ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

potega bycia sobaCzy miewasz czasem wrażenie, że osiągnięcie porozumienia z drugą osobą jest jak wchodzenie na Mount Everest? Wrażenie, że bliska Ci osoba kompletnie Cię nie rozumie, odejmuje chęć do dalszej konwersacji. Nie potrafisz porozumieć się z kolegami z pracy, z zespołem, do którego zostałaś przydzielona, ze wspólnikiem lub przyjacielem… Czujesz, że nie umiesz wyjaśnić o co Ci chodzi, a w którymś momencie zaczynasz zastanawiać się, czy aby na pewno, mówicie wspólnym językiem?

Nagle rozważasz odejście z ukochanej pracy, tej na którą tyle czekałeś. W końcu kompletnie nie potrafisz się dogadać z ludźmi, którzy tworzą to miejsce, a naprawdę tak się starasz! Stosujesz różne sposoby na poprawę komunikacji w domu i pracy, ale nadal jest tak samo. Brak porozumienia zaczyna wywoływać u Ciebie stres, zmęczenie, irytację, bezsilność…

Zaczynasz myśleć:

– Czy coś jest ze mną nie tak…?

– A może z tymi osobami coś nie gra…?

– Dlaczego w kółko trafiam na ludzi, którzy kompletnie mnie nie rozumieją…?

– Może muszę zmienić pracę… Partnera… Całe swoje życie…

Często tak właśnie robisz myśląc, że to jedyne, słuszne rozwiązanie na pozbycie się problemu. Niestety, w niedługo później, historia powtarza się i znów okazuje się, że nie potrafisz się dogadać z otoczeniem. Znowu ktoś, kompletnie Cię nie rozumie! Pojawia się frustracja, złość, bezsilność…

potega bycia sobaWcale nie musi tak być!  Jest inne rozwiązanie.

Brak porozumienia z inną osobą lub brak zrozumienia odczuwany ze strony całego otoczeni, wcale nie oznacza, że z tobą lub kimś innym, jest coś nie tak. Nie oznacza też, że ktoś jest lepszy lub gorszy. Jedyne co to oznacza, to że po prostu jesteśmy inni.

To tak jakbyśmy byli różnymi plemionami, ale tej samej rasy. Plemionami, które rozmawiają w swoim języku, jednak języka „innych” muszą się nauczyć, aby ich zrozumieć. Żeby w końcu móc się porozumieć i mówić tym samym językiem, potrzebujesz zdobyć najważniejszą umiejętność w twoim życiu: potrzebujesz nauczyć się być sobą.

– Proste?

Niestety okazuje się, że nie. Dla wielu, to ogromne wyzwanie. Aby nauczyć się „być sobą”, najpierw muszą bowiem dowiedzieć się kim tak naprawdę są, a co za tym idzie: zwyczajnie poznać siebie.

Tylko jak to zrobić, kiedy przez większość życia uczono Cię, że musisz być taki, a nie inny, zachowywać się w jakiś szczególny, określony sposób, bo tylko wtedy zostaniesz zaakceptowany, staniesz się lubiany, kochany i odniesiesz sukces. Mówiono Ci i uczono Cię, że musisz być… musisz się zachowywać… musisz robić… Uczono, że nie możesz ufać sobie; że to jaki jesteś nie jest wystarczające. Wówczas to, pomimo że „bycie sobą” wydaje się z pozoru proste, może się okazać, że najtrudniejszym z możliwych zadań, kiedy nie znasz siebie i nie wiesz, kim tak naprawdę jesteś.

Pięć zasad Ericksona mówi:

 1. Ludzie są w porządku tacy, jakimi są.
 2. Ludzie już posiadają zasoby, aby zdobyć to, czego pragną.
 3. Ludzie zawsze dokonują najlepszego wyboru ze wszystkich możliwych na dany moment.
 4. W każdym zachowaniu zwarta jest pozytywna intencja.
 5. Zmiana jest nieunikniona.

Problem w tym, że nie znamy samych siebie. Nie wiemy jacy jesteśmy, jak wspaniałe mamy w sobie zasoby. Dlatego poznanie siebie, swoich mocnych stron, sposobu myślenia i działania, daje nam ogromną siłę i jest podstawą do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Dopiero wtedy zaczynasz żyć tak, jak tego chcesz, według swoich potrzeb, a to prowadzi do spokoju, szczęścia i zadowolenia. Znając siebie jesteś w stanie lepiej porozumiewać się z innymi, w pracy i w domu.

potega bycia soba

Z myślą o trudnościach, z jakimi ludzie borykają się w procesie samopoznania, powstały warsztaty pod nazwą: „Potęga Bycia Sobą”.

Biorąc udział w tym warsztacie:

 • dowiesz się o tym że istnieją różne „języki”, poznasz je i zrozumiesz i już sama ta wiedza stanie się dla ciebie „objawieniem”!
 • poznasz jaki jest twój naturalny sposób myślenia oraz działania i na czym polega różnica między tymi dwoma talentami.
 • dowiesz się jaki obszar zawodowy jest dla ciebie najbardziej naturalny
 • nauczysz się sposobu na rozpoznawanie osób o innym sposobie myślenia, które inaczej podejmują decyzje, inaczej radzą sobie z ryzykiem, potrzebują innej ilości czasu na podejmowanie decyzji a ta wiedza automatycznie ułatwi Ci komunikacje w pracy, w domu i zacznie przynosić niesamowite korzyści!
 • poznasz swoje silne strony i lepiej będziesz je wykorzystywać w pracy i w domu
 • dowiesz się w jakich sytuacjach i zadaniach możesz być najskuteczniejszy
 • odkryjesz swoje FLOW! Zrozumiesz w końcu, dlaczego bycie sobą jest takie ważne oraz poznasz co jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie twojego życia!

