ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

kobieta szef kobbiciarnia

Wbrew pozorom, bycie dobrym szefem może okazać się trudne. Choć każda branża wymaga innych predyspozycji do pracy, to jednak można wyróżnić zespół cech, które powinien posiadać każdy szef. A więc jak być dobrym szefem? Czy super-szef w ogóle istnieje?

Zgodnie z powszechną opinią, dobry szef powinien przede wszystkim okazywać szacunek swoim pracownikom, wyróżniać się wysokimi kompetencjami, osobowością przywódcy, umiejętnością pracy z ludźmi, łatwością komunikacji oraz znakomitą organizacją pracy własnej i zespołu. Idealny szef wierzy w to co robi, jak również umie zachęcić innych do działania. Powinien być także autorytetem i wzorem dla podwładnych. Tylko czy to wystarczy…

Zastanówmy się jakimi szefami są dzisiaj kobiety?

Czasy, kiedy kobiety potulnie siedziały w domu, słuchały ojców, a potem mężów, zajmując się przy tym jedynie sprzątaniem, kuchnią, rodzeniem, wychowywaniem dzieci i plotkami – minęły bezpowrotnie. Dzisiejsza kobieta ma swoje aspiracje i ambicje, co przy zachowaniu jej pierwotnej, naturalnej kobiecości, czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Kobiety wnoszą do biznesu niepowtarzalny sposób myślenia, posiadają niezgłębioną intuicję i świetnie wyczuwają rodzące się konflikty w zespole. Są uważne i cierpliwe, wrażliwe w kontaktach ze współpracownikami. Jednak w sytuacjach trudnych, mają mniejszą znacznie skłonność do podejmowania ryzyka, aniżeli mężczyźni. Starają się podejmować decyzje wyważone, odpowiedzialne, po głębokim przemyśleniu i zebraniu wszelkich możliwych informacji.

Uważam, że w biznesie dobrze jest połączyć predyspozycje obu płci, dobierając koedukacyjną kadrę zarządzającą. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna wnoszą do firmy pozytywne wartości. Łącząc kompetencje i umiejętności kobiet z predyspozycjami mężczyzn stworzymy doskonały zespół do zarządzania każdą firmą. Wymaga to oczywiście współpracy i „dotarcia się” – jak w każdej relacji.

Aby dobrze zarządzać powinniśmy stymulować ludzi do tego, aby dążyli do obranego wcześniej celu, wyzwalać w sobie i w innych entuzjazm do działania oraz pobudzać w sobie i pracownikach najlepsze cechy charakteru.

Z moich doświadczeń zawodowych wynika, że dzisiaj dobry szef w firmie jest na wagę złota. Żeby nim zostać należy zbierać doświadczenia, pracować nad swoimi kompetencjami i nieustająco rozwijać swój potencjał. Wierzę, że warto i zachęcam Was do pracy nad sobą!

Pozdrawiam wszystkie Czytelniczki Działu Business Class KoBBieciarni,

Magdalena Sapińska

- A word from our sposor -

Kobieta-szef. Jak sprawdza się to połączenie?