ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kurtki bomberki to zdecydowana nowość, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie na jesień. Co jednak sprawia, że zyskały tak dużą popularność? Dlaczego kobiety wprost kochają bomberki?

Flower power czyli nie dajemy się jesieni

Jednym z najbardziej charakterystycznych wzorów, jaki pojawił się na kurtkach bomberkach, są kwiaty. W związku z tym, ze kurtka mimo swojej lekkości, jest ciepła, stała się idealną kurtką na jesień. Nie tylko ze względu na uniwersalny krój czy fason, ale przede wszystkim – na mnogość kolorów.

Panujące w modzie założenie mówiące o tym, ze jesienne stylizacje powinny być szare i bure jest całkowicie passe. Właśnie dlatego, pojawienie się na wybiegach kurtek bomberek z motywami kwiatowymi, spotkało się z tak ciepłym przyjęciem.

Taką kurtkę noszą już obecnie niemalże wszystkie gwiazdy, a jej zalety, na pewno doskonale poznała Anna Lewandowska. W związku z tym, ze prowadzi ona bardzo aktywny tryb życia, nie raz i nie dwa, mogliśmy ją zobaczyć w naprawdę fantastycznych stylizacjach, których głównym elementem, była właśnie kurtka bomberka.

Kurtki bomberki i sportowa elegancja

Moda ma to do siebie, że bardzo lubi bawić się różnymi stylami. Projektanci nierzadko prześcigają się w pomysłach, które zakładają łączenie ze sobą stylów – czy to sportowego z eleganckim, czy też wieczorowego z bardziej luźnym. W dużej mierze, także i takie kurtki bomberki – łączące w sobie styl sportowy z klasyczną elegancją, będziemy w stanie kupić i – co najważniejsze – nie będą one wyglądały kiczowato. Ściągacze, wyraźnie odznaczające się zamki, czy printy – to wszystko będzie wyróżniało bomberki w tym właśnie stylu.  Należy jednak pamiętać też o tym, że bardzo ważny jest materiał, z którego bomberka jest wykonana. Powinien być on lekko połyskujący – taki, jak chociażby na kurtce jednej z czołowych blogerek modowych – Julii Kuczyńskiej, zwanej wszystkim jako Maffashion. Nierzadko łączy ona bomberki w stylu sportowym z klasycznymi szpilkami czy botkami na wysokim słupku. Trendy modowe pokazują, ze taka stylizacja, ma szansę stać się niekwestionowanym hitem tegorocznej jesieni.

Kurtki bomberki w stylu college image!

Kurtki bomberki, powinny nam się też kojarzyć z kurtkami, które noszą uczniowie college’u. Nie ma w tym nic złego, bop właśnie tam ma swoje początki ten fason.

Wszelkiego rodzaju fikuśne naszywki, czy szerokie ściągacze przy rękawach a nawet kaptury – to wszystko jest bardzo charakterystycznym elementem bomberek, które noszą studenci uniwersytetów takich jak Harveard czy Oxford.

Widzimy te stylizacje w serialach czy filmach. Projektanci modowi, czerpią inspirację z różnych źródeł, a fason kurtek studenckich, ewidentnie stanowił inspirację do powstania bomberki. Dlatego też, jeśli mamy możliwość zakupu kurtki bomberki, która jest ozdobiona różnymi naszywkami, spokojnie możemy się na nią zdecydować. Takie kurtki to hit, jeśli chodzi o luźne i niezobowiązujące stylizacje. Dobrze jest jednak łączyć je z butami sportowymi i np. poszarpanymi jeansami, koniecznie sięgającymi przed kostkę. Taki styl, także ponownie wraca do łask, a jego prekursorką stała się Anja Rubik oraz wspomniana wcześniej – Maffashion.

 

- A word from our sposor -