ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

hula hop ćwiczenia na talię kobbieciarnia

Która z nas Drogie KoBBietki nie miała w latach wczesnej młodości plastikowej, kolorowej obręczy, którą z wielkim wysiłkiem próbowała jak najdłużej okręcać wokół talii – ręka do góry!;) Nie chcę jednak abyście z sentymentem powracały do wspomnień z lat dzieciństwa i dywagowały nad postępem cywilizacji, który sprawił że dzisiejsze dzieciaki nie bardzo wiedzą czym jest hula hop i jak właściwie się nim posługiwać (nie wspominając, że pewnie dla większości z nich byłoby to zupełnie nudne zajęcie).

Zamiast tego chcemy Was zmotywować, abyście to Wy Drogie KoBBiety stanęły przed wyzwaniem i zaczęły… hulać! Ta „zabawka” w nieco usportowionej formie może Wam przynieść nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim korzyści zdrowotne i… wizualne😉

Oto kilka powodów, dla których warto hulać!

  1. Regularne kręcenie kółkiem sprawia, że brzuch staje się twardszy, bardziej płaski i pojawia się ładne wcięcie w talii. Dzieję się tak, ponieważ angażujemy w pracę mięśnie brzucha. Jeśli jesteście już znudzone klasycznymi „brzuszkami” – trening z hula hop jest dla Was!
  2. Wystarczy zaledwie 30 minut kręcenia kółkiem dziennie – mniej więcej przez miesiąc, aby poprawić linię boczków, talii, ud i bioder.
  3. Coraz częściej mamy też do dyspozycji  komfortowe hula hop z masażem, które nie tylko odpręża napięte mięśnie, ale i rozbija podskórne grudki tłuszczyku, dzięki czemu pomaga pozbyć się, a jakże – znienawidzonego cellulitu!
  4. Ćwiczenia z hula hop można wykonywać również na innych partiach ciała, na przykład ramionach. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają kręgosłup i modelują pośladki.
  5. Drobny workout z hula hop może z powodzeniem zastąpić trening aerobowy, zwiększa bowiem puls serca i wymusza wzmożoną pracę płuc.
  6. Trening z hula hop poprawia ogólną kondycję ciała, przepływ krwi, poziom energii i koordynację ruchową. W czasie półgodzinnej „zabawy” z kołem możemy stracić nawet 400 kcal!
  7. Pomaga wypracować właściwą postawę ciała. Spróbujcie kręcić kołem zgarbione. Nic tak nie wyrobi nawyku trzymania prostych pleców, jak przyjemne ćwiczenia.

Hulaj z hula hop - dla zdrowia i figury

Dla kogo jest hula hop?

Odpowiedź jest prosta – dla każdego! Pamiętajcie jednak, że pierwsze spotkania z hula hop mogą być nieco dokuczliwe, bowiem w kontakcie z ciałem obręcz może narobić nam kilka otarć czy siniaków. Ale nie zrażajmy się! Warto wytrzymać kilka pierwszych treningów. Dla bardziej wrażliwych osób sugeruję rozpocząć ćwiczenia w bluzie. Jak mawiają znawcy tematu – początki miłości do hula hop bywają bolesne;)

Hula hop zdecydowanie unikać powinny osoby mające problemy z kręgosłupem. Kręcenie obręczą może go  nadwyrężyć i spotęgować zaistniałe raz problemy zdrowotne.

Jakie hula hop wybrać?

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli obręcz ma służyć nam do aktywnych ćwiczeń, nie inwestujmy w hula hop ze sklepu zabawkowego. Hula hop powinno być dopasowane do obwodu naszej talii oraz wzrostu. Obręcz postawiona obok nas zasadniczo powinna sięgać do okolic pępka. Zasada jest prosta – kołem o mniejszej średnicy trzeba kręcić mocniej, szybciej i bardziej intensywnie. Ciężar również ma znaczenie, im cięższa obręcz tym więcej wymaga od nas wysiłku. Dla początkujących zaleca się zatem lżejszy sprzęt. Ogólnie hula hop powinno ważyć od ok. kilograma do dwóch kilogramów. Wtedy dobrze się kręci i doskonale oddziałuje na ciało, dzięki czemu szybko możemy uzyskać oczekiwane efekty.

Hulajcie na zdrowie!

- A word from our sposor -