ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Hybrydy, akryle, a może żele? - Sprawdź która opcja będzie dla Ciebie najlepsza

Hybrydy, akryle, a może żele? Gama produktów oraz usług oferowanych przez salony pielęgnacji dłoni i paznokci, poszerza się nieustannie, wprost proporcjonalnie do rosnącego wciąż zapotrzebowania kobiet w tym zakresie.

Co wybrać? Jak zadbać o dłonie, by być „na topie”, a jednocześnie nie „wtopić”?

Nowoczesne salony stylizacji paznokci dopasowują swą ofertę do permanentnie zmieniających się trendów, panujących na rynku. Krótkotrwała z reguły moda na kolory roku czy dodatkowe efekty na paznokciach, dopada nas mniej więcej kilka razy do roku. Kobiety cieszy możliwość pochwalenia się w towarzystwie nowoczesną, nadążającą za obowiązującymi trendami stylizacją dłoni i paznokci. Odpowiedni dobór kolorów i dodatków nie wystarczy jednak świadomej Klientce salonu, do osiągnięcia w pełni zadowalającego efektu. Dla dopełnienia całości – manicure musi zostać wykonany precyzyjnie i prawidłowo pod kątem technicznym.

Na szczęście dla nas – Kobiet, w tym zakresie sytuacja na rynku usług beauty, uległa w ostatnim czasie znaczącej poprawie. Coraz rzadziej widzimy pozalewane skórki, łuszczące się płytki lub nieestetyczne kształty. Stylistki paznokci są coraz lepiej wyedukowane, a dostępne materiały prezentują coraz wyższą jakość.

Klientka salonu kosmetycznego tylko pozornie dokonuje wyboru konkretnej usługi z zakresu stylizacji paznokci. Dobra stylistka wie, że życzenie Klientki stanowić ma jedynie wskazówkę do powzięcia realnych działań. W zależności od stanu naturalnej płytki paznokcia, koniecznym pozostaje często zmodyfikowanie pierwotnie wybranej przez Klientkę usługi. Dla profesjonalistek oczywistym jest, że nie każdy zabieg nadaje się dla każdej dłoni.

Obecnie najpopularniejszym wyborem pozostają wciąż paznokcie żelowe i hybrydowe. Na tym wachlarz opcji się jednak nie kończy.

Częstym pytaniem zadawanym sobie przez Klientki pozostaje to, jaką stylizację paznokci wybrać, aby wyglądać modnie i elegancko, a jednocześnie nie zniszczyć swoich naturalnych paznokci źle wykonanym lub trefnie dobranym zabiegiem.

Proces decyzyjny, najlepiej napocząć w tym przypadku od sprecyzowania naszych preferencji co do długości stylizacji: jeżeli paznokcie mają być długie – decydujemy się na przedłużenie płytki na tipsie lub szablonie. Wówczas to nie wykonuje się już dalej stylizacji Hybrydą. Sprawdzi się tu również bardziej technika żelowa lub technika mieszana: stylizacja żelowa, wykończona Hybrydą.

Jeżeli nie wychodzimy poza naturalną płytkę lub gdy przedłużenie jest nieznaczne – możemy wybierać pomiędzy żelami, a Hybrydą.

Ostateczne kryterium wyboru stanowi tutaj grubość warstwy, jaką chcemy uzyskać w finalnym efekcie zabiegu. Nie bez znaczenia pozostaje także to, czy  kondycja naturalnej płytki jest na tyle dobra, aby zastosować Hybrydy. Jako produkt z pogranicza techniki lakierowej i żelowej, Hybryda wykazuje zwykle mniejszą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zatem mamy świadomość faktu, iż nasze dłonie narażone są na częsty kontakt ze środkami chemicznymi lub cieczami, rozsądnym i praktyczny rozwiązaniem pozostawało będzie zastosowanie na paznokciach techniki żelowej lub wspomnianych już wyżej paznokcie żelowe wykończone Hybrydą.

gabrielle, chabronne, czechowice, stylizacja paznokci, kobbieciarnia

Seria Lakierożeli Hybrydowych CHARBONNE znakomicie sprawdzi się w każdej sytuacji. W przypadku stylizacji żelem, marka CHARBONNE oferuje również kilka rodzajów żeli stosownych do wybranej metody.

gabrielle, chabronne, czechowice, stylizacja paznokci, kobbieciarnia

Zdobić czy nie zdobić ?

