ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 historia wewnętrzna serce kobbieciarniaLubicie czytać książki? Ja mam niezwykłą słabość do książek na temat zdrowia pisanych bez naukowego slangu. Nie cierpię tych zawiłych definicji i sformułowań wymagających rozkodowywania. Dobry naukowiec, nauczyciel lub po prostu autor powinien umieć przekazywać treść tak, aby odbiorca nie czuł się zażenowany własną niewiedzą. W końcu swój wysiłek już poczynił – kupił książkę i zechciał czegoś się dowiedzieć.

Wpadła mi w ręce świeżutka książka „Historia wewnętrzna. Serce”. Pod koniec kwietnia była premiera. Napisał ją Johannes Hinrich von Borster – młody lekarz pracujący w pogotowiu ratunkowym w Niemczech. Pisze on o sercu i układzie krwionośnym w sposób zupełnie inny niż te, z którymi dotąd się spotkałam. Dowcipnie i obrazowo tłumaczy budowę, przyczyny i skutki powikłań czy problemów zdrowotnych. Normalnie tego typu wiedza znudziłaby mnie po 15 minutach, no… najwyżej godzinie. Później być może czytałabym tę książkę z przyczyn zawodowych, ale na pewno nie dla ciekawości. Wspomnianą lekturę nosiłam z sobą wszędzie. Po prostu trudno było się od niej oderwać.

historia-wewnetrzna-serce-b-iext32872083

Z książki można dowiedzieć się jak jest zbudowane jest serce, jak działa, dlaczego naczynia krwionośne się zapychają i co się wtedy dzieje; dlaczego palenie, alkohol i zła dieta źle wpływają na serce. Krótko wspomina także o tym co jeść, aby serce było dobrze odżywione. O co chodzi z tym cholesterolem? Co dzieje się gdy jesteśmy zakochani, dlaczego dobrze jest przytulić się do ukochanej osoby i… wiele więcej.

Polecam jako wyśmienity prezent na Dzień Matki oraz dla ukochanej osoby. Niech o siebie dbają i są z nami jak najdłużej.

Pozdrawiam,

Iwona Bates

autorka: Dieta zdrowych kalorii

- A word from our sposor -

„Historia wewnętrzna. Serce” – recenzja książki