1. to bardzo ważny temat – nie powinniśmy kierować się tylko naszymi preferencjami w wyborze miejsca dla psa, ale przede wszystkim ustawić legowisko tak, żeby odpowiadało potrzebom czworonoga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odpowiednio dobrane legowisko to niezwykle ważna sprawa. Oczywiście istotny jest sam wybór posłania, bo producenci proponują szereg rozwiązań, które bez problemu dobierzemy do potrzeb i wielkości czworonoga. Z drugiej strony bardzo ważne jest to, w jakim miejscu znajdzie się przestrzeń dla poduszki dla psów. To od tego w dużej mierze zależy, czy pupil będzie wypoczęty i będzie miał świetny humor.

Gdzie ułożyć legowisko?

Przede wszystkim materace czy poduszki dla psów powinny znaleźć się w miejscu oddalonym od hałasu, szczególnie że nasze czworonogi słyszą dużo lepiej od nas. Wiele bodźców może być dla zwierzęcia szczególnie problematycznych, więc przede wszystkim warto zadbać o umieszczenie poduszki dla psów z dala od źródeł dźwięku takich jak na przykład telewizor, salon, w którym do późnych godzin toczy się życie i trwają rozmowy, a zwierzak, zamiast spać, będzie czuwać, co nie wpłynie dobrze na jego kondycję.

Z tych samych powodów należy umieścić poduszki dla psów z dala od szlaków komunikacyjnych, jakimi najczęściej poruszają się domowi. Pupile świetnie wyczuwają wibracje i nigdy nie są pewne, czy nie zostaną rozdeptane, więc pozostają w fazie stałego czuwania. Tym samym każda przechodząca osoba będzie wybudzać się ze snu.

Komfort termiczny

Zadbajmy również o odpowiednią temperaturę. Psu nie może być ani za ciepło, ani za zimno. Pies się nie ubierze, ani nie rozbierze, jeśli warunki nie będą mu odpowiadać. Poduszki dla psów, takie jak np. https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa_Poduszki-i-koce-dla-psow-32909.html nie powinny więc znaleźć się w sąsiedztwie grzejników, okien, klimatyzacji, pieców oraz tam, gdzie szybko można się wychłodzić. Ważne jest zaciszne miejsce, przeznaczone tylko dla czworonoga, które będzie dawać mu poczucie bezpieczeństwa i zapewni tak ważny odpoczynek. To taki azyl, do którego pupil może zawsze iść, gdy tego potrzebuje, nawet wtedy, gdy ma dość zbyt intensywnej zabawy dzieci czy naszych gości. Zwierzak ma prawo do swojego prywatnego miejsca i poduszki dla psów ulokowane w odpowiedniej przestrzeni powinny go zapewnić.

Zwróć uwagę na zachowanie psa

Tak naprawdę najważniejszym parametrem przy wyborze idealnego miejsca na legowisko jest obserwacja psa. Dlatego warto go poobserwować, zwrócić uwagę na indywidualne cechy oraz przyzwyczajenia. Jest możliwe, że psu będzie się najlepiej spać, gdy jest blisko właścicieli lub też nie będą mu przeszkadzać przechodzący ludzie. I dlatego większość opiekunów decyduje się położyć poduszki dla psów w miejscu, które zwierzę sobie samo wybrało. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko się zadziało instynktownie i jest to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście niezwykle ważna jest konsekwencja. Na nic się zda najlepsze, najwygodniejsze i najpiękniejsze legowisko, jeśli pies nie będzie nauczony, by tam spać. I dlatego prawidłowe nawyki trzeba wprowadzać od samego początku wspólnego mieszkania i to człowiek w tej materii ustala zasady. Z drugiej strony trzeba być czujnym, by nie doprowadzić do tego, że legowisko będzie się źle kojarzyć, że będzie związane z karą czy też nieprzyjemnymi zabiegami jak na przykład podawanie leków. Poduszki dla psów są miejscem na odpoczynek, oazą spokoju oraz bezpieczeństwa.

- A word from our sposor -

Gdzie zorganizować legowisko dla psa?