Dowiadując się jakie są twoje najsilniejsze strony i jak je wykorzystywać nagle odkryjesz Potęgę Bycia Sobą!

potega bycia soba

Warsztaty odbędą się 15-16.10.2016 w Warszawie na Wilanowie.

Na czytelniczki Kobbieciarni, które wezmą w nich swój udział, czeka dodatkowy prezent:  

każda uczestniczka, oprócz wyjątkowej oferty, otrzyma w prezencie książkę „Tak. Prawo przyciągania działa. Historie prawdziwe.” autorstwa Magdaleny Radeckiej i Dariusza Romanowicza.

pasek

Warsztaty poprowadzą:

 • Ewa Katarzyna Daroszewska

Trener Biznesu i Rozwoju Osobistego, Coach, Certyfikowany Trener FRIS. Prowadząc szkolenia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w pracy zespołowej w różnych środowiskach pracy. Rozwój, naukę różnych umiejętności, doświadczanie uważa za źródło dające pewność siebie. Kompetencje i doświadczenie korporacyjne zdobyła pracując na samodzielnych stanowiskach dla takich firm jak Wincor Nixdorf -Manager Pionu Benking, OS3-Agencja Kreatywna, MCX, TP S.A. Przez kilka lat pracowałam z dużymi grupami sprzedażowymi, jako lider i trener. Pasjonatka psychologii i rozwoju osobistego, były sportowiec wyczynowy.  Uwielbia spacery i poznawanie ludzi. Wierzy, że zamiana oporu, który jest efektem niezrozumienia się nawzajem, na ciekawość poznawania naszej wspaniałej inności jest idealną drogą do sukcesu w każdym wymiarze naszego życia. W tym pomaga nam świadomość naszych silnych stron i naturalnych predyspozycji, to właśnie oznacza,, Potęgę Bycia Sobą”

„Najsilniejszym wsparciem jest świadomość wartości i siły, jaka jest w nas. Bycie swoim przyjacielem, to najlepsza inwestycja. Bez oczekiwań i rozczarowań. Z poczuciem, że damy radę. Rozwój i zmiany, jakim podlegamy, czynią z nas istoty coraz lepsze, mądrzejsze i pewne siebie.”

oraz

 • Magdalena Radecka

Prezes i współzałożyciel firmy Best Global Business Sp. z o.o. Przedsiębiorczyni, certyfikowany trener i mówca motywacyjny, autor. Podróżniczka. Mieszkała, uczyła się i pracowała między innymi w Dani, Szkocji i Australii. Ukończyła w Kopenhadze studia z międzynarodowego zarządzania oraz psychologii w biznesie. W Sydney i Edynburgu odbyła praktyki z zarządzania biznesem. Ma za sobą lata doświadczeń w biznesie, sprzedaży i marketingu, pracę z ludźmi pochodzącymi z różnych kultur oraz zarządzanie międzynarodowymi projektami. Po powrocie do Polski kilka lat temu właśnie w swoim małym miasteczku nauczyła się spełniać swoje marzenia.

Dzisiaj mówi:

„Wierzę, że ludzie mają nieograniczone możliwości i że największa siła i najlepsze narzędzie do realizowania swoich celów i marzeń tkwi w nich samych, choć często o tym nie wiedzą, latami hamowani przez strachy, lęki i ograniczenia przekazywane im przez innych. Wiele osób poszukuje szczęścia i spokoju w przyszłości, a Ja wierzę, że mimo pośpiechu, stresu i presji ludzie mogą być szczęśliwi tu i teraz.  Wierzę i wiem, ponieważ sama tego doświadczyłam. Dlatego dzisiaj uczę innych i pomagam im żyć tak, aby czuli się szczęśliwi każdego dnia i aby strach nie rządził ich życiem. W swoich warsztatach, przemówieniach i książkach pokazuję innym drogę; chcę, aby poczuli i uwierzyli, że niezależenie od tego, w jakim miejscu się znajdują, mogą być szczęśliwi już dzisiaj i realizować swoje największe cele oraz spełniać marzenia i w życiu prywatnym, i zawodowym.”

 Warsztat między innymi zawiera:  

 1. Dwa dni warsztatów które zmienią twoje życie!
 2. Indywidualny raport FRIS!
 3. Indywidualna sesja po zajęciach ( wartość: jednej takiej sesji to 500zł 1h)
 4. Rabat na kolejne warsztaty Akademii Dobrego Czasu!
 5. Wstęp na wieczorek autorski oraz na oficjalnie otwarcie Akademii Dobrego Czasu!
 6. Lunch oraz w trakcie warsztatów bar kawowy: kawa, herbata, woda, ciasto, owoc

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA: OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!

Cena: 1.200,00 zł

Aby uczestnicy skorzystali jak najwięcej zajęcia prowadzone będą w kameralnych grupach 12-14 osobowych.

Zgłoszenia proszę kierować pod: (proszę podać hasło Kobbieciarnia)

email: cirit@op.pl
Tel: +48 796 555 848

www.facebook.com/akademiadobregoczasu/

 

- A word from our sposor -

Kiedy wszyscy poza Tobą samą przestali Cię rozumieć…