ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Twoja nieruchomość od dłuższego czasu jest wystawiona na sprzedaż lub wynajem. Wspaniale Ci się tam mieszkało, tyle wspomnień, tyle szczęśliwych chwil… Nie rozumiesz więc, dlaczego tak mało osób jest zainteresowanych. Może cena ofertowa jest wygórowana? Może należy ją obniżyć….? STOP! Skorzystaj z usług home stagera.

Dlaczego warto?

Po pierwsze: specjalista home stagingu jest obiektywny i łatwiej mu wczuć się w rolę potencjalnego nabywcy. Rozumiem, że masz dużo wspomnień związanych z Twoim mieszkaniem, ale ….. nabywcy chcieliby zacząć tu wszystko od nowa. To zupełnie naturalne.
Po drugie: home stager zaproponuje wprowadzenie zmian, które będziesz mógł zrealizować samodzielnie. To podstawowa usługa w tej branży, ale możliwości współpracy jest wiele.
Po trzecie: specjalista ustali grupę docelową wśród potencjalnych nabywców i przez taki pryzmat przygotuje nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu.

Nie patrzę na nieruchomość przez pryzmat jej wartości, tylko realnej ceny. Jestem po to, aby Twoja nieruchomość przekształciła się z takiej, w której się mieszka w taką, którą można pokazać nabywcy.

Początek formularzaOkreślenie Home Staging nie doczekało się polskiego odpowiednika. W dosłownym tłumaczeniu oznacza stworzenie scenerii w domu.

Wbrew panującym poglądom, home staging nie ogranicza się wyłącznie do dekoracji wnętrz i  nie oznacza bardzo niskich nakładów finansowych. Home staging to szereg działań zmierzających do skutecznej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Nakłady finansowe na taki rodzaj usługi powinny być relatywnie niskie, ograniczające się do tych elementów, które wymagają poprawy lub podkreślenia.

Home staging nie polega też na ukrywaniu wad nieruchomości. W przypadku przestarzałej instalacji elektrycznej albo wodno-kanalizacyjnej, nie wystarczy pomalowanie ścian. Konieczny będzie remont generalny, a nie home staging. Celem specjalistów tej branży jest osiągnięcie jak najwyższej stopy zwrotu z inwestycji. W tym znaczeniu nakłady na home staging mogą wynosić od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czym zatem jest home staging?

Jest to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu w sposób, aby można ją było sprzedać lub wynająć:

  • w jak najwyższej cenie
  • w jak najkrótszym czasie
  • przy relatywnie niskich nakładach finansowych.

Home staging wysuwa na pierwszy plan wszystko, co przykuje uwagę nabywcy, a wizualnie odsuwa na trzeci plan wszystko, co jest nieatrakcyjne, ale nie stwarza zagrożenia dla kupującego lub najemcy.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie procesu decyzyjnego nabywcy nieruchomości i takie zainwestowanie środków, które przyciągnie zainteresowanie jak największej grupy potencjalnych nabywców oraz przekona jednego z nich do zakupienia lub wynajmu nieruchomości. Efekt ten można osiągnąć między innymi dzięki zneutralizowaniu wnętrza, a następnie jego odpowiednią dynamizację, co pozwoli nabywcy wyobrazić sobie siebie w tej przestrzeni. Jak? Gdy pokażemy mu pewien styl życia i gotowe rozwiązania, korespondujące z jego aspiracjami i marzeniami.

Home staging jest znacznie bardziej skuteczny niż obniżanie ceny nieruchomości, może zdecydowanie przyśpieszyć proces sprzedaży lub wynajmu, a co najważniejsze, zaoszczędzić czas właściciela nieruchomości.

Pozdrawiam,

Alina Noskowicz

autorka: Domografia

- A word from our sposor -

Home staging. Specjalista zdradza TAJNIKI skutecznej sprzedaży nieruchomości