ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Rekruterka z prestiżowej agencji modelek zaczepia na ulicy nieśmiałą dziewczynę. Od razu pojawia się propozycja pierwszego kontraktu, i to gdzie? W Paryżu! Życie dziewiętnastoletniej Julii zmienia się w ciągu jednego dnia.

Okazuje się, że wymarzony zawód modelki wcale nie jest taki prosty, a na sukces trzeba będzie ciężko pracować. Wyczerpujące pokazy, ostra rywalizacja, niemoralne propozycje – to w tym świecie codzienność. Na dodatek o piękną Polkę rywalizują dwaj bardzo interesujący mężczyźni.

„Szpilki, Paryż i miłość” to już druga książka Pauliny Wnuk-Crepy, autorki bloga „Mama w Paryżu”, szczęśliwej mamy i żony, rodzimej łodzianki, a aktualnie – od lat, mieszkanki światowej stolicy mody, Paryża. Książka Pauliny Wnuk-Crepy, z uwagi na nowoczesny sznyt i wielkomiejski charakter, szturmem wdarła się do wiosennych, kobbiecych biblioteczek. O opinię na jej temat postanowiliśmy zapytać jedną z naszych Redaktorek – kobietę, dla której świat, podobnie jak dla bohaterki książki, jest zwyczajnie za mały…

Kasia Amonowicz KoBBieciarniaKasia Amanowicz – redaktor KoBBieciarni, autorka bloga „Włochy Okiem Blondynki„:

Szpilki, Paryż i miłość to już druga książka autorki, ale pierwsza powieść. Książka opowiada o losach dziewiętnastolatki, która po zdanej maturze ma zamiar cieszyć się najdłuższymi wakacjami w życiu, przed rozpoczęciem studiów. Pewnego dnia jej beztroski spokój przerywa przypadkowo poznana agentka jednej ze znanych agencji modelek, która proponuje jej współpracę. Julia na początku ma spore wątpliwości, nigdy nie myślała o pracy modelki, ba! nigdy nie myślała, że się do tego nadaje. Jednak z każdym dniem, jej myśli coraz częściej zaczynają krążyć wokół modelingu.  Postanawia sprawdzić się w tej roli. Wyjeżdża na swój pierwszy kontrakt i to nie byle gdzie bo do Paryża!  Jej życie zmienia się o 180 stopni. Przechodzi prawdziwy chrzest bojowy poznając zarówno uroki jak i wady pracy początkującej modelki.

Jak potoczy się jej letnia przygoda?  Czy Julia odnajdzie się w bezwzględnym świecie wielkiej mody? Czy znajdzie bratnią duszę, która będzie dla niej wsparciem? A może spotka miłość życia?

Książka z gatunku łatwa, lekka i przyjemna. Kierowana zarówno do młodych dziewczyn, marzących o modelingu, jak i dorosłych kobiet. Autorka pokazuje jak wygląda życie początkującej modelki.  Z początku, długo czekałam na rozwój akcji, obawiając się, że historia, nie nabierze wartkiego nurtu. Dopiero kiedy na horyzoncie pojawił się mężczyzna i to nie jeden, a kilku; chęć zemsty, a wreszcie także, próba szantażu – wciągnęła mnie na dobre!

To książka o marzeniach, przyjaźni, miłości, ale także przykrościach i rozczarowaniach. Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od codziennych spraw i choć na chwilę przenieść się do francuskiego świata mody i miłości!

- A word from our sposor -

KoBBieca biblioteczka: Szpilki, Paryż i miłość!