ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pranie ubrań w niewłaściwych warunkach może negatywnie wpływać na jakość materiałów – znacznie szybciej będą się niszczyć. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by dobrać odpowiednią temperaturę, program prania i środek piorący, dzięki którym zadbamy nie tylko o idealną czystość tkanin, ale i o trwałość naszych ulubionych ubrań. O czym zatem należy pamiętać? Podpowiadamy w artykule!

Dlaczego dezynfekcja ubrań jest tak ważna?

Na naszych ubraniach może gromadzić się wiele groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń. Znajdziemy wśród nich między innymi bakterie i grzyby, które doskonale rozwijają się na przepoconych materiałach. Na ubraniach znajdziemy również siedliska roztoczy kurzu domowego – znajdziemy je tam, gdzie może gromadzić się nasz złuszczony naskórek stanowiący pożywienie dla roztoczy. Poza tym na materiałach osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, w tym kompozycje zapachowe, które często działają uczulająco. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia u nas objawów alergii lub innych reakcji organizmu należy dbać o to, by noszona przez nas odzież była dokładnie oczyszczona.

Bezpieczna dezynfekcja – czy jest możliwa?

Wyróżniamy dwa podstawowe sposoby na dezynfekcję tkanin podczas prania.

Dezynfekcja termiczna polega na pozbyciu się zabrudzeń dzięki wykorzystaniu bardzo wysokich temperatur, nawet 90 stopni Celsjusza. Taki sposób jednak niekorzystnie wpływa na same materiały, które mogą utracić swoje właściwości i szybciej się niszczyć.

Dezynfekcja chemiczna zaś korzysta z produktów chemicznych o działaniu dezynfekującym. Zwykle składają się one z intensywnie działających substancji, które, gdy nie zostaną dokładnie wypłukane, mogą zagrażać skłonnej do podrażnień skórze.

Czy dezynfekcja bezpieczna dla tkanin i skóry jest zatem możliwa? Optymalne rozwiązanie podsuwają nam środki dezynfekujące do prania Mr. ZIGGI, które opierają się na hipoalergicznym, delikatnych składzie, a do aktywacji działania dezynfekującego potrzebują jedynie 40 stopni Celsjusza. Stawiając na te produkty, zabezpieczamy ubrania przed szybszym zniszczeniem, dokładnie je przy tym piorąc.

Jak prać delikatne tkaniny?

Poza dobraniem właściwego środka piorącego pamiętajmy również o kilku zasadach, które pozwolą nam na wykonanie bezpiecznego i dokładnego prania delikatnych tkanin. Pełny poradnik dotyczący prania delikatnych materiałów znajduje się na: https://mr-ziggi.pl/jak-prac-delikatne-tkaniny/.

  • Przed praniem sprawdź metki ubrań – zawierają one informacje od producenta dotyczące temperatury i sposoby prania, które najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnego materiału.
  • Posegreguj dokładnie ubrania – nie mieszaj białych i kolorowych ubrań, oddziel delikatne tkaniny od tych z haczącymi elementami.
  • Zanim włożysz ubrania do pralki, możesz dodatkowo zabezpieczyć je specjalnymi woreczkami do prania. W ten sposób zmniejszysz ryzyko powstania zniszczeń mechanicznych.
  • Pamiętaj o poprawnym dozowaniu środka piorącego. Jeśli użyjesz go za dużo, może nie do końca się wypłukać, a na ubraniach pozostaną nieestetyczne smugi i zacieki.
  • Postaw na niską temperaturę prania, krótki program, a jeśli decydujesz się na wirowanie, wybierz niskie obroty. Niektóre pralki mają specjalne programy nadające się do prania delikatnych ubrań: delikatne pranie, pranie ręczne, pranie ubrań sportowych (one również zaliczają się do grupy materiałów wymagających specjalnych warunków.

Podsumowanie

W praniu delikatnych ubrań najważniejsze jest, aby pilnować bezpiecznych warunków prania. Dezynfekcja takich materiałów również jest możliwa – pomogą nam w tym specjalne środki piorące od Mr. ZIGGI, które w dobrej cenie zapewnią nam skuteczne dezynfekowanie nawet najbardziej wymagających tkanin.

- A word from our sposor -

Jak dezynfekować ubrania, aby nie zniszczyć delikatnych tkanin?