najmniej. Przykładem jest to, że kobieta, która każdego dnia używa błyszczyka lub pomadki, w ciągu całego życia zjada jej około 7 kilogramów. Zważywszy na fakt, że duża ilość powszechnie dostępnych produktów kosmetycznych zawiera chemiczne Parrafinium Liquidum, Petrolatum lub inne składniki ropopochodne, nie wróży to dobrze dla ludzkiego organizmu – a to tylko jeden produkt…

ekologiczne kosmetyki kobbieciarniaPoprawa struktury włosów, skóry i paznokci. Po zastosowaniu kosmetyków naturalnych, zobaczyłam dużo pozytywnych zmian, przede wszystkim w kondycji cery oraz włosów.  Skóra zrobiła się gładsza, zniknęły przebarwienia, a włosy są lśniące i mam wrażenie – że mniej zniszczone.

Podczas stosowania kosmetyków naturalnych, nie mamy kontaktu z silnie drażniącymi substancjami. Nie wdychamy ich, ani nie dotykamy, dzięki temu, że w środkach ekologicznych znajdują się dużo łagodniejsze składniki.

Wartością dodaną, jest również… czyste sumienie. Dlaczego zwierzę ma cierpieć przez produkcję kupionego przeze mnie kremu czy tuszu do rzęs? Zanim przeczytałam chyba wszystko co możliwe o kosmetykach cruelty–free, łazienkową półkę produktów nietestowanych na zwierzętach, tworzyłam przez około osiem miesięcy. Było to około lata temu, w czasie, gdy moda na bycie eko wkraczała coraz bardziej w codzienność Polaków. Dziś, kupowanie tym podobnych produktów, przychodzi mi dużo łatwiej. Powstało znacznie więcej stacjonarnych i internetowych sklepów z takimi kosmetykami.

Teraz już wiesz, dlaczego zaczęłam używać kosmetyków ekologicznych i nietestowanych na zwierzętach? Dziś możesz sprawdzić ich zalety na własnej skórze –  to do Ciebie należeć będzie ostateczna decyzja. Jestem przekonana, że będziecie mile zaskoczone!

Jeżeli jesteście zainteresowane powyższą tematyką, a zaczynacie dopiero „naturalną przygodę” zapraszam na blog www.crazyecogirl.pl. Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.

 ekologiczne różności logo crazy eco girl

- A word from our sposor -

Dlaczego zaczęłam używać kosmetyków ekologicznych i nietestowanych na zwierzętach?