ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

intuicja kobbieciarnia kobbieciarniaIntuicja – nieokreślona, trudna do zdefiniowania, nieuchwytna, a jednak odgrywająca w życiu każdej kobiety niezwykle ważną rolę. Co zrobić, aby w pełni wykorzystać jej potencjał? Jak nabrać zaufania do jej podszeptów?

Być może nie raz myślałaś sobie: Ok, mam potencjał, mam własne przekonania, kieruje się w życiu pewnymi wartościami, ale czy naprawdę mogę sobie zaufać? Skąd będę wiedziała, że to „intuicja”, a nie wyłącznie moje przywidzenie. Skąd mam wiedzieć, kiedy podejmuję decyzję intuicyjnie, a kiedy brnę w nieznane bez wyczucia?

Fakt, to nie jest proste zadanie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko dzieje się od razu! Potrzeba cierpliwości, aby zrozumieć kiedy możesz i powinnaś wierzyć samej sobie. Twoim sprzymierzeńcem będzie czas. Co zrobić, aby wejść w porozumienie z własną intuicją? Poznaj kroków do sukcesu!

I. POSPRZĄTAJ W SWOJEJ GŁOWIE:

Ponieważ życie duchowe, psychiczne to często mało zagospodarowany, słabo uprzątnięty teren w naszej głowie, musimy zacząć go porządkować. Z naszą intuicją musimy się zapoznać, nauczyć z nią rozmawiać, nauczyć się jej słuchać. Oswoić i zaprzyjaźnić. Intuicja mówi szeptem – w ciszy, skupieniu. Potrzeba więc i dla nas ciszy, samotności, wsłuchania się w świat wewnętrznych emocji, myśli oraz pragnień. Potrzebujemy nauczyć się odróżniać, co jest naszą drogą życiową, a co robimy w konkretny sposób dlatego, że tak nas nauczono lub inni tego właśnie od nas oczekują. W ciszy i samotności, w skupieniu oddziel ziarna własnych potrzeb i celów od tego, co robisz tylko dlatego, że tak „powinno być”. Wsłuchaj się w siebie. To Ty, wiesz najlepiej czego pragniesz.

„Sprzątanie psychiki” oznacza utrzymanie jasności umysłu, porządkowanie miejsca pracy i doprowadzanie do końca swoich pomysłów. Znaczy to tyle, co wygospodarowanie czasu na chwilę kontemplacji, wypicie herbaty, wyłączenie się od problemów i włączenie n wszelkie czynności twórcze. Lubisz malować, wyszywać, piec ciasta? Zrób to! Rozmyślania, medytacje, spacery – wszystko to sprzyja przyjrzeniu się Twojemu wnętrzu i psychicznej ewolucji. W każdym przypadku wewnętrzne życie musi być regularnie porządkowane. Ofiaruje Ci to przestrzeń do rozwoju intuicji. I zwiększy Twoje zaufanie do jej głosu.

II. NAKARM SWOJĄ INTUICJĘ!

Żeby móc współistnieć ze swoją intuicją i czerpać z jej nieprzebranych zasobów, musisz nauczyć się ją… karmić. Karmić, czyli dostarczać jej energii z Twoich pasji, radości, spełnienia potrzeb, pilnowania granic własnej tożsamości. Twoja intuicja będzie mówiła coraz silniejszym głosem, jeśli zadbasz o jej energię. Zrobisz to, żyjąc z pasją, ze świadomością, że jesteś ważna, a Twoje potrzeby są ważne. Zrobisz to, śmiejąc się radośnie – śmiech to najzdrowszy rodzaj energii!

intuicja kobbieciarnia kobbieciarniaIII. ZRÓB COŚ DLA SIEBIE!

Krok po kroku… Na początek małe rzeczy. Oswajaj się z tym, że masz prawo do swojej drogi. Pamiętaj, że to wymaga czasu. Podobnie jak czekamy, aż z ziarna wykiełkuje roślina, jak sportowiec, który zanim zdobędzie medal długo trenuje, aby osiągnąć pewien poziom sprawności fizycznej, tak i proces zdobywania zaufania dla swojej intuicji, musi trwać. Kiedy już będziesz w tym procesie, możesz zauważyć pojawiające się w Twoim życiu korzyści i sukcesy. Tak wytrenujesz naukę osiągania wysokiego poziomu własnej sprawności psychicznej.

IV. ROZMAWIAJ Z… SOBĄ SAMĄ.

Intuicja to wewnętrzny dialog z samą sobą. Tylko ty możesz się go nauczyć, usłyszeć i zrozumieć. Możesz uświadomić go sobie, bo już teraz podejmujesz dzięki niemu wiele życiowych decyzji, których pochodzenia z pewnością nawet sobie nie uświadamiasz. Opierając się na jakimś wrażeniu, przekonaniu, towarzyszącej sytuacji emocji, języku ciała rozmówcy – zawsze działasz intuicyjnie. Teraz czas na zaangażowanie się w życie i wsłuchanie w jej głos. Możesz nauczyć się wykorzystywać Twoją intuicję w pełni świadomie i owocnie.

intuicja kobbieciarnia kobbieciarniaV. SŁUCHAJ JEJ UWAŻNIE!

Warto zaufać swojej intuicji, temu co mówi, emocjom, których doświadczamy, przekonaniom, którymi kierujemy się w życiu, naszym wyborom. Ufanie intuicji to proces, poznawanie się nawzajem i zdobywanie coraz większego zaufania do jej głosu. Ponieważ intuicja lubi spokój, warto rozmawiać z nią na łonie przyrody, w samotności, przed snem. Najlepszy kontakt z podświadomością mamy będąc w stanie alfa, tuż przed snem i zaraz po wybudzeniu – przypomnij sobie o czym wtedy myślisz i wykorzystaj tę wiedzę do rozmów z Twoją intuicją. Pytaj ją o co tylko chcesz!

Pozdrawiam,

Monika Szadkowska

Autorka bloga: Chcę mieć dziecko i Fenomen kobiecości

- A word from our sposor -

Intuicja czy przywidzenie? Odróżnij je przed snem!