ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fitnes motywacja kobbieciarniaZdradzę Wam teraz najprostszy i najbardziej efektywny trik zdrowego stylu życia. Będziecie zdziwione, że droga do pięknego i sprawnego ciała zaczyna się wcale nie w Waszych mięśniach, a… głowie. Pierwszą rzeczą, od której powinnyśmy rozpocząć nasz fit-przygodę pozostaje więc nic innego jak radykalna zmiana myślenia.

Gdy zależy nam nam szybkich i widocznych efektach, poziom naszej determinacji przekracza często racjonalne normy. Nieustanne powtarzamy więc sobie mantrę zakładającą, że „MUSIMY coś zrobić”:

  • MUSZĘ przejść na dietę…
  • MUSZĘ schudnąć 100 kg w 5 dni.
  • MUSZĘ zrobić jeszcze te 2 przysiady.

Mimo że tak bardzo motywujemy się (a wręcz obligujemy i katorżniczo przymuszamy) do działania, nadal nie widzimy jednak efektów. Dlaczego?

Wyobraźcie sobie, że klucz do sukcesu tkwi w tym wypadku w całkowitym przeorganizowaniu naszego myślenia o rzeczy. Zamieniając przyjemną z założenia aktywność w obowiązek, sprawisz, że zaczniesz wykonywać ją niechętnie, a wręcz z przymusem. Mamy wiele obowiązków, jak sprzątanie po sobie, zmywanie, pranie… ale czy zawsze robimy te rzeczy z przysłowiowym „bananem na twarzy”? No właśnie. Przymus kojarzy nam się z siermiężną powinnością. Ćwiczenia, dieta i inne zdrowe nawyki, które mogą przybliżyć nas do ideału, nie powinny jednak kojarzyć się nam w ten sposób, w końcu mowa tu o rzeczach, które sprawić mogą, iż będziemy czuć się piękne, zdrowe i usatysfakcjonowane.

Jest na to sposób. Wystarczy zatem zmienić myślenie. Nikt nie każe Wam ćwiczyć ani zdrowo się odżywiać. Ozncza to więc, iż wcale nie „musicie” tego robić. „Chcecie” za to pokazać się na plaży, w skąpym bikini bez poczucia wstydu… Otóż to! Najwyższa zatem pora zamieńcić MUSZĘ na CHCĘ albo WOLĘ…

  • CHCĘ pozbyć się oponki, dlatego ograniczę słodycze.
  • WOLĘ pójść na siłownię niż wciąż uprawiać #kanaping czy #foteling.
  • CHCĘ przejść na dietę, więc po prostu to zrobię! #justdoit

Jak to działa? Każde wypowiadane przez nas słowo wiąże się z pozytywną lub negatywną emocją. Nie jesteśmy tego świadomi, ale waśnie przez tę emocję, wpływamy na wiele decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Wspomniana tu metoda zamiany ‘MUSZĘ’ na ‘CHCĘ’, sprawdza się nie tylko w zdrowej diecie i sporcie, ale także innych aspektach życia.

Pamiętajcie, że nie od razu Rzym zbudowano. Wszystko wymaga czasu, do celu dochodzi się małymi kroczkami, lecz z tak pozytywnym myśleniem na pewno będzie Wam łatwiej. Niech zatem moc będzie z Wami!

Pozdrawiam,
Wiktoria Zarzycka
Autorka bloga: Healthy Plan Motivation

 

- A word from our sposor -

Krótkie FIT-tipy: Znajdź motywację do ćwiczeń!