ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

regeneracja skóry kobbieciarnia
Tegoroczne lato daje nam wiele okazji do wypoczynku na słońcu. Korzystając z pięknej pogody powinniśmy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, ponieważ słońce, wiatr czy kąpiele w morzu potrafią bardzo mocno ją wysuszyć. Jak w takim razie dbać o skórę? I co zrobić, jeżeli nie stosowaliśmy się wcześniej do tych zaleceń?

Wysokie temperatury sprawiają, że organizm może tracić w ciągi dnia nawet kilka litrów wody. Nie trudno wtedy o odwonienie skóry, dlatego latem podstawą pielęgnacji powinno być jej silne nawilżenie. W takich warunkach najlepiej stosować lekkie i szybko wchłaniające się kosmetyki. Bardzo istotne jest również stosowanie kremów z wysokimi filtrami SPF. Powinniśmy o nich pamiętać nie tylko wypoczywając na plaży, ale również spędzając lato w mieście!

Większość z nas z pewnością dobrze zna te zasady. Jednak niestety nie zawsze pamiętamy o stosowaniu się do nich, dlatego już teraz powinniśmy pomyśleć również o pielęgnacji po lecie i zabiegach, które pozwolą szybko zregenerować skórę!

W tym wypadku kluczowe będzie odpowiednie nawodnienie. Najlepszymi zabiegami będą terapie nawilżające i odżywcze z dużą ilością składników zatrzymujących wilgoć i wiążących wodę w skórze np. z dodatkiem kwasu hialuronowego, elementów fitoodżywczych chroniących naturalny płaszcz wodno-tłuszczowy skóry, czy przeciwutleniających witamin – mówi mgr Małgorzata Jaworska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Przejdźmy jednak do konkretów. Które zabiegi powinniśmy rozważyć?
Zabieg Skin Health System marki Dermalogica to zabieg nawilżający dla skóry wyjątkowo odwodnionej z widocznym wysuszeniem. Przywraca skórze optymalny poziom nawilżenia i wzmacnia barierę hydrolipidową na bazie kwasu hialuronowego.

Oxy Pro Age to natomiast najbardziej zaawansowana technologia dermoinfuzji tlenowej do zabiegów regeneracji. Ta ekskluzywna technologia pobiera powietrze atmosferyczne i przy użyciu mineralnego filtru oddziela azot i dwutlenek węgla od czystego tlenu, a następnie przy pomocy specjalnego aplikatora dostarcza tlen w głąb skóry. Połączenie tlenu z selektywnie dobranymi nano-kosmetykami, które ze względu na tlen są transportowane do najgłębszych warstw skóry, daje jeszcze lepsze efekty terapeutyczne – dodaje kosmetolog. Zabieg jest przyjemny i całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Naturalne i długotrwałe rezultaty nawilżenia i regeneracji widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Dogłębną metodą nawilżenia i odżywienia jest też mezoterapia. Zabieg ten poprawia nawilżenie skóry, niweluje oznaki zmęczenia i wyrównuje koloryt. Oprócz tego stymuluje skórę do regeneracji i poprawia jej napięcie. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry miejsce przy miejscu substancjami aktywnymi np. nawilżającymi albo rewitalizującymi. Zabieg skutecznie nawilża, spłyca drobne zmarszczki spowodowane przesuszeniem, przywraca witalność zmęczonej skórze, działa profilaktycznie anti-aging i pozwala na długo zachować młody wygląd – tłumaczy Ewa Banduła-Pyka – lekarz medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Preparatów do mezoterapii jest dużo. Wiele z nich zawiera sam kwas hialuronowy, ale istnieją również mieszanki koktajli zawierające witaminy lub aminokwasy, glicerol czy ruszczyk dodatkowo obkurczający rozszerzone naczynka. Właściwy rodzaj preparatu dobierze lekarz medycyny estetycznej.

Wszystkie te zabiegi możesz wykonać w PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p.

ślaczek

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych, którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

- A word from our sposor -

Już teraz pomyśl o regeneracji skóry!