ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

piękno jest w Tobie kobbieciarnia

Piękno – gdzie jest jego źródło? Jaka jest Twoja definicja piękna? Kiedy czujesz się piękna i co stanowi Twoje piękno?

Pracując w roli coacha towarzyszę kobietom w ich przemianach. Okazuje się, że piękno zupełnie nie jest związane z fizycznością. Coraz częściej zauważam, że kobiety „piękne” czują się głównie wewnątrz. Na to zaś, jak dobrze czują się same ze sobą, składa się wiele czynników. Jednym z nich pozostaje: realizowanie własnych wartości.

Kiedy ostatnio zastanawiałaś się nad tym co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne? Co takiego musisz „wypełniać”, aby czuć się szczęśliwa? Kiedy czujesz się w pełni, sobą samą? Pojęcie „pełni siebie” posiada bezpośredni związek z poczuciem piękna. Jestem piękna kiedy realizuję swoje wartości na wysokim poziomie. Aby móc je realizować powinnam dokładnie je określić. Pomagają w tym coachingowe narzędzia i praca z coachem.

Po co nam wiedza o spełnianiu naszych wartości? To proste, to właśnie one warunkują nasze poczucie spełnienia i szczęścia. Kiedy czujesz się spełniona automatycznie czujesz się piękna.

Jak poczuć wspomnianą „pełnię”? Zapraszam Cię do odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jakie są Twoje ulubione zapachy i z czym Ci się kojarzą?
  • Jakie są Twoje ulubione dźwięki i skąd je znasz?
  • Jakie są Twoje ulubione smaki i co przywołują?
  • Jakie są Twoje ulubione obrazy i w czym ich piękno?

Okazuje się, że piękno to poczucie pełni siebie. To spokój ducha i uczucie zrealizowania swojej misji. Towarzysząc kobietom w procesach coachingowych bywam świadkiem przełomowych odkryć, kiedy to uświadamiają sobie, że realizują w rzeczywistości nie swoje cele. Często realizujemy cele innych. Jesteśmy „supermenkami”, którymi wydaje się, że muszą zbawiać świat. Myślimy o innych, występując w różnych rolach swego życia, lecz zapominamy o sobie.

Być piękną to dbać o siebie i  słuchać siebie. Słuchamy dzieci, szefa, przyjaciółki, męża i całej masy innych ludzi, lecz nie słuchamy siebie. O sobie zapominamy najczęściej. Słuchać siebie to podążać za swoim wewnętrznym głosem. On często podpowiada nam co jest dla nas dobre. Słuchaj siebie, swojej wewnętrznej mądrości, intuicji. Słuchaj swojego ciała, które często daje Ci wyraźne sygnały.

Zamknij proszę oczy i odpowiedz sobie na pytanie: Gdyby Twoje ciało mogło mówić co by Ci dziś powiedziało? Gdyby Twoje serce potrafiło mówić: jaką wiadomość dziś zostawiłoby dla Ciebie w dniu dzisiejszym? Za czym tęsknisz? Wsłuchaj się w odpowiedzi płynące z Twojego wnętrza. Co wspólnego ma to wszystko z wydobyciem Twego piękna? Wiele, jeśli mowa tu o pięknie wewnętrznym. Okazuje się bowiem, że prawdziwe piękno mieszka w naszym wnętrzu.

Piękno to wewnętrzne, pełne i prawdziwe znajdziemy w swojej duszy. Podobnie jak w środku znajdziemy również spokój, szczęście i pełnię siebie. Pełnimy wiele ról jednocześnie. Jesteśmy zabiegane, często zestresowane i „rozchwytywane”. Brakuje nam czasu na wiele spraw. Jednak chcemy czuć się piękne. Lubimy czuć, że jesteśmy atrakcyjne i spełnione. Jeśli więc zależy nam prawdziwie na poczuciu piękna zatrzymajmy się przez chwilę, aby wsłuchać się w siebie i zadajmy sobie od czasu do czasu pytanie: Jak się mam? Czego tak naprawdę teraz chcę? Co pozwoli mi wydobyć z siebie to moje wewnętrzne, autentyczne piękno?

Piękno = pasja plus + czas dla siebie…

Pytając kobiety o to, kiedy czują się piękne słyszę w odpowiedzi: Kiedy biegam. Kiedy rysuję. Kiedy piekę ciasta. Kiedy ćwiczę jogę. Kiedy podróżuję. Kiedy chodzę po górach.

