ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

moczenie dłoni manicure kobbieciarniaO tym, że dłonie i paznokcie to wizytówka kobiety zadbanej, wie chyba każda z nas. Odpryśnięty lakier, obgryzione skórki czy zniszczone paznokcie wyglądają nieestetycznie i sprawiają, że same niejednokrotnie tracimy pewność siebie. W końcu każdego dnia, nasi znajomi, bliscy i zupełnie obce osoby widzą nasze dłonie. Jak zatem zadbać o dłonie w zaciszu domowym, aby stały się one zadbane, schludne i eleganckie?

Krok 1.

Dokładne umycie rąk i zmycie lakieru (lub jego pozostałości)

Manicure wraz z domowym SPA dla dłoni rozpoczynamy od zmycia lakieru do paznokci. Wybierzmy taki, który nie wysuszy naszych paznokci i a w swym składzie posiada wiele witamin.

Krok 2.

Kąpiel i moczenie dłoni

Po zmyciu lakieru, dobrze jest wykonać kilkuminutową kąpiel przeznaczoną wyłącznie dla dłoni. Do małej miseczki ciepłej wody, dodajemy np. kilka kropel witaminy A+E lub naturalne mydło. Taki zabieg sprawi, że nasze skórki będą bardziej miękkie i podatne na kolejny etap pielęgnacji.

moczenie dłoni manicure kobbieciarniaKrok 3.
Usuwanie skórek

Skórki wokół paznokci to nic innego, jak nasza naturalna bariera przed bakteriami i urazami paznokcia. Najlepszym i najbezpieczniejszym wyjściem jest manicure biologiczny, czyli odsuwanie ich za pomocą drewnianego patyczka, zamiast wycinania. Zdarza się jednak, że zaniedbane skórki są mocno przerośnięte i twarde, wtedy warto mimo wszystko, dla estetycznego wyglądu dłoni – delikatnie wyciąć je odpowiednimi do tego cążkami.

Krok 4.
Peeling dłoni

moczenie dłoni manicure kobbieciarniaKażdego dnia nasze dłonie narażone są na kontakt z różnorodnymi chemiczne substancjami, są moczone, przesuszane, oddziałują na nie notorycznie zmieniające się zjawiska pogodowe i temperatury. To wszystko wpływa na wygląd skóry naszych dłoni, niejednokrotnie powodując, iż staje się ona szorstka, zgrubiała, poszarzała. Warto zatem pamiętać o ich peelingu, dzięki któremu złuszczymy nadmiar nieestetycznego już naskórka. Gładkie dłonie to w końcu podstawa. Możemy wykorzystać peeling do ciała lub twarzy, albo wykonać takowy produkt z kuchennych artykułów.

Do zrobienia  domowego peelingu wystarczą zaledwie 3 składniki- oliwa z oliwek, cukier i cytryna. Taką mieszankę można stosować nawet kilka razy w tygodniu.

Krok 5.
Piłowanie paznokci i polerowanie paznokcia

Pierwszym etapem jest oczywiście delikatne opiłowanie paznokci oraz nadanie im pożądanego kształtu. Pamiętajmy – klasyczny kształt migdała zawsze wyszczupli i optycznie wydłuży palce, zaś piłowanie paznokci na prosto skróci je i doda dłonom masywnego wyglądu. Po ukształtowaniu paznokci wygładzamy wszelkie nierówności pilnikiem o delikatniejszej gradacji (ostrości). Ostatnim etapem jest polerowanie, czyli nadawanie paznokciom zdrowego połysku. Do tego warto zakupić sobie specjalną polerkę do paznokci, która posłuży wam na długi czas.

Krok 6.
Maska na dłonie

Gdy kształt naszych paznokci jest już idealny – czas na maseczkę. Jeśli nie dysponujecie żadną maską przeznaczoną do dłoni, wystarczy nałożyć grubą warstwę kremu do dłoni. Idealne byłoby włożenie dłoni na 10-15 minut w foliowe rękawiczki. Po tym czasie dłonie i paznokcie staną się jedwabiste i gładkie, a także odżywione.

moczenie dłoni manicure kobbieciarniaKrok 7.
Malowanie paznokci

Gdy nasze dłonie są już należycie odżywione, przyszedł czas na aplikacje lakieru. Pamiętajmy, że po wszelkich specyfikach nakładanych na dłonie, musimy odtłuścić płytkę paznokcia, aby zwiększyć przyczepność lakieru. Następnie, wystarczy delikatnie zmatowić je polerką do paznokci. W pierwszej kolejności nakładamy bazę pod lakier, która chroni naszą płytkę przed odbarwianiem oraz wzmacnia.  Po tym zabiegu, nakładamy wybrany lakier, a całość utrwalamy top coatem. Po wyschnięciu lakieru, nie zapominajmy o skórkach. Warto nałożyć na nie oliwkę lub odżywczy olejek.

Krok 8.
Krem do dłoni

Jeśli nasze paznokcie jeszcze nie wyschły, warto nałożyć na dłonie krem pędzlem do podkładu. Mamy wówczas pewność, że nasz lakier nie zostanie naruszony.

A zatem Drogie Panie piękne dłonie również możemy wyczarować w domowym zaciszu. Warto wygospodarować odrobinę wolnego czasu wieczorem, włączyć relaksującą muzykę, przygotować kubek ulubionej herbaty…
Dla tych z Was, które nie mają cierpliwości – salony kosmetyczne oferują wiele możliwości na wykonanie manicure, spa czy innych zabiegów pielęgnująco- upiększające dedykowanych naszym dłoniom.

Niech dłonie staną się naszą ozdobą!

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Domowy manicure – jak dbać o dłonie i paznokcie w domowym zaciszu