ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lato w kolorze blue-jeansowa torebka. Musisz ją mieć!Jeans to tkanina ponadczasowa. Uszyto z niej już chyba wszystko, a mimo to wyobraźnia projektantów nie zna granic.

Sukces tej tkaniny narodził się wraz z założeniem hurtowni jeansów przez Leo Strauss’a, w 1853 roku. Hurtownia stanowiła odpowiedź na ówczesne zapotrzebowanie rynku. W Stanach Zjednoczonych trwała gorączka złota; osadnicy szukali ubrań, które byłyby przede wszystkim mocne i solidne.

W latach 60., dzięki Jamesowi Deanowi, spodnie te stały się symbolem buntu. Były niezwykle popularne wśród młodzieży. Era hippisów wprowadziła spodnie ”dzwony”, kolorowe hafty i aplikacje. Lata 80. to szczyt jeansowej popularności – szyto już nie tylko spodnie, ale i koszule, spódnice, kamizelki, kurtki. Posiadanie jeansowych ubrań oznaczało szeroko pojętą wolność. Modny stał się recykling.  Z wiadomych powodów nie każdy mógł sobie pozwolić na zakup np. jeansowej spódnicy od znanego projektanta.  Ale od czego była wyobraźnia? Ta ostatnia powodowała, że jeansowe spódnice i torby przerabiać zaczęto z jeansowych spodni.

 

Lato w kolorze blue-jeansowa torebka. Musisz ją mieć !

Od lat 90. jeans stał się uniwersalnym elementem każdej garderoby. Bez względu na wiek, każdy posiada aktualnie w swojej szafie choćby jedną parę. W swoich kolekcjach, jeans prezentuje niemal każdy światowy dom mody.

Co właściwie oznacza „jeans„?

Słowo „jeans” pochodzi od francuskiego Blue de Gênes, co oznaczało „błękit genewski”. Etymologia słowa „denim” jest nieco bardziej złożona – pochodzi ono między innymi, od nazwy francuskiego miasta Nîmes, w którym znajdowała się fabryka tego materiału.

Lato w kolorze blue-jeansowa torebka. Musisz ją mieć! Kobbieciarnia

Jeans królował będzie także w tegoroczne lato! Na polskim rynku, na jeans postawiła tego lata m.in. marka Mili-tu, W kolekcji Jeanslove nawiązuje między innymi do słynnego stylu boho.

Adresujemy ją do pewnych siebie, dynamicznych i trochę zwariowanych kobiet – mówi Magdalena Rutkowska, właścicielka marki – Kolekcja Jeanslove była pierwszą kolekcją jaką stworzyliśmy. Ze względu na duże zainteresowanie Klientek część modeli pozostała z nami do dzisiaj. Na sezon wiosna-lato zaproponowaliśmy kilka nowych modeli. W tym sezonie królują u nas torby worki, frędzle a nawet nawiązania do stylu marynarskiego. Dużym powodzeniem cieszą się nasze oryginalne torby plecione z jeansowych pasków. Torby jeansowe można dopasować niemal do każdej stylizacji. Stworzyliśmy modele od dziewczęcych finezyjnych, poprzez street style, eleganckie które z powodzeniem można założyć do biura w letnie dni.

Lato w kolorze blue-jeansowa torebka. Musisz ją mieć! kobieciarniaA Ty który model wybierasz?;)

 

Pozdrawiam,

Magdalena Rutkowska

Właścicielka i założycielka marki Mili-tu Bags

- A word from our sposor -

Lato w kolorze blue – jeansowa torebka. Musisz ją mieć!