ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zarówno dobór podkładu jest skomplikowany, jak i jego odpowiednia aplikacja na twarz. Kosmetyk nie może być nałożony w zbyt dużych ilościach, bowiem wówczas może to wyglądać bardzo nienaturalnie. Warto sięgać po dobre produkty, mające dodatkowo właściwości nawilżające (np. L’Oreal podkład Infallible) i nakładać je właściwym oraz najwygodniejszym dla siebie sposobem.

Jest kilka różnych metod nakładania podkładu. Jest to bardzo ważne, dzięki temu możemy osiągnąć precyzyjny, świetnie wyglądający make-up. Aplikacja specyfiku jest równie istotna jak jego jakość. Dobrze dobrany kosmetyk, o dobrym składzie (jak np. ten od L’Oreal podkład Infallible) i dodatkowo odpowiednio nałożony to gwarantowany, makijażowy sukces.

Gąbeczka do nakładania podkładu

Panie pokochały gąbeczkę do makijażu, czyli beuty blender. Można nią nakładać zarówno podkład w płynie, jak i kremie. Jej miękkość oraz porowata struktura sprawiają, że równomiernie rozprowadza kosmetyk na skórze. Gąbeczka daje dokładne pokrycie. Jak jej używać?

Na początku trzeba ją zamoczyć i wycisnąć o ręcznik papierowy bądź chusteczkę. Podkład aplikujemy na wierzch dłoni, odciskamy beauty blender nabierając kosmetyk i robimy stemple na twarzy. Nie powinno się trzeć twarzy. Ruchami stemplującymi nakładamy odpowiednią ilość kosmetyku do uzyskania zadowalających efektów. A w połączeniu z dobrym specyfikiem, jak np. L’Oreal podkład Infallible, który doskonale maskuje niedoskonałości, możemy osiągnąć spektakularne efekty.

Gąbeczka ma kształt łezki. Brak jakichkolwiek krawędzi sprawia, że nakładając nią podkład możemy być spokojni, że nie pozostawi żadnych smug ani plam. Do tego nie podkreśla też znajdujących się na twarzy włosków lub ewentualnie suchych skórek.

Beauty blender po użyciu powinien być umyty letnią wodą, warto też sięgnąć po antybakteryjne preparaty do twarzy. Następnie należy odłożyć ją do wysuszenia.

A pędzel?

Popularnością cieszą się też pędzle do makijażu. Ona również pozwalają, tak jak beauty blender, na dokładną aplikację podkładu, by wyglądał naturalnie. Pędzlem można rozsmarować podkład bądź go wtłoczyć w skórę. Fluid palcami nakładamy na twarz, a następnie rozprowadzamy pędzlem. Dla bardziej naturalnego efektu należy robić tak jak gąbeczką, stemple na twarzy. Wtedy nie będzie żadnych smug ani plam.

W tym przypadku także należy pamiętać o dokładnym myciu pędzli i suszeniu ich (zawsze włosiem do dołu).

Czy podkład można nakładać palcami?

Wiele pań niezbyt przychylnym okiem patrzy na gąbeczki i pędzle, i preferuje nakładanie kosmetyku palcami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że mimo iż jest to najpopularniejszy sposób, to zarazem najtrudniejszy. Nawet dobry produkt jak L’Oreal podkład Infallible, który ma lekką konsystencję musi być długo i dokładnie rozsmarowywany opuszkami palców, by nie pozostawiać żadnych smug i plam.

- A word from our sposor -

Jak nałożyć podkład, by osiągnąć naturalny efekt?