Okazuje się, że poczucie piękna bywa związane z pasją. Pasja jest zawsze była wyrazem miłości do samej siebie. Kiedy kochasz siebie, kiedy akceptujesz siebie znajdujesz czas i przestrzeń na to, aby robić to, co kochasz. Realizowanie pasji uszczęśliwia, powoduje uczucie przepływu. W coachingu mówimy o tzw. uczuciu FLOW, kiedy zatapiamy się w czasoprzestrzeni. Kiedy spełniamy się w pasji. Kiedy czujemy, że czas przestaje istnieć. Jesteśmy sami w tym co robimy, w tym co kochamy robić.

Kiedy czujesz FLOW? Jak co robisz? Kiedy czujesz, że czas się zatrzymał? Kiedy czujesz, że to co robisz Cię uszczęśliwia? Jak co robisz? Kiedy jesteś tylko dla siebie?

Znajdź przestrzeń  i czas na realizowanie siebie. Na realizowanie tylko Twoich „rzeczy” Na robienie tego co kochasz, co jest Twoją pasją. Piękno to realizowanie marzeń. Marzenia nie spełniają się same. Marzenia spełnia się samemu! Nie czekaj na cud – zacznij spełniać je sama. Przypomnij sobie siebie zaraz po tym, kiedy zrealizowałaś swoje marzenie… Jak się czułaś? Jak wyglądałaś?

Często słyszę: Udało mi się. Nie udało Ci się! Sama tego dokonałaś! Bądź z siebie dumna! Doceniaj siebie! Nagradzaj siebie! Mów o sobie dobrze!  Mów do siebie dobrze! O czym tak naprawdę marzysz? Co musisz zrobić w pierwszym kroku aby zbliżyć się do tego marzenia? Bywa, że w realizacji marzeń blokuje nas nasz perfekcjonizm i wewnętrzny krytyk, który mówi: „Nie uda Ci się”, „To nie ma sensu”, „Nie dasz rady”, „Jesteś za młoda”, „Nie masz doświadczenia”.

Ten głos w głowie to Ty. Ten głos się boi; w końcu będzie musiał opuścić swoją strefę komfortu. Każdy rozwój i spełnianie siebie wymaga od nas odwagi opuszczenia strefy komfortu. Akceptacji tego, że nigdy nie będziesz wystarczająco przygotowana. Akceptacja tego, że jesteś „niedoskonała” jest kluczem do tego, aby ruszyć z miejsca. Aby kroczyć w kierunku swoich marzeń. Aby realizować swoje cele. Pozwól sobie być uczniem w drodze do swojego marzenia. Pozwól sobie być „nieidealną”. Pozwól sobie popełniać błędy i uczyć się na nich. I nie trać już dni. Zacznij działać z tym co masz już dziś. Nie czekaj na bycie idealną. Nigdy nie będziesz dobra w 100%. Zaakceptuj to!

Piękno to  Akceptacja siebie…

Jesteśmy piękne akceptujemy siebie, takimi jakimi jesteśmy. Jesteśmy piękne, kiedy potrafimy odszukać w sobie to, co w nas piękne! Co w Tobie piękne? Co w Tobie wyjątkowe? Za co cenisz samą siebie?

Docenienie siebie to kolejnym czynnik, który wywiera bezpośredni wpływ na poczucie piękna. Piękno to piękni ludzie obok nas. To relacja z partnerem, w którego oczach przeglądamy się i czujemy piękne. Większości z Was nie zaskoczę zapewne stwierdzając, że pierwszą, ważną relacją w naszym życiu, od której w znacznym stopniu zależy nasze wewnętrzne poczucie piękna w dużym stopniu, jest relacja z tatą. To od niej zależy, jak budujemy relacje z partnerem i jak czujemy się przy nim piękne. Piękni ludzie obok to ludzie prawdziwi. Pozbądź się wszystkich wampirów energetycznych. To Ty decydujesz jakich ludzi masz w swoim życiu obok Ciebie.

Nie szukaj piękna na zewnątrz. Ono mieszka w Tobie i tylko Ty możesz go w sobie znaleźć. Kochając siebie, akceptując siebie taką jaką jesteś-wyciągając swoje zasoby na zewnątrz, odnajdując swoje talenty po to, aby realizować samą siebie w pełni. Tylko wtedy możesz czuć się naprawdę piękna. Żaden makijaż, ubranie, nowe szpilki czy torebka nie zastąpią tego poczucia satysfakcji. Kiedy odnajdziesz siebie, będziesz czuć się piękna nawet bez makijażu. Twoje oblicze promienieć będzie Twym wewnętrznym blaskiem.

Pozdrawiam,

Aneta Jurewicz

autorka: Jurewicz Coaching Project

- A word from our sposor -

„Jesteś piękna, wiesz?”