ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

obudź w sobie kobietę - KobbieciarniaKobiety mają w sobie ukryte piękno. Dusza i umysł to piękno wewnętrzne, ciało – zewnętrzne, to przecież oczywiste. Bywa jednak, że prawdziwe piękno części z nas pozostaje ukryte gdzieś głęboko pod skórą. Dzieje się tak z różnych przyczyn – część z nas nie akceptuje swojej kobiecości; części brakuje pewności siebie; pozostałe czują się „niegodne”, aby czuć się i wyglądać pięknie. Mniej lub bardziej zadbane, pewniejsze lub niepewne siebie – każda z nas nosi w sobie piękno. To jeden z Fenomenów Kobiecości.

Tak już jest – rodzimy się w ciałach określających płeć. Bycie kobietą posiada wiele zalet i wyposaża nas w armię słodkich sekretów niedostępnych na co dzień mężczyznom. Warto wykorzystać to w praktyce i obudzić w sobie prawdziwą kobietę. Nauczyć się żyć według kobiecej energii i kobiecego, naturalnego cyklu życia. Wykorzystać swój kobiecy potencjał i znamienne tylko kobietom zasoby…

Jak jednak podołać temu wyzwaniu, kiedy pojęcie „sukcesu” kojarzy nam się tylko z męskim wzorcem zdobywcy kolejnych szczytów, żmudną i długotrwałą realizacją jasno i wyraźnie postawionych zadań? Jak uderzyć w szklany sufit, gdy jedyną słuszną drogą do sukcesu wydaje nam się męcząca wędrówka po poszczególnych szczeblach kariery – bycie dobrym, skrupulatnym, wydajnym pracownikiem, managerem, rodzicem, małżonkiem? Oczywiście, nie ma w tym nic złego. W końcu to właśnie cele nadają życiu kierunek i prawdziwy sens. Z jednym małym „ale”. Sens występuje bowiem tylko wówczas, gdy cele swe, realizujemy w zgodzie z nami samymi.

Kobiety tymczasem, przejawiać zwykły tendencje wręcz odwrotne. Znacznie częściej niż mężczyźni, prezentują zatem skłonność do zaprzeczania swoim poglądom, potrzebom, pragnieniom czy emocjom… Pragną zaskarbiać sobie uwagę i przychylność innych. Źródła swojej mocy i poczucia wartości, poszukują w opiniach ludzi – chcą żyć, dostosowując się do świata i oczekiwań innych.

Zapomniałyśmy przez wieki o najprostszych prawdach. O tym, że to właśnie my, kobiety, nosimy w sobie mądrość tysięcy naszych przodkiń. O tym, że to w naszych duszach i umysłach tkwi Dzika Kobieta o której nieoceniona Pincole Estes pisała niegdyś w swojej książce: „Biegnąca z wilkami”. Mistyczna postać, pełna tajemnej wiedzy, nadludzkiej intuicji i nadprzyrodzonego wręcz, wyczucia rytmu kobiecego ciała oraz jego nierozerwalnych więzów z naturą. Postać, której pośrodku naszego zracjonalizowanego świata przestałyśmy ufać jak dawniej, i słuchać jej podszeptów rozbrzmiewających cichutko w naszej duszy.

Czas, aby kobiety nauczyły się i zrozumiały, jak osiągać sukces według kobiecych schematów i wartości. Z kobiecą energią, intuicją – dzięki, i według niej. Jak wsłuchiwać się w siebie i starać się żyć w zgodzie z cyklem natury, której częścią pozostają. To właśnie Fenomen Kobiecości.

Obudź w sobie Kobietę, naucz się siebie, wsłuchaj się w swoje pragnienia i potrzeby. Odrzuć ograniczenia przekonań, wyzwól emocje! Odkryj w sobie potencjał do tego, aby żyć szczęśliwie, cieszyć się swoją kobiecością i jej atrybutami – tymi, które widać na pierwszy rzut oka i tymi, które piękno kumulują wewnątrz Ciebie. Jesteś wyjątkowa, pamiętasz o tym? Wykorzystaj to!

Pozdrawiam,

Monika Szadkowska

autorka: Fenomen Kobiecości

- A word from our sposor -

Ja i Ty. Dzikie Kobiety współczesnego świata.