To jak prezentują się nasze dłonie zależy głównie od nas. Ważne jest jednak, aby manicure pasował do naszego stylu i pozostawał zharmonizowany z wizerunkiem całej stylizacji. W rato skorzystać w tym zakresie z pomocy profesjonalistki. Stylistka paznokci pomoże nam zapoznać się z najnowszymi trendami w stylizacji.

Kilka lat temu salony kosmetyczne opanowały szalone, długie stylizacje – bogato zdobione, uzupełnione brokatami i cyrkoniami, utrzymywane w tzw. rosyjskim stylu. Ostatnie sezony pokazują sporą zmianę w obowiązujących trendach. Częściej niż na długie szpony decydujemy się obecnie na wybór paznokci krótszych, niewiele wychodzących ponad długość naszej naturalnej płytki. Nierzadko zdarza się także, iż wybieramy stylizację na naszej naturalnej płytce.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

“Zawsze modny french” wyparty został niemal całkowicie przez jednokolorowe stylizacje.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Latem królują w stylizacjach popularne trendy utrzymywane w neonowych kolorach lub pastelowych odcieniach.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Zimą nosiłyśmy czerwienie, bordo i fiolety, które wraz z rosnącą za oknem temperaturą, zmieniały się w radosne, żywe kolory. Nadal bawimy się tzw sugar efektem.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Latem 2015 stawiamy w zdobieniach płytki paznokcia na delikatnie, kobiece akcenty. Dokładamy na zewnątrz maleńkie kokardki lub ozdoby biżuteryjne po dwie sztuki maksymalnie,

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

W trendach utrzymują się także subtelne, ozdobne paseczki, naklejone na paznokcie w różnych odcieniach kolorystycznych.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Możemy także fantazyjnie ozdobić płytkę folią…

gabrielle, chabronne, czechowice, stylizacja paznokci, kobbieciarnia

lub postawić na tzw. Efekt Syrenki, aby nasze dłonie przypominały wielobarwne, tęczowe ogony bohaterek Disneyowskich bajek.

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Letnią porą warto pokusić się o odrobinę szaleństwa i zaryzykować wykonanie na paznokciach misternych, acz mikroskopijnych dzieł sztuki, w postaci różnokolorowych zdobień malowanych tzw. pisakami do paznokci lub aerografami (jeśli dysponujemy mniejszym zakresem umiejętności manualnych, sięgnijmy dla bezpieczeństwa, po gotowe naklejki, idealnie imitujące ręcznie wykonane zdobienia).

gabrielle nails, charbonne, gabriela kubica,

Niezależnie od tego jaką długość, kolorystykę lub stylizację paznokci preferujemy w swych urodowych wyborach – pamiętajmy, iż starannie wykonane, zadbane paznokcie oraz wypielęgnowane dłonie, pozostają najlepszą wizytówką każdej kobiety. Warto więc poświęcić im nieco więcej uwagi, aniżeli było to w zwyczaju pragmatycznych Polek jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.

—————————————————————————————————————————

Zdjęcia stylizacji Instruktorek marek Gabrielle Nails i Charbonne Pani Marzeny Zegan i Pani Magdaleny Pelon

Produkty Charbonne, Gabrielle Nails oraz wszystkie produkty do stylizacji paznokci

znajdziecie w sklepie

www.sklep.gabriellenails.pl

Zapraszamy osobiście pon.-piątek 8.00-16.00

ul.B.Prusa 74 A, 43-502 Czechowice – Dziedzice

tel 32 2152030, 32 7376114, 666 846 946

- A word from our sposor -

Hybrydy, akryle, a może żele? – Sprawdź która opcja będzie dla Ciebie najlepsza