ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szukam pracy

Słońce, lato, plaża. Kto z nas w takich okolicznościach myśli o szukaniu pracy? W okresie od czerwca do sierpnia w firmach również robi się spokojniej, wszyscy planują już urlopy i letni wypoczynek. Ogłoszeń o pracę jest znacznie mniej. Czy to dobry moment na poszukiwania pracy? Oczywiście. Warto wykorzystać ten czas, aby zdobyć wymarzony etat.

Jak szukać pracy na urlopie? Przede wszystkim będąc na wakacyjnym wyjeździe wykorzystajmy możliwości jakie daje nieformalny networking. W czasie urlopu mimowolnie poznajemy nowych ludzi i jesteśmy bardziej otwarci. Praca, to oprócz pogody i polityki, najczęstszy temat podejmowany podczas spotkań towarzyskich. Czy przy ognisku, czy na plaży, przy napojach rozweselających chętniej dzielimy się różnymi spostrzeżeniami. Niektórzy się chwalą, inni narzekają na szefa lub zdradzają pikantne plotki biurowego życia. Z takich rozmów można się na prawdę wiele dowiedzieć o firmach, w których pracują nasi kompani.

Zróbmy więc na nich dobre wrażenie i nie zapomnijmy, po kilku mile spędzonych wieczorach wymienić się kontaktami. Może to zaowocować ciekawymi ofertami w przyszłości lub nowymi projektami, o których wcześniej nie myśleliśmy.

Pamiętajmy też o znajomych, z którymi wyruszamy na wyjazd. W codziennym pędzie często kontakty z przyjaciółmi są mocno ograniczone. Wymieniamy się jedynie szczątkowymi informacjami. Na wakacjach mamy zatem możliwość nadrobić te zaległości i opowiedzieć znajomym o naszej sytuacji zawodowej. Wspomnijmy też o tym, że szukamy pracy i poprośmy o informację, gdyby ktoś słyszał o interesującej propozycji.

Podczas urlopu, wykorzystajmy nadwyżki czasu, aby nie tylko nadrobić zaległości w leżakowaniu i lekturach, ale również poświęćmy chwilę na poszukiwania pracy. Warto przejrzeć strony z ofertami, na które zazwyczaj nie ma czasu, czy odświeżyć swoje CV lub profile na portalach branżowych. W cieniu parasola i z zimną lemoniadą na stoliku, te czynności nie będą nam się wydawały aż tak męczące.

Urlop to również często moment, w którym zatrzymujemy się na chwilę a w głowie pojawiają się różne myśli dotyczące pracy. Wielu z nas rozmyśla czy obecne zajęcie jest dla nas satysfakcjonujące, czy daje poczucie spełnienia i stwarza możliwości rozwoju. Warto przyjrzeć się tym myślom bardziej dokładnie i rozważyć wszystkie wątpliwości. Może właśnie ten czas wakacyjnego rozprężenia przyniesie nowe pomysły na zmiany w karierze czy ciekawe projekty, które chcemy zrealizować.

Pamiętajmy również o tym, że w okresie wakacji ciekawych ofert być może jest trochę mniej, ale i kandydatów zazwyczaj ubywa. Dlatego warto mieć rękę na pulsie i wysyłać CV w momencie, gdy inni popadają w błogie lenistwo. To może nam się opłacać!

Pozdrawiam,

Kamila Rosik

autorka: strefakariery.com.pl

- A word from our sposor -