ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

O płycie „Film”, singlu „Doceń to” i nowym (artystycznym) życiu wokalistki rozmawiałam z Gosią Andrzejewicz.

Po raz pierwszy rozmawiałyśmy w 2013 roku, nagrałaś wtedy utwór “Don’t Be Scared” (ft. Riky Bryan). Jakie najważniejsze zmiany zaszły w Twoim życiu na tle zawodowym w tym czasie?

Gosia Andrzejewicz: Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim pojawiła się płyta “Film” – dwupłytowy album zawierający materiał przy powstawaniu, którego współpracowałam z producentami i instrumentalistami z różnych części świata. Przykładem takiej współpracy był nagrany wspólnie z Dr Albanem utwór “Loverboy”. Na albumie tym znalazła się również piosenka „I’m not afraid”, którą to zakwalifikowałam się do finałowej 9 artystów ubiegających się o reprezentowanie Szwajcarii na Eurowizji. Poza tym koncertowałam, oraz mniej bądź też bardziej intensywnie zaangażowana byłam w pracę nad nowymi utworami. W 2016 roku światło dzienne ujrzał singiel „Moc”. Natomiast w kwietniu tego roku swoją premierę miał mój najnowszy singiel zatytułowany “Doceń To“, do którego w najbliższym czasie powstawać będzie teledysk.

Ważnym momentem na pewno było dla Ciebie wydanie albumu “Film” w 2014 roku. Nie skupiałaś się wtedy na terminach, ani niczym innym, ale po prostu – na muzyce. Jak wspominasz czas pracy nad płytą?

Gosia Andrzejewicz: Praca nad płytą “Film” była bardzo różnorodna. Gdybym miała porównać tę pracę z pracą nad całą resztą moich krążków, mogę stwierdzić, że to właśnie nad “Filmem” pracowało mi się najlepiej. W tym czasie bardzo dużo podróżowałam po świecie, byłam w Rumunii, Szwecji, Austrii i Włoszech. Miała okazję poznać wielu ciekawych ludzi w tym Andersa Nyman’a (znanego z Guru Josh Project) oraz Dr Albana. Dzięki podróżom mogłam odwiedzić wiele ciekawych miejsc, jednym z nich było studio młodego zdolnego producenta z Włoch, które leżało niedaleko wulkanu Etna. Po sesjach nagraniowych brałam samochód i jechałam na Etnę tak daleko, jak było to możliwe podziwiając widoki i rozmyślając o muzyce. Myślę, że ten okres mojego życia zapisał się bardzo pozytywnie w mojej pamięci. Jestem szczęśliwa, że mogłam tego wszystkiego doświadczyć.


Która piosenka z “Filmu” jest dla Ciebie najważniejsza? Dlaczego?

Gosia Andrzejewicz: Nie jestem w stanie wybrać jednej piosenki, ponieważ wszystkie są mi równie bliskie, pracując nad warstwą tekstową czy też muzyczną angażuję się w nie w takim samym stopniu. Poza tym z każdą wiąże się jakaś historia, jakieś wspomnienie. Jak mówi powiedzenie, „Mama kocha wszystkie dzieci jednakowo” myślę, że to samo sprawdza się w kwestii twórców i ich piosenek.

Jaki utwór z albumu najbardziej przypadł do gustu Twoim fanom?

Gosia Andrzejewicz: Mając na uwadze single opatrzone teledyskami to myślę, że zdecydowanie piosenki „Film” oraz „Obiecaj Mi”.

Idąc tym tropem, przejdźmy do koncertów. Która piosenka jest najbardziej wyczekiwana przez fanów w Twoim koncertowym repertuarze?

Gosia Andrzejewicz: Wszystko zależy od publiczności oraz nastrojów jakie panują podczas występu. Duży wpływ na wyczekiwany repertuar ma też miejsce, w którym gramy. Publiczność prosi o różne piosenki. Dzisiaj np. dotarła do mnie prośba, abym zaśpiewała “Zanim powiesz”. To utwór, którego nie miałam jeszcze okazji wykonać, przez cały czas trwania moje działalności scenicznej. Często są też prośby o zagranie piosenek “Wojowniczka”, „Pozwól Żyć” czy też mojego najnowszego singla – “Doceń to”.

