ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Czym pachną wiosenne perfumy?

Wiosną chętnie sięgamy po perfumy lekkie i świeże. Jednymi z ulubionych aromatów zarówno kobiet, jak i mężczyzn są te inspirowane naturą. W kobiecych pachnidłach odnaleźć można więc wonie kwiatów takich jak konwalie czy fiołki. Te chętnie mieszane są z nutami owocowymi, czego przykładem są dostępne na perfumeria.pl/collections/mexx perfumy Mexx Woman. Wiosenne akordy wyczuć można również w męskich pachnidłach. W cieplejsze dni panowie chętnie wybierają zapachy, w których dominują akordy leśne, wodne, cytrusowe, ziołowe.

Najpiękniejsze akordy wiosennych perfum

Niemal w każdych perfumach na wiosnę pojawiają się kwiaty. Występują one i w damskich i (choć rzadziej) męskich kompozycjach. We flakonach twórcy wiosennych zapachów zamykają kwiaty pochodzące prosto z ogrodu np. majestatyczne piwonie czy zmysłowego irysa. W pachnidłach na wiosnę nie może też zabraknąć konwalii – czyli kwiatów zwiastujących nadejście cieplejszych dni, a także fiołka, róży, frezji.

Kolejne akordy popularne w wiosennych perfumach to te owocowe. Warto tu podkreślić, że w pachnidłach pojawiają się wonie nie tylko cytrusowe. Twórcy wiosennych perfum chętnie sięgają bowiem po akordy jabłka, owoców leśnych, owoców egzotycznych np. mango. Cytrusy dodawane są do takich akordów, aby uczynić zapach bardziej orzeźwiającym i świeżym. Takie właściwości mają, chociażby olejki z mandarynki, cytryny, bergamotki, trawy cytrynowej, grejpfruta.

W wiosennych perfumach równie często co kwiaty i owoce odnaleźć można zioła. Pojawią się one głównie w męskich kompozycjach. Popularne aromaty to mięta, rozmaryn, lawenda. To, co łączy te zapachy to świeżość i delikatność. Pięknie się one komponują z innymi zapachami typowymi dla męskich pachnideł np. akordami drewna czy woniami morskimi. Te ostatnie to kolejny hit wiosennych perfum męskich. Aromat morskiej bryzy, górskiego powietrza czy lodowych brył doskonale wpisują się świeżość energię ciepłych dni.

Jakie perfumy wybrać na wiosnę?

Oprócz wcześniej już wspominanych perfum Mexx Woman wiosną panie sięgnąć mogą również po CK One Shock for Her od Calvina Kleina, Daisy Dream Blush od Marca Jacobsa, Aqua Allegoria Mandarine Basilic od Guerlain, DKNY Be Delicious. Panowie poszukać powinni na drogeryjnych półkach Azzaro Chrome Sport lub Giorgio Aramani Code Sport.

- A word from our sposor -

Jakie składniki powinny zawierać perfumy na wiosnę?