ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

couple love KoBBieciarnia
Pojęcie to pochodzi z psychoanalizy i za jego twórcę uważa się Zygmunta Freuda, oznacza pobudzenie seksualne i chęć zaspokojenia wszystkich potrzeb z nim związanych. Inna nazwa to potencja seksualna. Sam Freud rozumiał libido jako formę energii, dzięki której popędy życia spełniają swoją funkcję. Dzisiejsza definicja wiąże się z pobudliwością seksualną, czyli tym jak i na co reagujemy podnieceniem seksualnym.

Nie tylko młodzi uprawiają seks

Współcześnie istnieje przekonanie, że pożądanie seksualne i ochota na seks to domena ludzi młodych, pięknych i bogatych. Aktualne badania pokazują jednak, że ludzie w wieku 60 lat nadal są aktywni seksualnie. Co więcej, w grupie badanych w wieku od 75 a 84 lat aktywnych było prawie 40% mężczyzn i 17% kobiet. Okazuje się, że pomimo „przekwitania” ludzie nadal czują popęd i istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdyby nie naturalne schorzenia zdrowotne towarzyszące procesowi starzenia się jeszcze więcej osób po 60 i 70 roku życia byłoby aktywnych seksualnie. Z tych samych badań wynika też wniosek, że zamożniejsi ludzie, a głównie kobiety, przejawiają większe libido niż osoby, które mają problemy finansowe.

Kto ma problemu z libido?

Telewizyjne reklamy pokazują, że są to mężczyźni. Ilość suplementów, które mają im pomóc stanąć na wysokości zadania jest wiele, ale statystyki pokazują, że panowie wcale nie muszą ich brać. To kobiety – aż 30% mają problemy z ochotą na seks, a ta maleje wraz z wiekiem. Głównymi czynnikami, które mają na nie wpływ są problemy fizjologiczne. Hormony, nadwaga, cukrzyca i niektóre leki to prawdziwi zabójcy libido. Niestety niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że poza tymi zdrowotnymi problemami powinny zadbać też o psychologiczne (depresja i skutki uboczne leków mających ją wyleczyć może sprawić, że kobiece libido będzie równe zeru). Stres, przewlekłe zmęczenie, zaburzony wizerunek własnego ciała (szczególnie dotyczy to osób z zaburzeniami odżywiania) i niewłaściwe stosunki partnerskie to czynniki, nad którymi można pracować
i stosunkowo zauważyć pozytywne efekty, objawiające się między innymi pobudzeniem seksualnym.

Gdy nie widzimy przyczyny

Czasami ciężko jest znaleźć odpowiedź na obniżone libido. Próby zbliżenia między partnerami są coraz rzadsze, a to negatywnie wpływa na związek i jeszcze bardziej wpływa na brak potencji seksualnej. Wtedy mogą pojawić się zdrady, oszustwa, które rozbiją związek dwojga ludzi. Dlatego należy sięgnąć po odpowiednie środki, które pomogą znaleźć nam równowagę. Odpowiednie ćwiczenia i dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i może zdziałać cuda w sypialni. Pokarmy uważane za afrodyzjaki naprawdę działają! Poza tym można sięgnąć po farmakologiczne środki pomocnicze. Zwykle to naturalne wyciągi z roślin, które pobudzają nasz organizm do działania. Choć wiele kobiet myśli, że jedynie mężczyźni mogą się wspomagać pigułkami na potencję to rynek kobiecych produktów zwiększających libido wciąż się rozrasta.

Różne przyczyny mają wpływ na nasze libido, ale najważniejszym czynnikiem jest partner, który wykaże zrozumienie i akceptację. Będzie nie tylko kochankiem, ale i przyjacielem, który pomoże w najtrudniejszych sytuacjach i będzie świadom, że brak ochoty na seks to nie powód do kłótni.

Artykuł został przygotowany przez firmę www.prolibid.pl,
która oferuje sprzedaż preparatu zwiększającego kobiece libido.

pr1

- A word from our sposor -