Twój koncertowy repertuar obfituje przede wszystkim w nowe piosenki, czy można w nim znaleźć także Twoje “szlagierowe” piosenki z lat poprzednich?

Gosia Andrzejewicz: Zdecydowanie tak. Single, które przez te wszystkie lata zyskały sobie sporą rzeszę fanów stanowią nieodzowny element każdego koncertu, zawsze je wykonuję. No moich koncertach panuje bardzo pozytywna atmosfera, fani znają prawie wszystkie teksty na pamięć i wspólnie ze mną je śpiewają. Ja zawsze staram się dawać z siebie 100%. Z moich koncertów wraca się z uśmiechem. O to mi chodzi. (Śmiech.)

Przejdźmy jednak do tematu Twojego najnowszego singla. “Doceń to”. Kiedyś powiedziałaś, że piosenką, która wywróciła Twoje życie do góry nogami było “Pozwól żyć”. Co “Doceń to” zmieniło w Twoim życiu?

Gosia Andrzejewicz: Myślę, że piosenka to została bardzo dobrze odebrana przez moich fanów. Zwróciła również uwagę osób, które dotychczas nie interesowały się bądź też nie miały styczności z moją twórczością. Piosenka ta zagościła na antenach wielu rozgłośni radiowych oraz pojawiła się na listach przebojów. Za jej sprawą rozpoczęłam kolejny etap mojego życia artystycznego (Śmiech.)

Singiel sprawia wrażenie piosenki z przesłaniem. Co poprzez tekst chciałaś przekazać swoim odbiorcom?

Gosia Andrzejewicz: Pisząc tekst tej piosenki starałam się zwrócić uwagę osób na sposób w jaki postrzegają otaczającą ich rzeczywistość. Większość z nas skupia się na problemach choć stanowią one jedynie jakąś część naszego życia, przez co nie dostrzegamy wszystkich tych dobrych rzeczy, które dzieją się w naszym życiu. Myślę, że trzeba właśnie skupiać się na rzeczach pozytywnych. Zarazem tych całkiem małych, które gdzieś tam umykają nam w codzienności, jaki i tych większych. Powinniśmy się cieszyć z tego co udało nam się osiągnąć, z tego kim jesteśmy. Trzeba cieszyć się życiem, bo jest wielką przygodą, która już więcej nam się nie przytrafi. Warto pamiętać, że optymizm przyciąga optymizm.

Wakacje w pełni. Myślisz, że Twój singiel ma zadatki, by zostać hitem lata?

Gosia Andrzejewicz: (Śmiech.) Bardzo bym chciała, ale trudno zdetronizować “Despacito”, które jest hitem lata już od dawna, choć ostatnio, na Liście Przebojów Radia Bielsko w jednym z notowań wyprzedziłam właśnie Luisa Fonsi. (Śmiech.) Na chwilę obecną przygotowujemy się do nakręcenie klipu do piosenki “Doceń to”. Myślę, że wówczas piosenka będzie mogła dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Co będzie dalej czas pokaże.

Czy piosenkę można traktować jako zapowiedź nowej płyty? W jakim klimacie chciałabyś utrzymać nową płytę?

Gosia Andrzejewicz: Na pewno będzie to płyta popowa, pełna świerzych brzmień i eksperymentów. (Śmiech.)

Muzyka to jedno, ale nie przechodzisz obojętnie obok próśb o pomoc. Zawsze jesteś otwarta na pomoc potrzebującym. Na PoznajGwiazde.pl można licytować spotkanie z Tobą. Opowiedz coś więcej…

Gosia Andrzejewicz: Myślę, że cel tej aukcji jest bardzo szczytny, dlatego zachęcam zainteresowane osoby do jej wsparcia poprzez licytację. Więcej informacji o całej inicjatywie na PoznajGwiazde.pl. 19 sierpnia zagram koncert charytatywny. Więcej informacji na moim oficjalnym facebooku Gosiaofficial.

A odnośnie najbliższych planów zawodowych? Możesz zdradzić coś więcej?

Gosia Andrzejewicz:  Najbliższe plany to przede wszystkim mnóstwo koncertów i praca nad teledyskiem do singla “Doceń to”.

 

Rozmawiała Mariola Morcinková

- A word from our sposor -

Gosia Andrzejewicz: „Wszystkie piosenki komponuję z serca”