ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jedzenie dieta ciąża
Niepłodność to zmora XXI wieku. Przerażające sondaże, przedstawiające liczbę par, które nie mogą mieć dzieci, rosną w zastraszającym tempie. W chwili obecnej, w Polsce liczba ta sięga aż 15-20% par! Nie wymyślono jeszcze metody zajścia w ciążę na tyle skutecznej, aby pomóc większości zatroskanych par. Nie jest również tajemnicą, że nie wszyscy przejmują się brakiem posiadania potomstwa, jednakże większość z nas, choćby po cichu, marzy o własnych dzieciach i nie wyobraża sobie szczęścia bez domu wypełnionego nieokiełznanym śmiechem i radością, które towarzyszą maluchom. Wyobrażam sobie, jak bardzo cierpieć może kobieta, która latami czeka na swojego mężczyznę, zakłada rodzinę i nagle dociera do Niej informacja, że nigdy nie urodzi ukochanego syna lub córki; nigdy nie będzie matką. Cały Jej świat rozsypuje się na drobne kawałki w ciągu zaledwie kilku minut… Serce mi pęka, kiedy wyobrażam sobie rozpacz, która będzie towarzyszyła tej kobiecie przez wiele miesięcy, a może nawet i lat…

Nie jestem w stanie pomóc wszystkim cierpiącym z tej przyczyny kobietom, ale mogę przedstawić Wam jeden ze sposobów na podarowanie sobie kolejnej szansy, dla podjęcia walki z problemem niepłodności. Są one udowodnione badaniami, a więc warto spróbować… Zwłaszcza, że stawka toczy się o życie… Nowe życie.

Mam nadzieję, że to już wiemy:

aktywność fizyczna, odpowiednia masa ciała i racjonalna dieta zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w Stanach Zjednoczonych czynniki te, mogą skutecznie zmniejszyć ryzyko niepłodności nawet o 80%! Jeśli szukasz pomocy koniecznie zmień swoją dietę. Z pewnością nie zaszkodzi to Twojemu zdrowiu, a być może zwiększy Twoje szanse na realizację „ciążowego marzenia”.

Ustalmy zatem plan działania…

W 10-ciu prostych krokach rozpocznijmy walkę o lepsze samopoczucie organizmu, który zbuntował się przeciw Tobie. 3, 2, 1… Zaczynamy!

dieta a niepłodność kobbieciarnia1.    Dbaj o ilość, różnorodność i kompozycje swojej diety, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
2.    Postaraj się zachować prawidłową masę ciała. Nadmiar kilogramów, ale i niedowaga mogą wpłynąć na zaburzenia owulacji.
3.    Zwiększ ilość spożywanych białek roślinnych kosztem białek zwierzęcych. Nie opychajmy się mięsem każdego dnia, nie jedzmy tłustych zup nafaszerowanych skwarkami! Staraj się w tygodniu jeść fasolę, groch, soczewicę i inne rośliny bogate w białko. Arginina jest aminokwasem występującym w białku roślinnym. Bierze ona udział w powstawaniu tlenku azotu, który poprawia ukrwienie narządów rodnych, co skutkuje lepszym rozwojem komórek jajowych i implantacji.
4.    Przestań unikać tłuszczy, a konkretnie jednonienasyconych! Znajdziesz je w oleju rzepakowym, oliwie z oliwek, awokado, rybach. EPA i DHA obniżają poziom stresu oksydacyjnego i zwiększają ruchliwość plemników.

dieta a niepłodność kobbieciarnia
5.    Pamiętaj o witaminie B12, C, E, żelazie, kwasie foliowym, karotenoidach i flawonoidach!
6.    Unikaj słodyczy i przetworzonych przemysłowo produktów mlecznych.
7.    Zwróć uwagę na węglowodany! Rodzaj spożywanych węglowodanów jest istotny dla poziomu insuliny we krwi. Nadmiar insuliny we krwi znajduje swe odbicie na gospodarce hormonalnej kobiet. Wzrasta poziom hormonów męskich w stosunku do żeńskich, a w konsekwencji zmniejsza płodność. Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym.
8.    Najkorzystniejsza dieta dla Ciebie to dieta zbliżona do diety śródziemnomorskiej. Obfituje ona w warzywa i owoce, ryby i produkty pełnoziarniste.
9.    Unikaj: tłuszczów cukierniczych, margaryn utwardzonych i bardzo przetworzonych produktów spożywczych.
10.    Uśmiechaj się często i przestań się zamartwiać! Stres wpływa bardzo niekorzystnie na nasz organizm.

Do dzieła! Zmodyfikuj swój jadłospis. Wbrew temu, co myślisz to dziecinnie proste zadanie. Z pewnością uda Ci się wybrać produkty, które okażą się dla Ciebie pożywne i smaczne. Pamiętaj, że robisz to dla swojego dobra! Wierzę w Ciebie! Teraz Ty musisz uwierzyć w swój sukces i wziąć sprawy w swoje ręce!

Pozdrawiam!

dietetyk KoBBieciarni – Wiola Sowińska

- A word from our sposor -

Jak poprzez dietę, walczyć z niepłodnością