ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dzisiejsze smartfony to już nie tylko centrum mobilnej rozrywki, ale także elektroniczne portfele, w których przechowujemy swoje środki płatnicze – w oprogramowaniu, nie w formie fizycznej. Jednym z takich rozwiązań jest popularny system Google Pay. Na czym polega jego działanie?

Co to jest Google Pay?

Google Pay jest to aplikacja przeznaczona do obsługi na smartfonach z systemem Android. Funkcjonuje na polskim rynku od końcówki 2016 roku i obsługuje płatności użytkowników kont praktycznie wszystkich banków. Dzięki Google Pay możliwe jest wykonywanie transakcji zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. 

Do użytkowania aplikacji niezbędny jest nie tylko smartfon z systemem Android, ale także moduł NFC, czyli standardowe rozwiązanie obsługujące płatności elektroniczne z wykorzystaniem telefonu – znane również użytkownikom urządzeń z systemem iOS. Płatności w usłudze Apple Pay mogą być także dokonywane za pośrednictwem smartwatcha lub opaski połączonych z telefonem (jeżeli są wyposażone w taką funkcję).

Jak działa Google Pay? 

Aby Google Pay mogło zadziałać, niezbędne jest pobranie autoryzowanej aplikacji ze sklepu Google Play i zalogowanie się do niej danymi swojego konta Google. Następnie wybierając odpowiednią opcję w menu aplikacji należy dodać do niej kartę płatniczą poprzez wprowadzenie jej danych lub wykonanie zdjęcia. Kiedy bank dokona weryfikacji właściciela, można bez ograniczeń korzystać z płatności tą metodą bez konieczności posiadania przy sobie fizycznej karty płatniczej. W Google Pay nie ma ponadto ograniczenia w kwestii liczby kart i obsługiwanych banków. 

Udostępnienie klientom wirtualnych płatności innych niż karta czy przelew z konta to znaczące udogodnienie, oferowane przez serwis Przelewy24 – https://www.przelewy24.pl/. Google Pay to aplikacja pośrednicząca przy płatnościach w taki sposób, by dane karty nie były przekazywane odbiorcy płatności. Twoje pieniądze pozostają bezpieczne i nie dostają się w niepowołane ręce.

- A word from our sposor -

Elektroniczny portfel Google, czyli jak działa Google Pay