ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fashion folk kobbieciarniaNie wiedzieć czemu, jeszcze do niedawna folkowe klimaty przyprawiały większość z nas o dreszcze. Kojarzone z trącącymi myszką stylizacjami naszych babek i matek, tchnące tanią cepelią Krupówek – choć nawiązywały bezpośrednio do tradycji naszych przodków, przez co nieść winny dumę, w miejsce poczucia wstydu lub niechęci, nie znajdowały zbyt wielu amatorek. Wszystko zmieniło się jednak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na skutek dwóch zasadniczych frontów: medialnego i społecznego.

Ten pierwszy, zainicjowany głównie za sprawą przedstawicieli sceny muzycznej, w tym w szczególności popularnej ostatnimi czasy piosenkarki Cleo, spod strzech – wprowadził folkowe klimaty na salony. Niespodziewanie, niemal z dnia na dzień, w rytmie słowiańskich piosenek Donatana, Polki zachłysnęły się własną „regionalnością”, przyznając wreszcie oficjalnie do tego, że to, co nasze, polskie, przestało kojarzyć się z kiczem, a zamiast tego, ożywiło w nich słowiańską dumę, z kipiącego bogactwem kulturalnego dorobku. Odtąd folkowa odzież, opuściła ostatecznie babcine kuferki, a tabuny Polek rozpoczęły ustawiać się w kolejkach do sieciówek i showroomów projektantów, garściami czerpiących z regionalnego dorobku słowiańskich przodków.

Co znamienne, folk zagościł nie tylko w szafach, ale i domach Polek. Konwencja jaka towarzyszy mu od wieków, idealnie wpasowała się bowiem w niezwykle pożądany ostatnimi czasy nurt slow fashion, dominujący nie tylko świat mody, ale i styl życia współczesnych, zmęczonych swym nieustannym zabieganiem Polaków. W korowodzie bylejakości, korzył się z regionalnością, rękodzielnictwem, oryginalnością i pieczołowitością produkcji, jaka od wieków towarzyszyła naszym pradziadom w tworzeniu tradycyjnych, folklorystycznych materiałów, krojów oraz charakterystycznych wzorów.

Wierna poszanowaniu dla odrodzonego folku, Agencja Mody AM Prestige, zaprasza zatem na szczególne wydarzenie:

Fashion Folk Kraków 2016, 27.08.2016 godz.19.00

To wyjątkowy pokaz mody zorganizowany przez Agencję Mody Prestige z Bielska Białej w folkowo-ludowym stylu, zaplanowany w ramach Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Podczas wydarzenia na scenie wystąpi również piosenkarka Dorota Sikora.

Modelki zaprezentują się w stylizacjach,które od początku do końca powstają w Polsce i są wykonywane ręcznie. Nie możecie tego przegapić!

fashion folk

- A word from our sposor -

Fashion Folk – zasmakuj w regionalności! 27.08 Kraków