ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dieta na potencję kobbieciarnia„Sex appeal – to nasza broń kobieca…” – tak śpiewała Anna Jantar i wielu innych wykonawców. Śpiewamy tak my, ponieważ każda z nas ma w sobie to „coś”, co działa na mężczyzn. Jeśli choć przez chwilę zwątpiłaś w moje słowa, to zapewniam Cię, że jest to absolutną prawdą! Dodatkowo pozwolę sobie stwierdzić, że większość z nas uwielbia towarzystwo mężczyzn. Romantyczna kolacja czy też zmysłowe spotkania poprawiają nasze samopoczucie oraz niejednokrotnie podnoszą samoocenę. Skoro z ciężkim trudem „upolowałaś” już swego partnera warto teraz zadbać o to, aby sprostał swoim zadaniom – zadaniom idealnego kochanka;)

 

Czy dieta wpływa na nasze życie sexualne?

            Tak. Dieta, podobnie jak styl życia, aktywność fizyczna, nałogi oraz wiele innych czynników rzutuje na aktywność sexualną. Zbyt duża kaloryczność diety przyczynia się do powstania otyłości, a w wyniku tego zwiększa się prawdopodobieństwo nadciśnienia, które wpływa na naszą sexualność. Konieczne jest zaspokojenie wszelkich potrzeb zarówno pod względem składników odżywczych jak i poszczególnych składników mineralnych i witamin. Nie łudźcie się, że sama suplementacja wystarczy. Tabletki nie zastąpią prawidłowo zbilansowanej diety!

 

Czego nie może zabraknąć w diecie naszego Kochanka?

  1. CYNK – mikropierwiastek występujący w narządach płciowych oraz składnik spermy. Źródła: ryby i owoce morza, kakao, mięso, orzechy, pestki dyni, sezam, ser ementaler, biała fasola, zarodki pszenne.
  2. SELEN – mikropierwiastek występujący w narządach płciowych oraz składnik spermy (występuje w enzymach antyoksydacyjnych), ogranicza stres oksydacyjny w tkankach.

Źródła: owoce morza, ryby, wątroba, orzechy, słonecznik, pieczywo pełnoziarniste, baranina, ser ementaler i brie, jaja.

  1. MANGAN – przyczynia się do produkcji dopaminy (związanej z odbiorem bodźców sexualnych).

Źródła: owoce morza, pieczywo pełnoziarniste, kakao, orzechy, słonecznik, fasola biała.

  1. MAGNEZ – jego niedobór wywołuje zmęczenie lub nadpobudliwość nerwową, co zdecydowanie ogranicza aktywność fizyczną.

Źródła: kakao, produkty pełnoziarniste, słonecznik, migdały, fasola biała, orzechy.

  1. WITAMINY (A.C. E. z grupy B) – wit. C przyczynia się do powstawania kolagenu zapewniającego elastyczność naczyń krwionośnych, ARGININA tym samym wpływ na powstanie erekcji. Wit. A i E zapobiegają przerostowi gruczołu krokowego oraz biorą udział w syntezie hormonów płciowych.

Źródła wit. A: mleko i sery dojrzewające, jaja, margaryny, marchew, papryka czerwona, szpinak, sałata, morele, brzoskwinie, wiśnie, śliwki.

Źródła wit. E: tłuszcze roślinne, produkty zbożowe, orzechy, słonecznik, papryka.

  1. CHOLINA – poprawia aktywność seksualną, zapobiega występowaniu otyłości, wpływa na metabolizm.

Źródła: pełnoziarniste produkty zbożowe, ziemniaki, soja, orzechy, mięso, jaja, wątroba.

 

            Warto pamiętać również o inozytolu (składniku spermy), lecytynie (pozytywny wpływ na narządy płciowe), L-arginina (składnik spermy, decyduje o liczbie i aktywności plemników), likopen (pozytywny wpływ na zdrowie prostaty). Po krótkiej analizie można stwierdzić, że jakość naszych posiłków znajdzie swoje odbicie nie tylko w aktywności seksualnej, ale również w zdrowiu mężczyzny i jakości spermy.

            Kochane Kobiety, jeśli chcecie mieć zdrowego i sprawnego mężczyznę w swojej sypialni serwujcie Mu odpowiednie dania. Zrezygnujcie z przesyconych cukrem i tłuszczem przekąsek na rzecz orzechów, warzyw czy produktów zbożowych. Od czasu do czasu możemy sobie wybaczyć słodką czekoladę i bita śmietanę w zmysłowym zaciszu…;) Nasz Kochanek z pewnością nie będzie miał nam tego za złe…

 

 

- A word from our sposor -

Jak dietą wpłynąć na potencję swojego mężczyzny?