ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Czy zdarza się Wam narzekać, że w Wasz związek zakradła się nuda, monotonia i rutyna, a Wasz partner lub mąż nie ma już w sobie ani odrobiny tej spontaniczności, co kiedyś i nie potrafi Was niczym zaskoczyć?

Zamiast snuć bezsensowne rozmyślania weźcie sprawę w swoje ręce i obmyślcie plan niezwykłej randki. Zróbcie coś, czego jeszcze nigdy nie spróbowaliście! Oto kilka wypróbowanych przeze mnie pomysłów:

1. Ołówkiem po mapie:
jest to co prawda pomysł na cieplejsze dni, ale chciałabym o nim wspomnieć.
Potrzebujecie: mapę najbliższej okolicy, ołówek, 2 rowery.

Jedno z Was trzyma otwartą mapę, drugie losuje w myślach literkę i z zamkniętymi oczami rysuje ją na mapie. Waszym zadaniem jest pokonanie wyznaczonej w ten sposób trasy. Następnie zmieniamy role. Przy okazji można poznać nieznane tereny w okolicy;)

2. Wspólne gotowanie
Potrzebujecie: przepis kulinarny, składniki do jego przygotowania, film na DVD.

Wybierzcie sobie jeden kraj. Powiedzmy, że jest to Hiszpania. Po pierwsze wymyślacie jakąś hiszpańską potrawę np. paella. Po drugie szukacie przepisu i kupujecie wszystkie potrzebne składniki. Po wspólnym ugotowaniu dania i świetnej zabawie w kuchni, zasiadacie przed telewizorem i oglądacie hiszpański film np. któreś z dzieł Almodovara, zajadając się Waszym smakołykiem!

3. Wspólne malowanie
Potrzebujecie: farbki, pędzle, papier lub tekturę.

Wersja 1: Po prostu malujecie!
Wersja 2: Poszukajcie na Internecie jakiegoś względnie prostego do namalowania obrazu i spróbujecie namalować go po swojemu, niekoniecznie odwzorowując dokładnie wszystkie detale. Osobiście, wolę tę wersję, jako że jestem kompletnym beztalenciem malarskim. Wbrew pozorom, malowanie to nie tylko zabawa dla dzieci: sami świetnie się bawiliśmy, mimo iż nie stworzyliśmy może arcydzieła.

4. Zabawna sesja zdjęciowa
Potrzebujecie: aparat, inwencję twórczą.

Chyba nie muszę nic tłumaczyć. Po prostu wymyślacie pomysł na sesję, najlepiej jakąś niecodzienną. Możecie poprzeglądać kolorowe magazyny w poszukiwaniu inspiracji. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraxnia

5. Karaoke
Potrzebujecie: komputer i… najlepiej pusty dom.

Wyszukujecie np. na youtube filmiki karaoke i śpiewacie ile sił w płucach. Oczywiście nie traktujemy tego zbyt poważnie. Im więcej wygłupów i wydzierania się wniebogłosy tym lepiej! Możecie też nagrać swoje występy.

6. Czy pamiętasz… ?
Potrzebujecie: tylko siebie!

Kiedy macie nastrój na trochę wspomnień spróbujcie sobie poprzypominać Wasze wszystkie pierwsze razy. Czyli jedna osoba pyta np. „Pamiętasz kiedy pierwszy raz trzymaliśmy się za ręce?” i próbujecie wspólnie ustalić jak, gdzie i kiedy to było. „Czy pamiętasz przy jakiej okazji dostałam od Ciebie pierwsze kwiaty?”. „Czy pamiętasz gdzie był nasz pierwszy wspólny wyjazd?” itp, itd. Może brzmi nudnie, ale można sobie poprzypominać naprawdę fajne momenty z Waszego związku, o których być może już zapomnieliście.

Warto utrwalać takie chwile, kiedyś będziecie mogli o nich opowiedzieć dzieciom.

Wersja dodatkowa: jeśli jest taka możliwość, możecie odwiedzić miejsca, które wpisały się w historię Waszego związku np. my mamy takie miejsce, w którym rośnie drzewo, pod którym przytulaliśmy się pierwszy raz jakieś 7 lat temu. Można sobie bardzo przyjemnie odświeżyć pamięć! 🙂

7. Groupon
Potrzebujecie: określony budżet.

Wchodzicie na stronę oferującą zakupy grupowe i  szukacie atrakcyjnej dla Was oferty; czegoś co jeszcze nigdy nie robiliście. Kupujecie kupon np. na sushi, którego nigdy nie jedliście, a przecież zawsze chcieliście spróbować, idziecie na paintballa lub cokolwiek innego, co Was zainteresuje.

8. Spontaniczna wycieczka
Potrzebujecie: trochę pieniędzy i inwencję twórczą.

Najlepiej z samego rana, usiądźcie wygodnie z kubkiem kawy i zróbcie burzę mózgów; gdzie możecie się dzisiaj spontanicznie wybrać. Może ZOO, wesołe miasteczko, park linowy, teatr, kolacja w nowej knajpce – macie nieograniczone możliwości … Po wymyśleniu celu podróży, udajecie się tam tego samego dnia i świetnie się bawicie!

9. Wspólny sport
Potrzebujecie: to zależy od sportu, który wybierzecie.

Jako że zbliża się zima, proponuję wspólny wypad np. na lodowisko, biegówki. A może macie ochotę stoczenia bitwy na śnieżki? Potem gorąca czekolada i nic więcej nie będzie Wam potrzebne do szczęścia!

kreatywna randka kobbieciarnia
Napiszcie proszę jakie są Wasze pomysły, na ciekawe randki! 🙂

 

Pozdrawiam, Justyna Zielińska

źródło: Happyholic.pl

- A word from our sposor -

Kreatywne randki, gdy kino i spacer stały się rutyną