ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to zapewne chcesz mieć taki ekspres, który sprawdzi się w Twoich warunkach domowych. Co za tym idzie, musi być funkcjonalny, a zapach, jaki się z niego wydobywa przede wszystkim aromatyczny. Dużo zależy od samego urządzenia, ale także od samej kawy.

Jakie mamy kawy do wyboru?

Na rynku dostępne są te najbardziej popularne – ziarniste o mielone. Do tego musimy jeszcze dodać te w saszetkach oraz kapsułkach. Jeśli chcemy, aby kawa zachowała swój aromat i smak wybierzmy tą ziarnistą. Sprawdzi się ona w ekspresach automatyczny, które posiadają wbudowany młynek. Nie musimy wtedy sami mielić ziaren, chyba że jesteśmy w posiadaniu innych ekspresów niż te, które robią to za nas. Wtedy musimy zaopatrzyć się w dodatkowy, osobny młynek do kawy. Musimy pamiętać, że wiele ekspresów dopuszcza nie tylko kawę ziarnistą, ale także i mieloną. Jednak jej wielkim minusem jest to, że po otwarcia traci swoje właściwości, a aromat oraz smak ulega zmianie. Możemy ją bezpośrednio wsypać do ekspresów przelewowych, kolbowych lub kawiarki. Wyróżniamy także popularną obecnie kawę w kapsułkach – hermetycznie zapakowana w plastikowych lub metalowych małych pojemniczkach. Niestety jej wielki minusem jest to, że jeśli chcemy jej używać, musimy mieć specjalnie do tego przeznaczony ekspres kapsułkowy.

Ekspres do Twojego domu

Wybór odpowiedniego ekspresu uzależniony jest, od tego, do czego głównie go potrzebujemy. Jeśli chcemy, aby był dobry jakościowo, a zrobione kawy na najwyższym poziomie, to ekspres ciśnieniowy automatyczny będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Także wtedy sprawdzi się, jeśli zależy Wam, aby kawa ziarnista miały dobry aromat i smak. Są one wygodne i szybkie, dlatego przyciągają do siebie coraz większą liczbę miłośników. Jeśli wcześniej używałeś ekspresu przelewowego, kolbowego lub kapsułkowego to czas, aby wypróbować znacznie lepszy model. Takie urządzenie jest w stanie przyrządzić Twoją ulubioną kawę. Popularność wśród ekspresów domowych zyskuje ten ciśnieniowy automatyczny, który właśnie posiada wbudowany młynek oraz system spieniania mleka.

Pamiętaj, że nie tylko ekspres odgrywa główną rolę w przyrządzeniu kawy. Ważny jest także jej rodzaj i to już od nas zależy, która z nich przypadnie nam do gustu.

- A word from our sposor -

Idealna kawa do Twojego ekspresu to?