ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kobiecy potencjał. To brzmi dumnie. Lubię ten zwrot, jeszcze bardziej podoba mi się to, co wchodzi w jego skład. Kobiety mają w sobie ogromne pokłady mocy, umiejętności, cierpliwości, uczuć i energii. Ogromny potencjał możliwości kreowania swojego życia i robienia z nim, co chcą.

Kobiecy potencjał. To między innymi: intelekt, energia, siła, uroda, chęć do działania, podejmowanie wyzwań, emocjonalność, intuicja, instynkt, empatia, dbanie o innych, zdobywanie kompetencji, zaradność, odwaga, twórczość, pasja. To także oddanie się temu, co się kocha, na czym nam zależy: rodzina, praca, związki, miłość, zdolności odczytywania komunikatów niewerbalnych, pieczenie ciasteczek, umiejętność zjednywania sobie ludzi, rodzicielstwo, taniec… Czy wyczerpałam wszystkie elementy potencjału?

Każda z nas bezwzględnie musi uświadomić sobie swoje mocne strony i rozpocząć z nich korzystać.

Sam potencjał to ukryta, czasem uśpiona potęga możliwości. Jeśli go nie odkryjesz, nie włożysz pracy w to, żeby pomógł ci osiągać cele i żyć szczęśliwie – z samego faktu, że go masz, niewiele wyniknie.

Potrzebna jest więc praca z emocjami, umiejętność ich rozpoznawania, nazywania. Emocje są ogromnym źródłem wiedzy o Twoich pragnieniach, a także o tym, jaki masz stosunek do tego, co przytrafia Ci się w życiu. Jeśli nauczysz się korzystać z potencjału wiedzy, jaki przekazują twoje emocje, możesz w dużo większym stopniu, niż dotychczas kierować swoim życiem.

Do wykorzystania potencjału, potrzebujesz również mieć świadomość własnych potrzeb, życiowych dążeń. Musisz posiadać wiedzę o przekonaniach, którymi kierujesz się w życiu. Musisz mieć jasny obraz swoich cech charakteru, które są Twoją siłą, mocą i sprzymierzeńcem. I koniecznie – musisz wiedzieć, co z tym potencjałem zrobić, jak nim manewrować, jak się nim obsługiwać, żeby go w pełni wykorzystać w swoim życiu. Zadawaj sobie pytanie, jak to, jaka jesteś, co lubisz robić, co świetnie Ci wychodzi i może wpłynąć na Twój życiowy sukces.

Mam propozycję: spisz swoje mocne strony, Twój indywidualny potencjał. I zacznij z niego korzystać na co dzień. Najpierw zorientuj się, na ile już z niego korzystasz. Bądź dumna z tego, co uzyskałaś. Uświadom sobie, dzięki jakim cechom, zachowaniom, przekonaniom Twoje życie jest lepsze.

Masz w sobie potencjał i moc żeby szczęśliwą i spełnioną kobietą!

Żeby umiejętnie wykorzystać swoje atuty, trzeba mieć ich świadomość i zaufać im. Zaufać sobie. Wszystko, czego uczymy się, doświadczamy w życiu jest w nas. To nasza wiedza, drogowskaz. Posłuchaj wewnętrznego głosu, uwzględnij swój kobiecy potencjał i działaj. Nawet jeśli te działania miałyby zakończyć coś nieodwracalnie w Twoim życiu.

Mając pewność siebie i świadomość swoich zalet, ufając sobie, wytyczając cel – jesteś w stanie osiągnąć spełnienie.

To właśnie Fenomen Kobiecości.

Monika Szadkowska

Autorka bloga: Chcę mieć dziecko i Fenomen kobiecości

- A word from our sposor -

Kobiecy potencjał. Jak go wykorzystać?