ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jak pomnożyć 500 + kobbieciarniaTemat pieniędzy z 500+ przerabiany jest na różnych płaszczyznach. Począwszy od samych procedur uzyskania dodatkowego dochodu, poprzez polityczne uzasadnienia jego funkcjonalności aż po prozaiczne pytanie: na co przeznaczyć aż i tylko 500 zł miesięcznie.

Są rodziny, dla których ta kwota jest ratunkiem w comiesięcznym budżecie. Są też takie rodziny, które nie odczują znacząco dodatkowego wpływu gotówki. Głęboko wierzę, że większość społeczeństwa świadomie wydała na świat swoje potomstwo i jest w stanie sama je utrzymać i wychować do czasu uzyskania przez nie samodzielności. I to właśnie do tych osób kieruję poniższy artykuł.

Jako osoba zajmująca się zawodowo finansami w powiązaniu z zakupem nieruchomości przedstawię dziś sposób na pomnożenie kwoty 500 zł tak, aby co miesiąc otrzymać kolejne 500 zł.

Sposób jest bardzo prosty. Znajdujemy na rynku nieruchomość, którą nabędziemy w kredycie hipotecznym, a następnie ją wynajmiemy. Musimy zrobić to tak, aby co miesiąc nie dołożyć do tego interesu ani złotówki, a wręcz wyjąć co miesiąc zainwestowane 500 zł. Podstawowym priorytetem jest to, aby pieniądze były przeznaczone na dziecko.

Gotowy przepis:

Przez 2,5 roku odkładamy 500zł na konto (możemy ten okres skrócić lub wyeliminować, jeśli mamy oszczędności). Wynajdujemy na rynku nieruchomości kawalerkę w cenie do 120 tys. (Jest to możliwe, gdyż ja aktualnie w swojej ofercie mam taką kawalerkę z rynku pierwotnego w cenie 113 tys, zlokalizowaną w podwarszawskiej miejscowości). Zaciągamy kredyt hipoteczny w wysokości 90% ceny nieruchomości + 90% kosztu jej wykończenia lub remontu (jeśli taki będzie potrzebny).

Wystawiamy nieruchomość do wynajęcia w kwocie 1000 zł miesięcznie netto + opłaty licznikowe. Jest to minimalna kwota, za jaką aktualnie wynajmuje się samodzielne, wyremontowane mieszkania w dowolnym miejscu w Polsce. Zgłaszamy dochód do Urzędu Skarbowego i odprowadzamy podatki. Tym samym wykonujemy pierwszy krok na drodze do dochodu pasywnego.

Przychody, koszty i czysty dochód w skali miesiąca:

KOSZTY:

rata kredytu: 850 zł miesięcznie (15 lat)
czynsz miesięczny: 165 zł (opłaty licznikowe po stronie najemcy)
podatek dochodowy 71 zł (zryczałtowany)
RAZEM: 1086 zł

PRZYCHODY:

500 zł z funduszu 500+
Przychód z najmu 1000 zł
RAZEM: 1500 zł

Miesięczny dochód: 414 zł.

Korzystając z zamieszczonego powyżej przepisu osiągamy dochód pasywny w wysokości 414 zł miesięcznie oraz po 15 latach mieszkanie o wartości 150 tys. złotych. Możemy je sprzedać lub zostawić na dobry start dla jednego z dzieci. Uzyskane 414 zł możemy przeznaczyć na bieżące potrzeby dziecka lub tez odkładać w celu zakupu kolejnej nieruchomości pod wynajem z dodatkowym zyskiem. W ten sposób dzięki programowi 500+ zapewniamy start naszemu dziecku w dorosłość oraz mamy pewność, że darowane nam pieniądze nie zostaną skonsumowane w codziennych wydatkach. Oczywiście można dowolnie modyfikować pomysł, zwłaszcza jeśli ma się dopłatę na więcej niż jedno dziecko.

Pozdrawiam,

Dorota Śliwińska

autorka bloga: Mama dom praca

- A word from our sposor -

Ekspert zarządzania portfelem rodziny radzi: Jak pomnożyć 500+?