ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Już od jakiegoś czasu opanowują galerie handlowe i małe butiki. Wabią ogromnymi rabatami i super okazjami.  Wyprzedaże to doskonała okazja do tego, aby doposażyć swoją garderobę o kilka niezbędników, w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Nie daj się otumanić wyprzedażom: są jak piękne syreny z 'Piratów z Karaibów 4′ – najpierw kuszą cię, a potem zaciągają na dno oceanu.” Anna Dello Russo

Tabliczka z przekreśloną starą (i wysoką!) ceną obok nowej, wydawać by się mogło „groszowej”, działa na większość kobiet jak solidarny przymus modowy i okazja zdarzająca się raz na milion. Wchodzisz do sklepu i czujesz tą nieodpartą potrzebę zakupu – święte przekonanie, że właśnie tego już długo szukałaś. To nic, że kolorystyka nie pasuje do Ciebie, a fason nijak się ma do Twojego stylu. Raz, że okazja, dwa – trzeba czasem zaszaleć. W takim stanie świadomości, z pokaźnymi zakupami docieramy do domu, gdzie czeka nas chwila prawdy. Nie tylko w kwestii naszych nowych nabytków, ale przede wszystkim stanu opustoszałego konta. Każda z nas ma to za sobą. Jak więc wyciągnąć lekcję dla siebie i podchodzić mądrzej do zakupów?

kobieta wyprzedaż kobbieciarniaJa sama jestem osobą, która na słowo „zakupy” dostaje alergii. Jeżeli czegoś potrzebuję, załatwiam sprawę szybko i sprawnie on-line. Musi być to jednak coś, co w danym momencie jest mi bardzo potrzebne pod względem praktycznym, jako uzupełnienie pozostałej garderoby. Musi mieć również „to coś” co sprawi, ze zakup będzie cieszył. Bywa też tak, że przechodząc obok butiku zauważę coś, co bardzo mi się podoba i czuję chęć natychmiastowego nabycia danej rzeczy. Przeważnie jednak tego nie robię. Jeżeli marzę o jakimś konkretnym modelu, po prostu kupuję tkaninę i szyję. M.in. dlatego kocham swoją pracę! Jak więc poradzić sobie z tego typu sytuacjami i sprawić by wyprzedaże były dla NAS prawdziwą okazją?

Kilka przydatnych wskazówek na temat wyprzedaży - kobbieciarnia

  1. Sprawdź co znajduje się w Twojej szafie.

Raz na 1-2 miesiące zrób research w swoich rzeczach. Ubrania zwykle się zużywają, bywają też nieadekwatne do aktualnego rozmiaru, są zniszczone użytkowaniem lub po prostu przestają nam się podobać. W takich sytuacjach warto pozbyć się tych elementów i wyeliminować je całkiem z naszej garderoby lub zakupić w ich miejsce nowe, o funkcji odpowiadającej tym poprzednim. Ważne jest, abyśmy miały rozeznanie w naszej liście zakupów. Trzeba więc w pierwszej kolejności takową sporządzić i robić zakupy w ścisłej konsultacji z wcześniejszymi potanowieniami.

  1. Klasyka – na lata, hity modowe – na chwilę.

Robiąc zakupy (nie tylko na wyprzedażach) zwróć uwagę na jakość tkaniny i sposób uszycia odzieży. Ubrania klasyczne, a co za tym idzie – uniwersalne, będą służyły nam długo i warto potraktować je jako inwestycję. Wszelkie hity modowe to przemijające tendencje. Warto jednak być na czasie i wybrać jedną (góra dwie) takie rzeczy, które oddadzą klimat aktualnej mody i będą współgrać z naszym stylem. Ja jednak w tej kwestii stawiam na dodatki – są równie efektowne, można je łączyć w wielu kombinacjach i z reguły nie obciążają nadmiernie naszej szafy.

  1. Twoja lista życzeń.

Bardzo dużo osób robi dziś zakupy w Internecie. Jest to dosyć powszechne zjawisko, pozwalające nam przede wszystkim zaoszczędzić czas i spokojnie przemyśleć zakup. E – sklepy często posiadają opcję tzw. „listy życzeń”, gdzie można umieszczać produkty, które nieodparcie nas kuszą. Warto skorzystać z takiej możliwości i przed następnymi zakupami pozwolić „odpocząć” naszym łupom na takiej właśnie liście. Z pewnością okaże się, że po pewnym czasie rzeczy te nie będą wywierały na nas takiego wrażenia. Jeśli jednak po czasie stwierdzisz, że dany ciuch jest Ci potrzebny – wróć do sklepu, a będzie to przemyślany zakup! Sprawdziłam – działa.

  1. Krzyczący napis „SALE” – wabi bardziej niż najciekawsza oferta.

Będąc w galerii handlowej, co kilka chwil potykasz się o powyższe słowo, zwłaszcza w okresie wyprzedażowym. Napis „sale” umieszczony na czerwonym (lub innym) krzykliwym tle, działa na klientów bardzo mobilizująco. Wchodzimy do sklepu, gdzie przy przeważnie każdym ubraniu wisi zachęcający slogan. Jednak „przeważnie” nie znaczy „każdy”.  Z reguły oferta dotyczy tylko wybranych towarów, a manipulacje marketingowe nierzadko rozczarowują. Zdarza się, ze przed okresem wyprzedażowym ceny idą znacznie w górę, po to by późniejsza, skandalicznie duża obniżka robiła piorunujące wrażenie. Często jednak zdarza się, że cena „po” jest taka sama, a nawet wyższa (!) od porzedniej. W takich sytuacjach sprawdzają się idealnie 3 powyższe zasady. Nie sugerujmy się ceną, jakakolwiek by nie była, ale przydatnością produktu w naszym, konkretnym przypadku. Zwróćmy uwagę na fason, jakość i rolę, jaką dana rzecz pełni w stylizacjach. Wtedy cena nie będzie najważniejszym wyznacznikiem, a ewentualny rabat będzie jedynie miłym bonusem do udanych zakupów.

Kilka przydatnych wskazówek na temat wyprzedaży - kobbieciarniaPowyższe zasady powstały w dużej mierze w oparciu o filozofię slow fashion, której od dawna hołduję w modzie – prywatnie i zawodowo.  Mniej – znaczy więcej. To złota zasada. Uniwersalna, ponadczasowa, sprawiająca, że nie popadamy w wyprzedażowe szaleństwo, a nasza szafa jest idealnie skompletowana i funkcjonalna. Wierne trwanie w postanowieniu o jej każdorazowym przestrzeganiu, zniweluje raz na zawsze obawę przed tym, że „nie mamy się w co ubrać”, nie rujnując przy tym naszego portfela, a jednocześnie stając się prawdziwym ułatwieniem naszego życia.

Monika Sałapat

właściciel marki odzieżowej: Bonanza Style

kobieta wyprzedaż kobbieciarnia

 

 

- A word from our sposor -

Jak upolować coś na wyprzedaży, by nie stać się ofiarą polowania?