ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

depilacja kobbieciarniaGładka skóra to absolutny standard w dzisiejszych czasach. Możliwości i wybór technik usuwania zbędnych włosów jest naprawdę wiele, A w zależności od naszych potrzeb – możemy dowolnie je stosować.

Zacznijmy jednak od dwóch pojęć, które większość z nas uznaje wciąż błędnie za tożsame: depilacja i epilacja.

DEPILACJA i EPILACJA – PORÓWNANIE:

Depilacja służy nam do tymczasowego usunięcia zbędnych włosków, natomiast epilacja to trwałe usuwanie owłosienia, np.: metodą laserową. Depilacja to najczęstszy zabieg kosmetyczny przeprowadzany w domu, z kolei epilacja to profesjonalny zabieg upiększający, wykonywany wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznym.

Jak zatem możemy pozbyć się niechcianego owłosienia?

  • golenie maszynką; jest łatwe w stosowaniu, bezbolesne i tanie, jednak sprawia, że odrastające włoski są mocniejsze i znacznie grubsze, a zabieg musimy powtarzać nawet codziennie. Pamiętajmy, aby nigdy nie golić żadnej części ciała na sucho!
  • depilacja woskiem, daje znacznie trwalsze rezultaty, niż golenie (od tygodnia do nawet 3-4 tygodni gładkości), jest jednak zabiegiem bolesnym i zazwyczaj koniecznym do przeprowadzenia w salonie kosmetycznym. Aby depilacja woskiem okazała się skuteczna, niestety wymagane jest także „zapuszczenie” włosów do minimum 0,5 cm, co bywa bardzo uciążliwe dla klientek. Dodatkowo warto wspomnieć, że włoski rosną nierównomiernie, co przedkłada się na końcowy efekt. Mniej bolesna jest depilacja pastą cukrową, jednak zabieg trwa znacznie dłużej.
  • depilacja chemiczna; kremy do depilacji i pianki, rozpuszczają widoczną część włosów, niestety razem z naskórkiem, co może powodować plamy na skórze i podrażnienia. Idealne dla osób z bardzo delikatnym i jasnym owłosieniem, które wolno odrasta.
  • depilacja mechaniczna; przy użyciu depilatorów elektrycznych; ich użycie jest zwykle dosyć bolesne, jednak z czasem, jak w przypadku depilacji woskiem – włoski odrastają wolniej i są dużo słabsze.
  • fotoepilacja, czyli depilacja laserowa – wbrew powszechnie panującemu poglądowi, nie jest to permanentne usuwanie owłosienia. Metoda ta, usuwa owłosienie na kilka lat, po czym zabieg należy powtórzyć.
  • epilacja laserowa trwa znacznie dłużej niż inne metody usuwania zbędnego owłosienia, ponieważ działa na każdy mieszek włosa osobno. Konieczna jest więc wielokrotna wizyta w gabinecie kosmetycznym, a zabiegi pozostają dość bolesne i mogą podrażnić skórę oraz powodować jej zaczerwienienie. Efekt depilacji laserowej jest sprawą indywidualną, która zależy od wielu czynników. Najlepsze wyniki, są u osób z jasną karnacją i ciemnymi włoskami.

depilacja kobbieciarnia

Na rynku pojawiły się także domowe urządzenia przeznaczone do depilacji laserowej. Pozwalają one  pozbyć się niechcianego owłosienia w zaciszu własnego mieszkania. Domowy laser można stosować co 6-8 tygodni, nie należy jednak używać go przy ciemnej skórze oraz do usunięcia owłosienia twarzy, ponieważ może to spowodować przebarwienia i plamy. Zabiegi depilacji laserowej na włosach blond, szarych, białych lub rudych są nieskuteczne. Warto pamiętać, że nie jest to trwałe usuwanie owłosienia – po jakimś czasie włoski odrastają, są jednak zwykle słabsze i bardziej cienkie.

Trwałe usuwanie niechcianego owłosienia jest bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Metody depilacji, nawet depilacja laserowa, przynosi szybki efekt, jednakże tylko na określony czas. Natomiast techniki epilacji, choć skuteczniejsze, są zarazem bardziej czasochłonne. Pamiętać należy o tym, że zarówno depilacja, jak i epilacja mogą powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Wiele kobiet skarży się także na problem wrastających włosków (czasem peelingi i maści nie dają pożądanego efektu). Dlatego też decyzję o sposobie usuwania niechcianych włosków należy dobrze przemyśleć i wybrać najbezpieczniejszą dla siebie. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady kosmetyczki lub lekarza. Nadchodzące ciepłe, wiosenne dni sprawiają, że chcemy odsłonić nieco więcej ciała. Pamiętajmy jednak, że po epilacji laserowej nie wolno się opalać, a zatem sposób pozbywania się owłosienia, musimy dostosować do pory roku oraz planów urlopowych.

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Gładką być! Rzecz o usuwaniu zbędnego owłosienia