ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

W dzisiejszych czasach wielu kulturystom ciężko jest sobie wyobrazić dalszy rozwój bez korzystania z suplementów diety. Nie jest to oczywiście nic zaskakującego, na rynku znajdziemy wiele produktów, które posiadają w sobie skład mogący wspomóc ćwiczących w określonych sytuacjach. Wiele osób jednak nie jest do końca pewna co tak naprawdę warto stosować i co dane odżywki mogą w ostateczności zrobić. Warto z tego powodu przyjrzeć się bliżej tym najbardziej popularnym by zrozumieć fenomen ich i samemu zadecydować czy takie rozwiązanie będzie najlepsze. Najczęściej w takich przypadkach mówi się po prostu o białku. Jednakże, w tym artykule poznacie lepiej inny faworyt kulturystów – kreatynę. Zapraszam!

Suplementy diety – kilka słów na początek

Na sam początek warto jest przedstawić kilka podstawowych informacji na temat tego, czym tak naprawdę są suplementy diety. To, co czyni je szczególnie interesujące to jest oczywiście określony skład, który zależnie od tego, co w sobie posiada może wpływać na to, jak funkcjonuje nasz organizm. Na rynku znajdziemy przeróżne produkty od wspomagających tworzenie się tkanki mięśniowej po takie, które pomagają nam pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Ważne jest to, że odżywki są jedynie “wspomagaczem” ponieważ same w sobie nie są w stanie dać nam zadowalających efektów. Ważne jest by przestrzegać się ofert, które próbują nam wmówić niestworzone efekty – w przypadku kulturystyki najważniejszymi aspektami zawsze pozostaną dobra dieta i odpowiedni wysiłek fizyczny. Odpowiednia świadomość tego, skąd zdobywamy takowe produkty jest również bardzo istotna. Warto jest wybierać specjalistyczne sklepy, jak https://sklep.kfd.pl/kreatyna-c-48.html, szczególnie gdy mowa o zakupach on-line. Takim sposobem możemy bez problemu sprawdzić dokładny skład określonych suplementów diety, proponowane dawkowanie czy również zobaczyć komentarze osób, które miały okazję wcześniej zakupić interesujący nas produkt.

Pomimo tego, że większość suplementów nie posiada w sobie składników, które mogłyby nam zaszkodzić (chyba, że źle dobierzemy dawkę) to wciąż warto jest mieć na uwadze to, co dokładnie wybieramy. W większości przypadków nie ma sensu kupowania “na ślepo” ponieważ istnieje szansa, że dany produkt okaże isę dla nas nieprzydatny i najzwyczajniej w świecie nasze pieniądze pójdą w przysłowiowe błoto.

Mając już świadomość o czym tutaj dokładnie mowa to przejdźmy do głównej części artykułu i przyjrzyjmy się bliżej jednej z popularnych odżywek na rynku.

Kreatyna – czym jest dokładnie?

Nazwa “kreatyna” może być również dość znana osobom spoza kręgu kulturystów. Jest to jeden z najpopularniejszych suplementu obok białka. Kreatyna jest związkiem chemicznym, który składa się z trzech aminokwasów, argininy, metioniny i glicyny. Tak, jak białko, ten składnik odżywczy również znajdziemy naturalnie w naszym organizmie, jest go szczególnie najwięcej w naszych mięśniach. Również jak proteiny, kreatynę możemy dostarczyć w naszej diecie poprzez jedzenie mięsa. Jest jednak z tym dość spory problem – ilość tego związku chemicznego jest bardzo mała w takich produktach, przez co próba dostarczania tym sposobem może okazać się żmudna i bezsensowna, patrząc na to, że przy okazji możemy przez to wprowadzać do naszego organizmu większe ilości tłuszczu niż byśmy tak naprawdę chcieli. Z tego też powodu tak wiele osób decyduje się w ostateczności na opcję, jaką są suplementy diety.

Kreatyna – jak na nas wpływa

Tak jak wcześniej wspomniane białko, kreatyna również znana jest szczególnie z tego, że może wpłynąć na wzrost naszej tkanki mięśniowej. Wiele badań szczególnie zwraca uwagę na wytwarzanie się beztłuszczowej tkanki mięśniowej dzięki temu, jak wspomaga wchłanianie wody do naszych mięśni – z tego też powodu może to być szczególnie interesujący produkt dla osób, które wykonują wiele ćwiczeń nastawionych na rozwijanie muskulatury. Uznaje się również to, że kreatyna może wpłynąć na nas także przed treningiem oraz po. Głównie w tych przypadkach mówi się o możliwym dostarczeniu dodatkowych energii do naszych mięśni oraz zmniejszeniu kwasowości naszych mięśni. Z tego też powodu kreatyna jest częstym dodatkiem  w przeróżnych suplementach, jak odżywki przedtreningowe.

Kreatyna – najpopularniejsza opcja

Warto zaznaczyć, że na rynku znajdziemy wiele przeróżnych opcji stosowania kreatyny. Najczęściej jednak mówi się o tzw. monohydracie (monowodzian), czyli po prostu połączenia kreatyny z cząsteczką wody. Często uznaje się to za świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z suplementami dzięki swej prostocie w składzie. Jednakże, każdy ma swój faworyt w przypadku tego związku chemicznego, dlatego warto też dokładnie się przyjrzeć innym rozwiązaniom jak chociażby jabłczan kreatyny czy kreatyna buforowana.

Kreatyna – czy jest bezpieczna?

Warto na sam koniec wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa przyjmowania kreatyny. Jak było wspomniane wcześniej, jest to jeden z najbardziej popularnych suplementów dostępnych na rynku. Oznacza to również to, że na przestrzeni lat powstało wiele badań, które nie tylko sprawdzało możliwości tego produktu ale również to, czy jest bezpieczny. Jak można się domyślić, nie istnieje wiele przeciwwskazań i kreatyna wciąż cieszy się ogromną popularnością. Warto jednak zaznaczyć, że najlepiej jest stosować suplementy wedle wskazań producenta by przypadkiem nie nabawić się jakichś skutków ubocznych!

Podsumowanie

Kreatyna jest jedną z ciekawszych odżywek dla sportowców jaką znajdziemy na rynku. Z pewnością swoją sławę szczególnie zawdzięcza wielu badaniom, które pojawiły się na przestrzeni lat oraz ogólnego zadowolenia osób, które z tego produktu korzystały. Jeśli poszukujesz sposobu na dalsze rozwijanie swojej masy mięśniowej to z pewnością warto pomyśleć o kreatynie, która może okazać się odpowiednim wyborem w tym przypadku!

- A word from our sposor -

Kreatyna – czy warto jest z niej korzystać?

Poprzedni artykułPerfumy damskie na zimę
Następny artykułBąbelki niejedno mają imię