ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here


Jak pobudzić nasz umysł do procesów twórczych? Jak ułatwić sobie naukę bądź pracę? Jak podnieść swoją efektywność?

Chcąc wspinać się na kolejne, wyższe poziomy kariery, rozwoju firmy lub własnej edukacji; rozwijać się i przekraczać swoje granice, musimy stawać się coraz bardziej twórczy. Nowe pomysły, projekty, rozszerzanie kompetencji, zdobywanie nowych informacji, nauka języków obcych – to wszystko wymaga od nas koncentracji na wysokim poziomie. Nasz mózg winien pracować wówczas na maksymalnych obrotach – jednocześnie nie przemęczając się jednak zanadto. Nadmierne przeciążenie umysłu, mogłoby przecież spowodować w konsekwencji, uczucie zmęczenia, a nawet zniechęcenia.

W jaki sposób przygotować mózg do pracy?

Nasz mózg składa się z dwóch półkul mózgowych, obydwie odpowiadają za inne funkcje. Jedna – twórcza, druga – logiczna. Aby zarówno zapamiętywanie, jak i nowe, rewelacyjne pomysły przychodziły nam z łatwością, warto wprawić się w odpowiedni stan. Stan ten, nastaje poprzez wytworzenie w mózgu odpowiednich fal – w drodze synchronizacji obu półkul mózgowych. Gdy owe półkule, pracują razem odczuwamy pełną koncentrację. Wydobywamy wówczas maksymalny zasób możliwości, jakie daje nam nasz umysł.

Choć z natury rzeczy, nasze półkule nadają na zgoła odmiennych częstotliwościach, warto postarać się o osiągnięcie stanu pełnej harmonii. Dlaczego? Przy odpowiedniej synchronizacji pracy naszych półkul maksymalnie wykorzystujemy bowiem cały ich potencjał, a każde zadanie wypełniamy znacznie sprawniej.

Jednym z najprostszych sposobów na wywołanie tzw. „synchronizacji półkul” pozostaje wprawienie się w odpowiedni stan relaksacji, który sprawi, że mózg stanie się zdolny do wykonania określonej pracy, a jednocześnie wyciszy się i skoncentruje na meritum.

Nie chodzi tu o zwykłe odprężenie, ale o prawdziwie głęboką relaksację wprowadzającą nasz mózg, w zupełnie nowy stan świadomości. Stan, w którym wytwarzane są w jego wnętrzu odpowiednie fale – dokładnie takie same, w obydwu półkulach. Stajemy się wówczas wyłączeni od codziennych trosk, a wszystkie nasze myśli skupione są wokół poszukiwania rozwiązania konkretnego problemu, nowego innowacyjnego pomysłu czy sposobu na skuteczne przyswojenie nowej wiedzy. Pracując w takim stanie, efekty naszej pracy będą prezentowały się rewelacyjne!

mózg synchronizacja kobbieciarnia

Jak osiągnąć stan synchronizacji półkul?

O dziwo, nie jest to skomplikowane, ani trudne. Najłatwiejszym sposobem pozostaje przesłuchiwanie specjalnych nagrań, zaprojektowanych celowo tak, aby oddziaływały one na nasz umysł, za pomocą odpowiednio dobranych dźwięków, wywołujących szybkie odprężenie i synchronizację obu półkul mózgowych, poprzez wywołanie odpowiednich fal.

Można również samemu wprawić się w taki stan siedząc lub leżąc wygodnie, oddychając powoli i głęboko, jednocześnie skupiając całą swą uwagę na oddechu. Gdy tylko poczujemy wyciszenie i błogość, możemy wówczas przejść do konkretnego zadania – nauki, pracy, tworzenia w myślach nowego, innowacyjnego projekt. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że właśnie wówczas przyjdzie nam do głowy prawdziwie rewolucyjny, rewelacyjny pomysł…

Pozdrawiam,

Natalia Puszczewicz

Autorka bloga: PEWNY SUKCES

 

Więcej informacji na temat działania naszego mózgu, jego synchronizacji oraz szybkich metod nauki znajdziesz w tym DARMOWYM poradniku:  

e-book okładka1

źródło: www.paedia.pl

 

 

- A word from our sposor -

Jak wprawić swój mózg w stan pełnej synchronizacji